تغییر مصوبه تأمین منابع مالی پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آبی تصویب شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 66449
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰ |

تغییر مصوبه تأمین منابع مالی پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آبی تصویب شد

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با ارایه گزارشی، خواستار اصلاح و تغییر مصوبه تأمین منابع مالی پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب شهری برای سال ۱۴۰۱، شد
تغییر مصوبه تأمین منابع مالی پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آبی تصویب شد

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جریان شصت و چهارمین جلسه شورای شهر:

 

مصوبه تأمين منابع مالي مورد نياز پروژه هاي توسعه و بازسازي تاسيسات آب و فاضلاب شهري و اجراي طرح آبرساني اضطراري شهر تهران و تأمين بخشي از كسري قيمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب به استناد تبصره ۳ قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح های فاضلاب و بازسازی شبکه های آب شهری مصوب سال ۷۷ مجلس، در سال ۹۸ براي يك دور ۵ ساله به تصويب رسيده بود.

 

ادامه این فعالیت در سال ۱۴۰۱ مورد نظر است، اين مصوبه با رویکرد حمایت از طرح های آب و فاضلاب و پروژه های آبرساني و تكميل شبكه فاضلاب و موضوع آبرساني اضطراري در شهر تهران به تصویب رسید.

 

طي ٣ سال گذشته برخي از موضوعات نظير احداث تصفيه خانه ششم و هفتم و طرح اسكاداي آب و فاضلاب و طرح آبرساني از سد ماملو با توفيق بيشتري از محل درآمدهاي اين مصوبه به اجرا درآمده است.

 

برخي از پروژه هاي پيوست مصوبه مثل تكميل شبكه فاضلاب به ويژه در مناطق ٢١ و ٢٢ و ٩ و ١٧ و ١٩ و هم چنين نصب مخازن آب اضطراري در شرايط بحران و بررسي كيفي رواناب هاي شهر تهران به دلايل مختلف با سرعت مطلوبي انجام نشده است كه نيازمند اهتمام بيشتر در اين حوزه است.

 

در اين دوره شورا طي دهها جلسه كميسيون سلامت محيط زیست وخدمات شهری با شركت آب و فاضلاب و بررسي گزارش هاي عملکرد ۳ ساله و گزارش سالانه حسابرسی، با همكاري كميسيون بودجه ضرورت بازنگري و اصلاح برخي از مواد مصوبه احساس شد.

 

با توافق كميسيون سلامت و محيط زيست و خدمات شهري و شركت آب و فاضلاب ضمن تداوم و رفع كاستي ها در اجراي پروژه هايي نظير احداث مخازن آب اضطراری و تكميل ١٠٠٠ كيلومتر باقي مانده شبكه فاضلاب عمدتا در منطقه ٢١ و ٢٢ است و همچنين احداث تصفيه خانه فاضلاب خرگوش دره كه مستقيما با سلامت شهروندان و حفاظت از محيط زيست ارتباط دارد، مقرر شد براي انجام پروژه هاي آبرساني شهري نظير آبیاری فضای سبز با احداث پکیج های محلی تصفیه خانه فاضلاب در نقاط مختلف شهر تهران و برخي چالش هاي موجود نظير رفع انفصالات در داخل شبكه آبهاي سطحي و رفع معارضين تاسيساتي و نقاط گلوگاهي كه منتج به ايجاد سيلاب خواهند شد.

 

هم چنين پيش بيني مخازن نگهداشت آب در برخي بوستان ها در شرايط بحران و تنش آبي با تفاهم شرکت آب و فاضلاب به تمديد مصوبه در سال هاي آتي اضافه شود.

 

ضمنا با توجه به نگاه حمايتي اين دوره شورا در نظر داريم تعرفه تبصره ٣ براي مناطق و محلات محروم شهر تهران با حمايت بيشتري ملاحظه شود و هم چنين آن دسته از مشتركين كه مصرف مطلوب دارند با حمايت ويژه مثل معافيت از پرداخت هزينه‌ها در بازه‌هاي مشخص مصرف، مورد توجه قرار گيرند.

 

▫️اميد داريم با پيگيري اين دوره شورا در اين خصوص به دستاوردهاي خوبي در اين حوزه نايل شويم و بخشي از مشكلات شهر و شهروندان در حوزه آب و فاضلاب مرتفع شود.

 

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رای، با درخواست رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران موافقت کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.