تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 56902
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۶:۱۹ | 398 بازدید |
فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد

فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به اخبار منتشرشده در مورد افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی بیان می‌کند: اخیراً در رسانه‌ها و فضای مجازی شاهد انتشار اخباری مبنی بر اینکه قرار است قیمت بنزین و بخشی از فرآورده‌های نفتی در حوزه انرژی افزایش یابد.
تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد

گروه سیاسی
فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به اخبار منتشرشده در مورد افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی بیان می‌کند: اخیراً در رسانه‌ها و فضای مجازی شاهد انتشار اخباری مبنی بر اینکه قرار است قیمت بنزین و بخشی از فرآورده‌های نفتی در حوزه انرژی افزایش یابد.
وی افزود: من این مسئله را به اطلاع مردم شریف برسانم که به‌هیچ‌وجه بحث افزایش قیمت بنزین یا سایر فرآورده‌های نفتی مطرح نیست، نه در کمیسیون انرژی، نه در مجلس و نه در دولت در مورد این موضوع هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
حسنوند تأکید کرد: بنابراین در خصوص بنزین صرفاً پیشنهادی مطرح‌شده که در شیوه توزیع بنزین یارانه‌ای (۱۵۰۰ تومانی) تغییراتی ایجاد شود. تغییر در شیوه توزیع بنزین باهدف برقراری عدالت در اختصاص یارانه انرژی است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: البته نکته دیگری نیز وجود دارد و اینکه، نظر دولت و مجلس به‌هیچ‌وجه گران کردن نرخ بنزین نیست و فضاسازی‌های اخیر برای نگران کردن مردم و تزریق ناامیدی از دولت جدید بوده است. پیشنهادی که برای اجرای عدالت در توزیع یارانه بنزین بین مردم در قشم و کیش مطرح شد، مسئله‌ای آزمایشی است.
او عنوان کرد: درنتیجه قرار نیست در سطح ملی تغییری در شیوه توزیع و نرخ بنزین یارانه‌ای ایجاد شود و در دو جزیره کیش و قشم هم در نرخ سوخت هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و تنها شیوه توزیع به‌صورت آزمایشی تغییر می‌کند. حسنوند ادامه داد: معاون اقتصادی رئیس‌جمهور طرحی را مبنی بر اینکه ما به‌جای تحویل سوخت به خودرو، تحویل سوخت به فرد را انجام دهیم. یعنی در مناطق قشم و کیش به‌صورت آزمایشی این طرح را اجرا کنیم تا افرادی که خودرو هم ندارند بتوانند از سوخت بهره‌مند شوند تا توزیع عادلانه‌ای صورت گیرد.
  تصمیمی برای افزایش قیمت در مجلس و دولت وجود ندارد
رئیس کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد که این مسئله افزایش قیمت بنزین توصیف نشود. زیرا صرفاً یک پیشنهاد از طرف معاون اقتصادی رئیس‌جمهور بوده است. لازم است این مسئله بازهم مطرح شود که افزایش قیمت بنزین در مجلس و دولت منتفی است. 
او با اشاره به مباحث اخیر کمیسیون انرژی مجلس گفت: نکته بعدی که در کمیسیون آن را پیگیری می‌کنیم، مسئله سوخت نیروگاه‌هاست. امسال یکی از دغدغه‌های ما تأمین سوخت نیروگاه‌هاست. به‌ویژه در ماه‌های پیش رو که هوا همچنان سرد است و طبق اطلاعات سازمان هواشناسی، با بارندگی و بارش برف روبه رو خواهیم بود. حسنوند افزود: از تابستان جلسات مختلفی در مورد این موضوع برگزارشده و روزهای ابتدایی دولت جدید نیز با وزرای نفت و نیرو جلسات متعدد و مشترکی داشته‌ایم که ما نسبت به تأمین خوراک و سوخت نیروگاه‌ها باید اقدامات لازم صورت گیرد. خوشبختانه در معاونت پالایش و پخش چه در شرکت ملی نفت و چه در شرکت ملی گاز، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت. 
او ابراز کرد: امروز مخازن کشور که سوخت نیروگاه‌ها را تأمین می‌کنند نسبت به گذشته چندین برابر شده است و خوشبختانه پیش از آغاز فصل سرما سعی کرده‌ایم تمهیدات لازم را بیندیشیم و مقدماتش را فراهم کنیم و به همین دلیل جای هیچ نگرانی نیست.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در انتها خاطرنشان کرد: از طرفی در بحث تولید گاز و صادرات نیز اقداماتی از طرف وزارت نفت صورت گرفته است که سوپاپ اطمینان این حوزه هستند تا امسال بتوانیم بدون خاموشی و وقفه در کار نیروگاه‌ها این زمستان را نیز سپری کنیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.