تصمیم‌گیری برای تعطیلات پایان هفته با درنظرگیری روابط تجاری باشد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 85238
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۶:۰۴ |
سید کریم حسینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

تصمیم‌گیری برای تعطیلات پایان هفته با درنظرگیری روابط تجاری باشد

سید کریم حسینی، نماینده مردم اهواز و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درتشریح بررسی لایحه دولت برای ساماندهی تعطیلات در این کمیسیون به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: لایحه ساماندهی و نظام‌مند کردن تعطیلات در صحن کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار نگرفته است.
تصمیم‌گیری برای تعطیلات پایان هفته با درنظرگیری روابط تجاری باشد
گروه اقتصادی
سید کریم حسینی، نماینده مردم اهواز و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درتشریح بررسی لایحه دولت برای ساماندهی تعطیلات در این کمیسیون به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: لایحه ساماندهی و نظام‌مند کردن تعطیلات در صحن کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار نگرفته است. مقرر شده تا پس از ارجاع به صحن کمیسیون، نظرات اعضا شنیده شود و سپس  برای افزایش تعطیلات آخر هفته که با هدف بهره‌وری نیروی کار و توسعه گردشگری اعلام شده، تصمیم گیری شود.  وی افزود: در بررسی این لایحه نقطه نظرات ابتدایی اعضای کمیسیون شنیده شده است. ضرورت دارد تا رویکردی هماهنگ اتخاذ شود و کلیه جوانب مورد بررسی قرار بگیرد. حسینی تصریح کرد: در لایحه دولت برای ساماندهی تعطیلات مدت زمان اداری بررسی خواهد شد. به طورحتم کلیه طرح و لوایح نیازمند پیوست فرهنگی و اجتماعی هستند و این لایحه مستثنی نیست. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درساماندهی تعطیلات باید به حقوق خانواده و زنان توجه داشت، خاطرنشان کرد: توجه به کانون خانواده و همچنین جامعه بانوان که بخش قابل توجهی شاغل هستند، ضرورت بسیار دارد و می‌بایست نسبت به آن اهتمام ویژه داشت. او متذکر شد: باید تلاش کرد تا وضعیت مطلوب تری اتخاذ گردد. بی‌شک تغییر ساعت کاری ادارات قابل تأمل است و توأم با چالش خواهد بود.  وی یادآور شد: در افزایش تعطیلات آخر هفته می‌بایست روابط تجاری و شرکای اقتصادی خود را درنظر بگیریم. همچنین توجه به روزهای تعطیل سایر کشورها نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و می‌بایست هماهنگ و با درنظرگیری جزئیات پیش برویم. 
نماینده مردم اهواز در پایان این گفت‌وگو بیان داشت: کمیسیون درباره تعطیلی هفتگی تصمیمی نگرفته است اما خود معتقدم که به منظور افزایش هماهنگی با سایر کشورها و درنظرگیری روابط تجاری، تعطیلی روز جمعه و شنبه مناسب خواهد بود.
|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.