تشدید حملات اسرائیل موضع محور مقاومت را جدی‌تر خواهد کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92997
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۳۰ |
محمد رشیدی عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

تشدید حملات اسرائیل موضع محور مقاومت را جدی‌تر خواهد کرد

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» بیان کرد: اتفاقاتی که امروز در غزه رخ می‌دهد، فراتر از مسائل مذهبی و دینی است. امر‌وز جنایات رژیم صهیونیستی ابعاد ضدبشری و ضد انسانی پیداکرده است.
تشدید حملات اسرائیل موضع محور مقاومت را جدی‌تر خواهد کرد

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» بیان کرد: اتفاقاتی که امروز در غزه رخ می‌دهد، فراتر از مسائل مذهبی و دینی است. امر‌وز جنایات رژیم صهیونیستی ابعاد ضدبشری و ضد انسانی پیداکرده است.

بر این اساس هر انسان آگاه و علاقه‌مند به حقوق بشر می‌بایست موضع بگیرد و اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را محکوم سازد. به طورکل بیمارستان، نقطه امن تلقی می‌گردد و در این روزهای غزه، بیمارستان به نقطه پناه زنان و کودکان فلسطینی مبدل شد. بنابراین آماج حمله به بیمارستان و به شهادت رساندن شمار بسیاری از زنان و کودکان امری غیرانسانی و اقدامی ضدبشری است. امروز جوامع بین‌المللی می‌بایست پیگیری ویژه داشته باشند و غرب‌ نیز باید تکلیف خود را مشخص کند. غربی‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند، امروز کدام طرف می‌ایستند؟

آیا در مقابل این جنایات قرار می‌گیرند یا در کنار این جنایات می‌ایستند و دیگر مدعی حقوق بشر نمی‌شوند؟ سنخیت هرکدام از کشورهای غربی با اسرائیل، امروز مشخص می‌گردد. افزون براین مواضع سازمان‌های بین‌المللی و شورای امنیت بدین واسطه مبرهن می‌گردد؛ در این برهه زمانی است که می‌توان نقش‌ و ارتباط کشورها با رژیم جعلی اسرائیل را تشخیص داد. وی افزود: اتفاقات اخیر خط‌ فصلی در مناسبات بین‌المللی ایجاد خواهد کرد. امروز دنیا به دودسته تقسیم می‌گردد؛ همراهان رژیم صهیونیستی و دسته‌ دیگری که مقابل این رژیم می‌ایستند. نمی‌توان مدعی حقوق بود و کنار رژیم صهیونیستی ایستاد به‌ویژه اکنون‌که کلیه جنایت‌های اخیر بی‌سابقه و وحشیانه بوده است. 

رشیدی بابیان اینکه اتحاد جهان اسلام‌ امری حائز اهمیت است، تصریح کرد: اتفاقات اخیر فلسطین هرچند بسیار تلخ اما موجب شکل‌گیری فرصت برای اتحاد تمام‌عیار جهان اسلام است. تمام مذاهب اسلامی، ملل و دولت‌های اسلامی می‌بایست یکصدا‌ در‌کنار‌ هم بایستند و مقابله با رژیم صهیونیستی تا روز نابودی رژیم جعلی و آزادی فلسطین را فریاد بزنند.عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در پشت پرده جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی، آمریکا‌ ایستا‌ده است و این امری انکارناپذیر است.

ورود بایدن به سرزمین‌های اشغالی و حمایت از اسرائیل، حمایت تمام‌عیار آمریکا از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را آشکار‌ می‌سازد. او متذکر شد: امروز موضع واحد امت اسلامی، مقابله با جریان خبیث آمریکایی و جنایت‌های رژیم صهیونیستی است. اسرائیلی‌ها آگاه باشند، هرآن قدر که برای عمق دادن جنایت‌های خود تلاش کنند، به همان میزان در آستانه فروپاشی قرار خواهند گرفت و هیچ‌گاه شکستشان فراموش نخواهد شد. وی در پایان این گفت‌وگو بابیان آنکه حامیان اسرائیل، در جنایت‌های این رژیم شریک‌اند، اظهار داشت: تشدید حملات اسرائیل، مقابله محور مقاومت را افزایش خواهد داد و موجب مواضع جدی‌تر خواهد شد. وظیفه تمام مردم دنیا ازجمله ملت‌های اسلامی حمایت‌های مادی و معنوی از مردم بی‌پناه و مظلوم فلسطین است. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.