تشخیص فرش اصل ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه + خرید فروشگاه زر فرش - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45615
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰ |

تشخیص فرش اصل ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه + خرید فروشگاه زر فرش

امروزه یکی از دغدغه هایی افرادی که میخواهند فرش بخرید این شده است که یک فرش اصل را خریداری نمایند. تا آن فرش بتواند برایشان به اندازه ی هزینه ای که می کنند عمر کند‌.
تشخیص فرش اصل ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه + خرید فروشگاه زر فرش

امروزه یکی از دغدغه هایی افرادی که میخواهند فرش بخرید این شده است که یک فرش اصل را خریداری نمایند. تا آن فرش بتواند برایشان به اندازه ی هزینه ای که می کنند عمر کند‌.

اگر بخواهید یک فرش اصل و با کیفیت و با ماندگاری بالا را خریداری کنید باید به نکاتی توجه کنید. در این مقاله سعی داریم که شما را در این باره راهنمایی کنیم تا بتوانید یک فرش با کیفیت و با دوام و ماندگاری بالا را خریداری نمایید پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی :

امروزه به دلیل تنوع زیاد در بازار های فرش ماشینی تشخیص دادن فرش اصل از فرش تقلبی بسیار کار دشواری شده است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است که فروشگاه های سودجو که فقط به فکر سود خود میباشند یک فرش تقلبی را به جای فرش اصل به شما بفروشند.

اگر بخواهید یک فرش اصل را خریداری کنید و تشخیص دهید باید به تعداد شانه ی فرش دقت کافی را داشته باشید .

اگر بخواهید تعداد شانه های فرش را در فرش ماشینی پیدا می توانید تعداد ریشه ها در یک متر از عرض فرش را ببینید و بشمارید. همچنین تراکم فرش اصل به تعداد گره هایی گفته میشود که در یک متر از طول فرش زده میشود.

اگر بخواهیم بگویم فرش های ماشینی اصل به چه صورتی بافته میشوند. میتوانیم بگویم که آن ها به صورت۵۰۰شانه ،۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰شانه،۱۲۰۰شانه،۱۵۰۰شانه به بافت می رسند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که تراکم طولی در فرش های ماشینی با یک دیگر متفاوت میباشد.

فرش ۷۰۰ شانه اصل :

 یکی از فرش هایی که امروزه دارای طرفداران زیادی هست و افراد زیادی به سمت خریدن آنها می روند فرش های ۷۰۰ شانه می باشد.

همه ی افراد به این دلایل زیادی به سمت فرشهایی ۷۰۰ شانه  میروندکه اگر بخواهیم آن هارا مثال بزنیم میتوانیم بگویم دارای خاب زیاد می باشد و نرمی و لطافت بسیار زیادی دارند.

فرش های ۷۰۰ شانه دارای ماندگاری و عمر بیشتری نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه می باشد.

توجهاز موارد مهم برای خرید فرش ۷۰۰ شانه از فروشگاه های اینترنتی قیمت فرش ۷۰۰ شانه می باشد که شما می توانید با قیمت کارخانه این محصولات را تهیه کنید.

امروزه با تراکم های ۳۰۰۰ نیز به بافت می رسند و امروزه طرح های ۱۰ رنگ آن ها بیشتر به طرح های دستباف شباهت دارد و به همین دلیل افراد زیادی را جذب خود میکنند.

اگر بخواهیم درباره ی تراکم و شانه ی  اصل فرش های ۷۰۰ شانه صحبت کنیم میتوانیم بگویم که فرش های ۷۰۰ شانه اصل دارای تراکم ۲۵۵۰ هستند. برای انتخاب یک فرش ۷۰۰ شانه ی اصل میتوان یک فرش ۷۰۰ شانه با تعداد تراکم۲۵۵۰را انتخاب نمود تا بتوانیم یک فرش مرغوب و زیبا را خریداری نمایم.

علاوه بر این در کاشان اگر بخواهیم یک فرش ۷۰۰ شانه زیبا و مرغوب را خریداری نماییم میتوانیم فرش های ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ را خریداری کنیم.

فرش ۱۲۰۰ شانه ی اصل چه خصوصیاتی را دارا میباشد:؟

 گر بخواهیم درباره ی فرش های ۱۲۰۰ شانه صحبت کنیم میتوانیم بگویم که این فرش ها به عنوان فرش دستباف گونه شناخته میشوند. این فرش به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارند دارای طرفداران زیادی هستند.

البته لازم به ذکر است که فقط و فقط نباید برای خرید فرش های ۱۲۰۰ شانه به زیبایی آن توجه کرد.  زیرا اگر فقط به‌زیبایی های آن توجه کنید ممکن است که به جنس و تقلبی و اصل بودن آن توجه نکنید.

و‌اگر اینگونه عمل کنید ممکن است که فروشگاه های سودجو فرش تقلبی را به جای یک فرش اصل به شما بفروشند. و به دلیل این که امروزه قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه بیشتر از فرش های ۵۰۰ شانه اصل ،و فرش های ۷۰۰ شانه ی اصل می باشد.

انتخاب فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان

باید دقت کافی را برای خرید فرش های ۱۲۰۰ شانه به خرج داد تا یک‌فرش تقلبی را به جای فرش اصل به شما عزیزان نفروشند.

فرش های ۱۲۰۰ شانه اصل با تراکم۳۶۰۰و دارای تعداد هشت رنگ طبیعی می باشد. اگر بخواهیم درباره ی رنگ های این فرش صحبت کنیم میتوانیم بگویم که این فرش دارای بالاترین درجه و کیفیت میباشد.

البته یکی دیگر از خصوصیات فرش های ۱۲۰۰شانه ی اصل این است که این فرش دارای الیاف اکریلیک هیت ست شده میباشد.

این الیاف دارای خصوصیات زیادی می باشد که این خصوصیات عبارت اند از بدون پرزدهی،ضد حساسیت هستند. برای افرادی که دارای حساسیت پوستی میباشند بسیار و بسیار مناسب می باشند،این الیاف دارای عمر و ماندگاری بالا می باشد.

همچنین فروشندگان فرش ماشینی هم برای فروش فرش هایشان با این الیاف هشت سال ضمانت کالا میگذارند و این‌اطمینان را دارند که یک محصول خوب و‌با کیفیت را به مردم ارائه میکنند،.

علاوه بر موارد بالا این الیاف دارای نرمی و لطافت خاصی می باشد که وقتی بر روی آن راه می روید آن نرمی و لطافت را احساس میکنید.

همچین باید دقت داشته باشید که فرش های ۱۲۰۰ شانه ای که این خصوصیات را داشته باشند یک فرش ۱۲۰۰ شانه ی تقلبی به شمار می آیند.

برای تشخیص فرش ۱۵۰۰ شانه اصل باید به چه نکاتی توجه کرد:

امروزه یکی از فرش هایی که بسیار زیبا میباشد. دارای طرفداران بسیار زیادی میباشد و این فرش ها مانند فرش های ۱۲۰۰ شانه دستباف گونه میباشند‌.

و به دلیل تعداد شانه و تراکم بالا دارای قیمت بسیار و بسیار بالاتر نسبت به دیگر فرش های ماشینی هستند. و به این دلیل باید به اصل بود این فرش ها توجه کافی را به خرج داد تا بتوانیم با آن هزینه ی بالایی که میکنیم یک فرش اصل و مرغوب و با کیفیت را خریداری نماییم.

برای این‌که یک‌فرش ۱۵۰۰ شانه اصل را تشخیص دهیم میتوانیم به تعداد شانه و تراکم‌آن توجه کافی‌کنیم‌. زیرا این محصولات ریز بافت با تراکم طولی ۴۵۰۰و به صورت هشت رنگ و ده رنگ به بافت می رسند.

فرش های ۱۵۰۰ شانه اصل کاشان با استفاده از دستگاه های Hcl3 و نخ خاب صد در صد اکریلیک به بافت میرسد.

و این نکته توجه کنید که این فرش ها زیبایی فرش های دستباف را دارند و اگر خصوصیات بالا را نداشته باشند تقلبی است. از خرید فرشی که خصوصیات بالا را ندارد خودداری نمایید.

فرش اصل :

برای بافت تمامی فرش های ماشینی از الیاف اصل استفاده میشود.

الیاف اکریلیک هیت ست شده دارای بالاترین کیفیت در الیاف فرش های ماشینی است و به جرات میتوان گفت که فرش هایی ماشینی  که با این الیاف به بافت میرسند فرش اصل میباشند.

اگر بخواهیم الیاف اکریلیک را نسبت به الیاف پلی استر،بی سی اف ،و…….. مقایسه کنیم به جرات می توانیم بگویم که این الیاف دارای دوام،ماندگاری،نرمی،ضد حساسیت و قیمت بیشتری نسبت به دیگر الیاف در فرش های ماشینی را دارا میباشند..

و کاشان امروزه یکی از بهترین تولیدی ها و کارخانه های فرش را دارد و این کارخانه ها یکی از بهترین فرش ها و با کیفیت بسیار بالا را تولید میکنند.

علاوه بر ویژگی هایی که ذکر شد این کارخانه ها و تولیدی ها برای این که اصل بودن فرش های خود را نشان دهند با ضمانت ۱۰ ساله الی ۷ ساله کالای خود را به فروش میرسانند .

و این یعنی یک اعتماد کامل به محصولی که شما عزیزان خریداری مینماید.

برای تشخیص فرش های اصل از تقلبی چه نکاتی را باید توجه کرد::

 اصل قابل دیدن است و تمامی گره های آن قابل دیدن و همچنین لمس کردن میباشد.

در پشت فرش های تقلبی اطلاعات فرش وجود ندارد در پشت تمامی فرش های اصل اطلاعاتی همچون :

 1. وزن فرش
 2. نام کارخانه ی فرش
 3. نام کارخانه ی فرش.شانه ی فرش
 4. تراکم
 5. نوع الیاف فرش

زمانی که این اطلاعات وجود نداشته باشد فرش ماشینی را میتوان یک فرش تقلبی نامید.

همچنین فرش ماشینی تقلبی علاوه بر موارد ذکر شده دارای مواردی چون :

 1. ریشه های نامنظم در پشت قالی
 2. شکستگی و پارگی در فرش
 3. اندازه و ابعاد خارج از ابعاد استاندارد.
 4. و همچنین دو رنگ بودن فرش
 5. تکراری بودن طرح و نقش قالی
 6. تکراری بودن طرح و نقشه ی قالی
 7. وجود وصله ی و قلاب خوردگی و جای سوختگی در فرش

خرید فرش های اصل :

امروزه با توجه به رقبای زیاد در کارخانه های فرش ماشینی کاشان تولید کننده گان سعی میکنند که یک فرش ماشینی خوب و با کیفیت را تولید کنند و به فروش برسانند. همچنین سعی دارند که یک محصول بسیار خوب و با کیفیت را تولید کنند تا بتوانند فروش خود را نسبت به دیگر رقبا بالاتر ببرند.

اگر قصد دارید یک فرش خوب و با کیفیت را در کاشان خریداری کنید میتوانید به دو صورت عمل کنید تا بتوانید فرشی مرغوب را خریداری نماید .

یک روش حضور و دومین روش روش غیر حضوری و آنلاین میباشد.

در روش های حضوریمیتوانید فرش مورد نظر خود را از نزدیک ببینید و کیفیت کالای مورد نظر خود را بسنجید و بتوانید بهترین و با کیفیت ترین محصول را خریداری کنید. از کیفیت فرش های کاشان نیز مطمعن شوید.

البته لازم به ذکر میباشد که فرش های کاشان در تمامی دنیا به صورت جهانی و زبانزد افراد میباشد و از نظر جنس و کیفیت حرف ندارند.

دومین روش خرید غیر حضوری و آنلاین میباشد :در این روش اول باید یک فروشگاه معتبر را پیدا کنید تا بتوانید از آنجا یک فرش خوب و مرغوب را خریداری کنید. از اصل بود و نبودن فرش مورد نظرتان اطمینان کافی را حاصل فرمایید.

بهترین فروشگاه برای خرید آنلاین شما خرید فرش از فروشگاه زر فرش می باشد که به دلیل خدمات متنوع قرار داده شده توسط این فروشگاه می توانید یک فرش اصل و با کیفیت را تهیه کرده باشید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.