تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی باید با سپرده‌ها متناسب‌سازی شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 38071
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵ |
رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد

تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی باید با سپرده‌ها متناسب‌سازی شود

رئیس‌کل بانک ‌مرکزی بر ضروت رعایت بخشنامه بانک مرکزی برای متناسب‌سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی با سپرده‌های آنها تاکید کرد.
تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی باید با سپرده‌ها متناسب‌سازی شود

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: صبح پنجشنبه نهم بهمن ماه ۱۳۹۹، به اتفاق برخی از معاونین و مدیران بانک مرکزی در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در شیراز شرکت کردیم. جلسه بیش از سه ساعت به طول کشید. مذاکرات خوبی با فعالین اقتصادی استان فارس داشتیم.

در یک فضای صمیمی که استاندار محترم و سایر مسئولین استان نیز حضور داشتند، مسائل ارزی و ریالی و نیازهای واحدهای و تولیدی و بازرگانی استان بررسی شد.

مقرر شد مسائل موردی، در قالب کمیته‌ای در بانک مرکزی پیگیری و حل و فصل گردد. همچنین مقرر شد بانک‌ها منابع لازم و برای اتمام ۱۰۵ پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت را تأمین نمایند. در پایان جلسه سیاست‌های پولی و ارزی و سایر اقدامات بانک مرکزی برای خنثی‌سازی تحریم‌های بی‌سابقه را در دو سال گذشته برای مقابله با فشار حداکثری، برای اعضای محترم جلسه توضیح دادم.

بعدازظهر در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان شرکت کرده و ضمن بررسی مسائل بانک‌ها، ضرورت تلاش آنها برای تأمین مالی تولید را مورد تاکید قرار دادم. همچنین بر ضرورت رعایت بخشنامه صادره بانک مرکزی برای متناسب‌سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی با سپرده‌های آنها در استان تاکید کردم.

در این سفر بازدیدی از پروژه خط دو متروی شیراز داشتم مقرر شد منابع ناشی از انتشار اوراق مشارکت سریعاً در اختیار پروژه قرار گیرد تا امکان راه اندازی این خط هرچه سریع‌تر فراهم شود.

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.