تزریق واکسن داخلی توسط رهبر انقلاب، نشان‌دهنده اعتماد به آن است/ آنتی‌بادی «کوو ایران برکت» بسیار قوی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46057
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴ |

تزریق واکسن داخلی توسط رهبر انقلاب، نشان‌دهنده اعتماد به آن است/ آنتی‌بادی «کوو ایران برکت» بسیار قوی است

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه آنتی‌بادی «کوو ایران برکت» بسیار قوی است گفت: تزریق واکسن داخلی توسط رهبر انقلاب نشان‌داد این واکسن مورد اعتماد است.
تزریق واکسن داخلی توسط رهبر انقلاب، نشان‌دهنده اعتماد به آن است/ آنتی‌بادی «کوو ایران برکت» بسیار قوی است

با تزریق نخستین دوز واکسن «کوو ایران برکت» به رهبر فرزانه انقلاب، اعتماد و اقبال عمومی برای استفاده از این نوع واکسن چندین برابر می‌‌شود. عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق بررسی‌ها، یافته‌های علمی و تست‌های به عمل آمده، آنتی‌بادی واکسن ۱۰۰ درصد ایرانی «کوو ایران برکت» نسبت به سایر واکسن‌های تولید شده بالاتر است و تاثیر فراوانی بر افزایش سطح ایمنی در برابر بیماری «کووید-۱۹» دارد. 

مینو محرز با بیان اینکه تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به رهبر انقلاب نشان می‌دهد که واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی در کشور شروع شده و این اقدام گامی رو به جلو برای تبلور افتخار ملی با تولید داخلی است، گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تکیه بر توان داخل و بهره‌گیری از تخصص نخبگان و دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن کرونا در کشور، همچنین پس از نتیجه بخش بودن مراحل سه‌گانه تست و مطالعات بالینی، مجوز اضطراری این نوع واکسن صادر شد و تزریق واکسن داخلی  توسط رهبر انقلاب نشان‌داد این واکسن مورد اعتماد است.

وی در ادامه به مزایا و تاثیر‌گذاری واکسن «کوو ایران برکت» اشاره کرد و گفت: آنتی‌بادی واکسن «کوو ایران برکت» بسیار قوی است و همان‌طور که خود من این واکسن را در ۲ نوبت تزریق کرده‌ام، اثربخشی قابل توجه و بدون عوارضی بر بیماری کرونا دارد.

عضو پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا تصریح کرد: مقالات علمی نتایج ۲ فاز ابتدایی این واکسن در داخل نوشته و به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده است. همچنین مقاله تست سوم مطالعات بالینی آن نیز چون باید بعد از گذشت ۴۲ روز انجام و مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا نتایج بدرستی حاصل شود، بزودی منتشر خواهد شد. 

 محرز افزود: البته باید منتظر ماند تا نتیجه تست نهایی معلوم شود، هر چند سازمان جهانی بهداشت از روند تولید واکسن ایرانی کاملا آگاه است اما نتیجه سومین مرحله تست بالینی این واکسن که مطابق با استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود برای صدور مجوز استفاده جهانی به سازمان جهانی بهداشت ارسال می‌شود. 

عضو پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا خاطرنشان کرد: مقالات علمی نتایج تست‌های واکسن کاملا ایرانی «کوو ایران برکت» پس از تایید سازمان جهانی بهداشت باید در مجلات تخصصی علمی منتشر شود. کشت ویروس یکی از آزمایشات مهم در این زمینه است که مجوز فروش واکسن ایرانی به دنیا پس از آن محقق می‌شود، البته مجوز تزریق اضطراری صادر شده است و در چنین شرایطی می‌توان گفت این واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.