تداوم حقارت رژیم صهیونیستی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 93065
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۵۸ |
گزارش چهاردهمین روز از عملیات طوفان الاقصی:

تداوم حقارت رژیم صهیونیستی

تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه برای چهاردهمین روز متوالی ادامه دارد و تاکنون ۴۱۳۷ شهید و بیش از ۱۳۰۰۰ زخمی برجای گذاشته است. این درحالی‌است که بیشتر قربانیان کودکان و زنان هستند.
تداوم حقارت رژیم صهیونیستی

تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه برای چهاردهمین روز متوالی ادامه دارد و تاکنون ۴۱۳۷ شهید و بیش از ۱۳۰۰۰ زخمی برجای گذاشته است. این درحالی‌است که بیشتر قربانیان کودکان و زنان هستند.

مطابق گزارش شبکه الجزیره؛ تعداد افراد مفقود به بیش از هزارنفر افزایش پیدا کرده است و ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام داشته‌ که نظامیان آن‌ها به حملات هوایی علیه مردم غزه ادامه خواهند داد. استمرار حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌گناه غزه در حالی‌است که اسرائیلی‌ها نسبت به افول زودهنگامشان آگاهند. مارک ریغیو، مشاور ارشد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام داشته است: جنگ غزه دشوار است، اما ما آماده‌ایم. چالشی که با آن مواجه هستیم، حمله بسیار غافلگیرانه و تاکتیكی نیروهای حماس بر روی زمین است. درشرایط حال حاضر‌ جنایات‌ رژیم صهیونیستی بر همگان آشکار شده و جوامع بین‌المللی نیز در راستای حمایت از‌مردم فلسطین وارد میدان شده‌اند.

براین اساس خبرگزاری فرانسه به نقل از منابعی در سازمان ملل اعلام کرد که انتظار می‌رود محموله کمک‌های اولیه (در دو روز آینده) وارد نوار غزه شود. همزمان، رویترز به نقل از دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گزارش داد که مذاکرات پیشرفته‌ای با همه طرف‌های ذینفع برای رساندن کمک به غزه در جریان است. فیصل بن فرحان، وزیر امورخارجه عربستان طی شرکت در افتتاحیه اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) در ریاض  بر ضرورت آتش بس، ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و دستیابی به راه‌حل دائمی برای مناقشه فلسطین و اسرائیل تأکید کرد.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی هم در این نشست، خواستار راه حلی عادلانه برای ایجاد کشور فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ شده و گفت: این راه‌حل باید به گونه‌ای که امنیت و رفاه برای همه ایجاد شود، مورد پیگیری قرار گیرد.آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه در گذرگاه رفح گفت: ساکنان نوار غزه از کمبود آب، غذا، سوخت و مواد اولیه رنج می برند. دبیرکل سازمان ملل افزود: ما باید تعداد بیشتری از کامیون‌های کمک‌رسانی را از سمت مصر  (گذرگاه رفح) به غزه ارسال کنیم. گوترش همچنین گفت: من خواستار یک آتش‌بس بشردوستانه بدون قید و شرط هستم تا اطمینان حاصل شود، کمک‌ها به غزه می‌رسد. در بررسی بیشتر این موضوع و لزوم مطالبه‌گری‌ جامعه جهانی ارسال کمک‌های انسانی به غزه با ابراهیم عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید. 

ابراهیم عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
دلدادگان مکتب نبوی و قرآن عمل‌گرایانه وارد میدان شوند

ابراهیم عزیزی،   نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» بیان کرد: رژیم جنایتکار صهیونیستی تاکنون حملات متعدد و مستمری را علیه مردم فلسطین در دستورکار قرار داده و طی چند روز گذشته، در اقدامی ناجوانمردانه بیمارستان غزه را بمباران کرده است.

بمباران بیمارستان طی جنگ‌های طولانی نیز به عنوان یک اقدام ضدبشری شناخته می‌شده و هیچ‌گاه هدف قرار نگرفته است. از این رو می‌توان عنوان کرد که اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی و حملات جنایتکارانه، کم سابقه بوده و نشان از عمق کینه و دوری این رژیم از اصول انسانی دارد. این رژیم ا ثبات کرده که از اصول جنگ نیز چیزی نمی‌داند و همواره خلاف اصول انسانی رفتار می‌کند. وی افزود: در میدان جنگ نحوه برخورد با کودکان، زنان و مجروحان مبرهن است و تابع از قوانین انسانی است. افزون بر این مکان‌هایی همچون بیمارستان جزء خطوط قرمز است و هدف قرار نمی‌گیرد، طی چند روز گذشته اما رژیم صهیونیستی به اثبات رساند که همواره درصدد اقدامات ضد انسانی است. به طورحتم آمریکا باید پاسخگوی نخست این جنایات باشد. همچنین ضرورت دارد تا نظام سلطه، هم‌پیمانان آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی دلیل حمایت خود را  اعلام بدارند و پاسخگوی جنایات شکل‌گرفته باشند.

عزیزی با بیان اینکه جامعه جهانی باید پاسخ این جنایات را از حامی بزرگ رژیم صهیونیستی؛ آمریکا و دیگر هم‌پیمانان‌شان مطالبه کند، تصریح کرد: براساس شواهد موجود، صحنه جنگ امروز در غزه در اختیار آمریکایی‌هاست. متأسفانه مدیریت آنچه که از سوی رژیم صهیونیستی انجام می‌شود، مطابق با اهداف آمریکا است.نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: از ابتدای نبرد غزه، آمریکایی‌ها صحنه را مدیریت کردند و خود وارد میدان شدند. طی سالیان گذشته تا به امروز همواره فریاد زده‌ایم که رژیم صهیونیستی، جعلی و جنایتکار است و به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیست. او متذکر شد: اقدامات اخیر عامل به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی از سوی‌جمهوری اسلامی ایران را مبرهن ساخت. مهم‌ترین عاملی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون برای به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی مطرح شده و به حق نیز بوده است، عدم تطابق رفتارهای این رژیم با قوانین حقوق بشری است. وی یادآور شد: جهانیان باید امروز جنایات رژیم صهیونیستی را فریاد بزنند و تلاش‌های عمل‌گرایانه داشته باشند. آن‌هایی که فریاد حقوق بشرشان گوش فلک را کر می‌کرد، باید پا به صحنه بگذارند و در میدان حقوق بشر، نقش آفرینی کنند.

عزیزی گفت: ملت‌های آزاده و تمامی افرادی که وجدان بیدار دارند، باید پا به صحنه بگذارند و از سازمان‌های که رنگ و لعاب حقوق بشر دارند، مطالبه کنند. بی‌شک سازمان حقوق بشر باید پاسخگوی اقدامات مکرر رژیم صهیونیستی باشد. نماینده شیراز و زرقان در مجلس یازدهم با بیان اینکه آزادسازی سرزمین‌های اشغالی ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: بی‌شک در این نبرد نابرابر، جبهه حق پیروز است. امروز جبهه مقاومت و تمامی دلدادگان مکتب نبوی و قرآن باید با یکدیگر همصدا باشند و عمل‌گرایانه وارد میدان شوند بی آنکه اقدام شعاری مطرح گردد. او اذعان داشت: به طورحتم جبهه مقاومت درس فراموش نشدنی به رژیم صهیونیستی خواهد داد. این جبهه با بهره‌گیری از اندیشه‌های ناب، زوال اسرائیل را تسریع خواهد کرد. مطابق آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند؛ «حیات سیاسی اسرائیل کوتاه خواهد بود»عزیزی بیان داشت: امروز تمامی مبارزان امت اسلامی باید با همدلی و وحدت وارد میدان عمل شوند و پاسخ کوبنده به رژیم صهیونیستی بدهند. ایران اسلامی بر اساس آموزه‌‌‌های دینی و اهداف بلند انقلاب اسلامی، حمایت از مظلومان و ستم‌دیدگان را همواره مدنظر داشته و به عنوان یک وظیفه دینی و انقلابی مطرح کرده است. امروز نیز رسالت دینی و انقلابی‌مان، حمایت از ستم‌دیدگان است و در این راه، مطابق ادوار گذشته کوتاهی نخواهیم کرد. 
وی در پایان این گفت‌وگو با بیان اینکه  امیدواریم روز به روز شاهد موفقیت‌های بزرگ جبهه اسلام باشیم، عنوان کرد: رویکرد ایران اسلامی همواره مبتنی بر بازدارندگی و هوش‌مندی بوده است. امید است که با حمایت معنوی ملت ایران و هماهنگی جبهه مقاومت نتایج بزرگی رقم بخورد و افول کامل رژیم صهیونیستی در کوتاه مدت شکل‌بگیرد.

حجت الاسلام احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی:
لزوم وحدت دوچندان جهان اسلام

حجت الاسلام احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌ «رسالت» بیان کرد: اقدامی که حماس بیش از هفت دهه ظلم رژیم صهیونیستی و کودک‌کشی انجام داد، درست همان چیزی بود که اسرائیلی‌ها از آن هراس داشتند. در عملیات طوفان الاقصی چیزی جز شکست برای رژیم صهیونیستی دربر نداشت و این معجزه‌‌ای بود که حماس آن را خلق کرد. تعداد قابل توجهی از اعضای رده بالای رژیم صهیونیستی امروز اسیران جنگی‌ حماس هستند و این به عنوان یک نقطه ضعف برای اسرائیلی‌ها قلمداد می‌شود. آن‌هایی که مدعی گنبد طلایی و امنیت مقتدرانه بودند، حال هیمنه درهم شکسته دارند و متزلزل شده‌اند. 

وی افزود: اقدام حماس، به جهانیان ا ثبات کرد که خون همواره بر شمشیر پیروز است چراکه خداوند می‌گوید: «کان‌ حقاً‌ علینا نصر المؤ‌منین» یاری‌ کردن‌ مؤ‌منان بر ما لازم و ضروری است. پیش‌بینی مسلمانان جهان است که اسرائیلی‌‌ها ۲۵ سال آینده را نخواهند دید و   این امری درست است. حدود ۷۵ سال از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی می‌گذرد و اسرائیلی‌ها همواره درصدد ظلم و ستم بوده‌اند؛ تاکنون هیچ اقدام قابل توجهی علیه آن‌ها شکل‌نگرفته بود و به همین خاطر پیش‌بینی می‌گردد که اقدام اخیر حماس، سرآغاز راه پیروزی فلسطینی‌ها باشد. 

حجت الاسلام آزادی‌خواه تصریح کرد: اکنون جنایات رژیم صهیونیستی به سبب افول نزدیک، تشدید شده و رو به خوی حیوانی خود آورده‌اند؛ متأسفانه به کودک کشی می‌پردازند و با بمباران بیمارستان، غزه را به خون کشیده‌اند و تعداد بسیاری را به شهادت رساندند. بی‌شک با خون‌های به ناحق ریخته شده، وجدان خفته برخی‌ها بیدار خواهد شد. امیدواریم این بیداری به زودی اتفاق بیفتد و وحدت دولت‌ها در این مسیر بیش از پیش شود، خوشبختانه به تازگی مشاهده شد که مصر برای حمایت از مردم فلسطین اعلام حمایت کرد. بی‌شک این بیدارگری، نتایج بزرگی را در برخواهد داشت. از طرفی دیگر به موجب خون ریخته شده کودکان بی‌گناه غزه، وحدت جهان اسلام تقویت خواهد شد همانگونه که سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی فرمودند؛ در دل تهدیدها باید فرصت‌ها را پیدا کنیم. امروز بر ما واجب است که در میان کودک کشی و ظلم شکل گرفته علیه مردم غزه، فرصت وحدت دوچندان در جهان اسلام را تقویت کنیم؛ هرچند که این مهم طی ۱۴ روز گذشته تا به امروز محقق شد و در دل نیویورک، پرچم اسرائیل به آتش کشیده شد. 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پایان این گفت‌وگو همچنین خاطرنشان کرد: اسرائیلی‌ها به پایان راه رسیده‌اند و همچون یک حیوان درنده‌به هر دری می‌زنند تا‌راهی برای حیات خود پیدا کنند. امیدواریم به زودی پیروزی مردم فلسطین محقق و افول کامل رژیم صهیونیستی رقم بخورد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.