تحریم‌های جدید آمریکا ناشی از عصبانیت آنهاست - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 55881
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۶:۲۳ |
ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تحریم‌های جدید آمریکا ناشی از عصبانیت آنهاست

ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران همگام با مذاکرات هسته‌ای در وین اظهار کرد: تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه بی‌صداقتی هیئت حاکمه آمریکا است که خودش را مشتاق مذاکره معرفی می‌کند و درعین‌حال اقدام به تحریم شخصیت و شرکت‌های ایرانی می‌کند.
تحریم‌های جدید آمریکا ناشی از عصبانیت آنهاست

گروه سیاسی
ابراهیم عزیزی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران همگام با مذاکرات هسته‌ای در وین اظهار کرد: تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه بی‌صداقتی هیئت حاکمه آمریکا است که خودش را مشتاق مذاکره معرفی می‌کند و درعین‌حال اقدام به تحریم شخصیت و شرکت‌های ایرانی می‌کند.وی افزود: اساس رفتار آمریکایی‌ها همواره بی صداقت بوده و هیچ‌وقت در طول سال‌های اخیر ندیدیم که به وعده‌های خود وفادار بمانند. لذا از کوزه همان تراود که در اوست. آمریکایی‌ها همواره آنچه به زبان می‌آورند را در عمل نشان می‌دهند. این رفتارها بیانگر عمق کینه و دشمنی آن‌ها با ملت شجاع و انقلابی ایران است.عزیزی تأکید کرد: دلیلش هم این است که ایران ابهت پوشالی آن‌ها را از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز در تمام صحنه‌های سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی خردکرده و این شکست آمریکایی‌ها در مجامع جهانی و  بین‌المللی  آن‌ها را عصبانی کرده است.نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این اقدام نشانه عصبانیت آمریکایی‌ها از اقدام شجاعانه و فعالانه و ابتکار عمل دیپلماسی ایران بوده است. اما مسئله دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که همگام با مذاکره اروپایی‌ها با ایران آمریکا دست به چنین اقدامی می‌زند و به نظر می‌رسد تحریم‌های جدید به‌نوعی بی‌اعتبار کردن اروپایی‌ها در مذاکرات بوده است.وی ادامه داد: شاید آمریکا می‌خواهد نشان دهد که اروپایی‌ها وجاهت و جایگاه مذاکره را ندارند و به نظر من بیشتر از همه اروپایی‌ها باید به این اقدام آمریکا معترض باشند که همزمان با مذاکراتی که آن‌ها با ایران انجام می‌دهند آمریکا تحریم علیه ایران اعمال می‌کند. این اقدام به‌نوعی برخورد سیاسی با اروپایی‌ها تلقی می‌شود.عزیزی خاطرنشان کرد: از طرفی این تحریم‌ها نشان می‌دهد که حزب دموکرات و جمهوری‌خواه یا ترامپ و بایدن هیچ تفاوتی در رویکردشان در برابر ایران ندارند و در مکتب صهیونیست‌ها بزرگ‌شده‌اند. شاید فقط عنوانشان تفاوت می‌کند اما مکتب فکری آن‌ها مقابله با ملت‌های آزاده، استقلال‌طلب و سلطه‌جویی است. بنابراین دموکرات و جمهوری‌خواه هر دو لبه یک قیچی هستند که علیه ایران حرکت می‌کنند.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اقدام جدید آمریکا ادامه سیاست فشار حداکثری علیه ایران است که در دولت ترامپ کلید خورد اما کارایی و اثربخشی خود را ازدست‌داده است. اما بحث جدیدی که آمریکایی‌ها برای تحریم‌های اخیر مطرح کردند نیز جالب‌توجه است.
عزیزی در انتها تصریح کرد: آن‌ها گفتند که شرکت‌ها و افرادی که تحریم می‌کنیم به دلیل اثرگذاری این افراد در انتخابات آمریکایی‌ها بوده است. نکته اینجاست که بی‌اعتمادی مردم آمریکا و تمام مردم جهان به انتخابات این کشور با تحریم چند شخصیت ایرانی جبران نخواهد شد.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.