تحریم‌ها در حال خنثی‌سازی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 74697
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۶:۴۳ |
علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی:

تحریم‌ها در حال خنثی‌سازی است

علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: نظام سلطه جهانی به رهبری آمریکا و سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان در رده کلان و برخی کشورهای پایین رده همچون عربستان سعودی، برنامه مفصلی را از ماه‌های گذشته تدوین کرده‌اند و دراین‌راستا اندیشکده و اتاق فکرهای فراوانی را برگزار کرده‌اند.
تحریم‌ها در حال خنثی‌سازی است
گروه سیاسی 
علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: نظام سلطه جهانی به رهبری آمریکا و سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان در رده کلان و برخی کشورهای پایین رده همچون عربستان سعودی، برنامه مفصلی را از ماه‌های گذشته تدوین کرده‌اند و دراین‌راستا اندیشکده و اتاق فکرهای فراوانی را برگزار کرده‌اند.
وی افزود: کوشش این افراد از برگزاری اتاق فکرهای متعدد، ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران بود. چراکه جمهوری اسلامی ایران درحال پیمودن گام‌های بسیار  ارزشمند و پیشرفت روزافزون است. 
علیزاده تصریح کرد: پس از تشکیل دولت سیزدهم اصلاحی بنیادی در حوزه اقتصادی کشور انجام شد. بی‌شک اصلاح قیمت ارز از سال‌های گذشته تا به امروز، مادر تمامی اصلاحات و بسیار ارزشمند بود. این اقدام نیازمند جسارت و شجاعت فراوانی بود که آیت‌الله رئیسی آن را به سرانجام رساند و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را حذف کرد. 
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، ارتباط با کشورهایی که به‌ظاهر دوست آمریکا بودند، افزایش یافت و تجارت و سیاست خارجی با همسایگانمان نیز به شکلی چشمگیر توسعه پیدا کرد. افزون براین کشور عضو رسمی پیمان شانگهای شد. عضویت در سازمان همکاری شانگهای به معنای ارتباط با سه‌چهارم از جمعیت دنیا است. 
او متذکر شد: عضویت در سازمان همکاری شانگهای و ارتباط روزافزون با همسایگان به معنای ایجاد یک بازار عظیم و خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا است. بدیهی است که آمریکا تلاش‌های فراوانی را برای اعمال تحریم‌های حداکثری خود انجام داده و وقتی درمی‌یابد که این تحریم‌ها در حال خنثی‌سازی است، عصبانی می‌شود. 
وی ابراز کرد: در سال جاری ۵۲ میلیارد دلار برآورد نیاز کشور بود که از این میزان، ۵/۴۸ میلیارد دلار را از صادرات محصولات غیرنفتی به دست آوردیم. چنین رقمی در تاریخ سال‌های اخیر بی‌سابقه است.
علیزاده گفت: جمهوری اسلامی ایران در حالی ویروس منحوس کرونا را مهار کرد که کشورهای بسیاری هنوز در حال تهیه واکسن بودند. همچنین موضع بسیار قدرتمند ایران در مذاکرات برجام، عامل دیگری از دلایل خشم دشمنان بود. جمهوری اسلامی ایران به‌صراحت عنوان کرد که خواستار مذاکرات اما با رعایت خطوط قرمز نظام و مواضع مشخص است. با بررسی چنین موضوعاتی علت فتنه‌افکنی‌های نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران را درمی‌یابیم. 
  شکست نظام سلطه از جبهه مقاومت
وی ادامه داد: با شکل‌گیری مذاکرات برجام مبرهن شد که آمریکایی‌ها به دنبال برجام نیستند بلکه در پی تدوین برنامه‌‌ای به نفع خود و به ضرر ایران هستند. افزون بر جریان مذاکرات، در سال جاری جهان اسلام نیز شگفتی ایجاد کرد. راهپیمایی عظیم اربعین حول‌ محور دین شگفتی‌آفرین بود و جهانیان را متعجب کرد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: معادلات نظام سلطه به‌درستی پیش نرفته و برنامه‌هایشان شکست‌خورده است. گام آخر آن‌‌ها راه‌اندازی جریان اغتشاشات در کشور بود تا با تخریب کشور و اموال عمومی، هزینه کشور را افزایش دهند و شرایط سیاسی و اقتصادی نامطلوبی را رقم بزنند. 
وی افزود: نظام سلطه امروز در حال شکست از جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران است. طبیعی است در چنین شرایطی تمام توان خود را به کار بگیرند و سعی کنند تا مانع از پیشرفت‌ کشور شوند. خوشبختانه به‌موجب هوشیاری بیش‌ازپیش مردم برنامه‌ دیگری از نظام سلطه شکست خورد و نتوانستند اهداف شوم خود را محقق کنند. 
علیزاده در پایان این گفت‌وگو اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با قدرت هرچه‌تمام‌تر در حال پیشروی اهداف خود است و کلیه برنامه‌های دشمنان را خنثی کرده است. همچنان با قدرت در حال پیشرفت و دستیابی به اهداف خود هستیم و این دشمنان نظام را عصبانی کرده است. با صراحت و صدای بلند سخن شهید بهشتی اعلام می‌داریم؛ به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. 
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.