تا به خلوتگه خورشید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 72796
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ |

تا به خلوتگه خورشید

دامن دوست به دست آ‌ر  و  ز دشمن بگسل مَرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان كمتر از ذره نه ای پست مشو، مِهر بورز تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ‌زنان
تا به خلوتگه خورشید

محمدكاظم انبارلویی
دامن دوست به دست آ‌ر  و  ز دشمن بگسل

مَرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان
كمتر از ذره نه ای پست مشو، مِهر بورز
تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ‌زنان
بیش از یك ماه است ملت بزرگ عراق میزبان میلیون ها زائر امام حسین (ع) از هشتاد  كشور اسلامی است. آنها بی‌مزد  و منّت بر دست و پای خلقی بوسه می زنند كه در حال تدارك احیای امت محمد (ص) است.
ولی شناسان از چهارگوشه جهان خود را به سرزمینی رساندند كه حادثه‌ای به وسعت همه كائنات در آن رخ داده و همه عوالم هستی را درگیر این پدیده تاریخ بشر كرده است.
آنها به مكانی آمده بودند كه محل آمد و شد ملائكه الهی و هر شب جمعه محل زیارت ۱۲۴ هزار پیامبر الهی است.
رصد دشمنان اسلام و ایران نشان می دهد یك ارتش الهی در مسیر نجف تا كربلا دارد تجهیز می‌شود. جمهوری اسلامی ایران چهار پایه قدرت نرم خود را در این مسیر مستقر كرده است. آمریكایی‌ها به‌‌ویژه صهیونیست‌ها احساس می‌كنند صدها لشکر زرهی و پیاده در این مسیر دارند تجهیز روحی و معنوی برای مبارزه با یزیدیان زمان و آزادی قدس می شوند.
قدرت نرم امّت اسلام، در اربعین در كل خطوط مقاومت و خطوط جنگ سخت و گرم شكل گرفته و توطئه‌های استكبار جهانی را یكی پس از دیگری شكست داده است.
اربعین آوردگاه یك رژه میلیونی از انسان هایی است كه در پی پاسخ به این ندای تاریخی امام حسین (ع) كه؛ «آیا كسی هست مرا یاری كند؟» هستند.
دشمن اكنون در حال رصد این پدیده اعجاب‌انگیز در «آفاق» عالم است.اما هیچ دسترسی به تحولات عظیمی كه در عوالم «انفسی» آن دارد رخ می‌دهد، ندارد.
عشق به امام حسین (ع) و اهل بیت پیامبر (ص) مردم جهان را به خطه عراق و مسیر نجف – كربلا كشانده است.
مردم عصر امام خمینی (ره) می‌خواهند بی‌حرف و گفت‌ و صوت، بدانند سر بریده فرزند پیامبر اسلام (ص) چه سِرّی را می‌خواست بر سر نیزه فاش كند؟ هر سال از سری که روی نی است سِرّی فاش می شود.
امام حسین (ع) قهرمان توحید، آزادی، عدالت، شجاعت و… است.
سر او بر نیزه، خود سِرّی است. این سَر روی نیزه تا قیامت برای جوامع انسانی، فارغ از هر مشرب فكری، حرف برای گفتن دارد. این سِرّ را فقط كسانی می دانند كه درون خود را از پلیدی‌ها و پلشتی‌ها خالی كنند تا نفَس روحانی امام حسین (ع) در نیِ وجود آنها  دمیده شود و صدای عاشورایی و كربلایی آنها را جهانیان بشنوند.
شهدای انقلاب اسلامی اینچنین بودند. آنها پایه‌های قدرت نرم جمهوری اسلامی را با تأسی به شهدای كربلا و با تأسی به خون خدا و پسر خون خدا بنیان نهادند.
نمایندگان احرار جهان از ۸۰ كشور جهان، خود را به مسیر راهپیمایی اربعین رساندند تا به جهان اعلام كنند قرار است یك چرخش تمدنی در مسیر حركت تاریخی بشر رخ دهد.
این چرخش تمدنی در چهارراه حیرانی عصر ما، عبور از «طمع» و «حرص»، «كفر»، «غضب» و «شهوت» به سوی نور «توكل»،‌ «رحمت»، «حیا»، «ایمان»، «عفت» و … است. عصر ما عصر پایان رؤیای آمریكایی و اروپایی است.
امروز همه «كفر» در برابر همه «ایمان» صف‌آرایی
 كرده‌ اند. صف اهل ایمان در اربعین، خود را با پرچم امام حسین (ع) معرفی ‌می‌كنند. ملت ما افتخار دارد در «صف» و «ستاد» اهل ایمان نقش كلیدی در محور مقاومت در برابر استكبار جهانی دارد.
عصر ما عصر ظهور است. قطار حركت بشر امروز به سمت و سوی یك رستاخیز روحی و معنوی در مسیر اربعین، خط تولید یك عقلانیت فرهنگی و سیاسی را تدارك می‌بیند. ملت ایران احدی از آحاد ملت‌های جهان در تدارك و تجهیز این خط تولید بر مدار فرهنگ اهل بیت (ع) است.
*
​​​​​​​اگر بخواهیم پیام های الهی راهپیمایی اربعین را در داخل ایران و در خط نورانی نجف تا كربلا جمع‌بندی كنیم، به همین چهارجمله رهبر معظّم انقلاب در جمع هیئت‌های دانشجویی می رسیم كه فرمودند:
۱- مراسم اربعین پرچم بلند حضرت
 سیدالشهدا (ع) است.
۲- حادثه معجزه‌آسای راهپیمایی اربعین نشانه اراده پروردگار برای برافراشته‌تر كردن پرچم اسلام و اهل بیت (ع) است.
۳- حركت اربعین، دست خداست و با هیچ سیاست و تدبیر بشری قابل تحقق نیست.
۴- راه پیش روی ما روشن و پیمودنی است.

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.