تاکید امیرعبداللهیان بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین وزارت امور خارجه و مجلس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 90521
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰:۲۶ |

تاکید امیرعبداللهیان بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین وزارت امور خارجه و مجلس

وزیر امور خارجه در جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین دستگاه دیپلماسی و مجلس تاکید کرد.
تاکید امیرعبداللهیان بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین وزارت امور خارجه و مجلس

نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه در روز سه شنبه به میزبانی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برگزار شد.

جلال زاده رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص برخی تحولات سیاست خارجی مطرح کردند.

وزیر امور خارجه در این نشست، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را در جریان برخی تحولات روابط و سیاست خارجی از جمله روابط با عربستان، مذاکرات رفع تحریم ها، حقابه ایران از افغانستان، دیپلماسی اقتصادی، روابط با اروپا و تحولات اوکراین قرار داد.

در این جلسه همچنین آقایان باقری معاون سیاسی، بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان، کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان، سهرابی مدیرکل امور ایرانیان و کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه بترتیب گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها و تفاهمات مربوط به آزاد سازی منابع مالی، روابط با افغانستان و پیگیری حقابه هیرمند، امور ایرانیان خارج از کشور، اقدامات به عمل آمده در خصوص مقابله با موضوع اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در برخی کشور‌های اروپایی و اقدامات دستگاه دیپلماسی پیرامون راهپیمایی اربعین ارائه کردند.

امیرعبداللهیان در پایان این نشست ضمن قدردانی از نقطه نظرات رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.