تاریخ انقلاب باید برای قشر نوجوان تبیین شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75505
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۶:۴۱ |
فتح‌الله توسلی، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی:

تاریخ انقلاب باید برای قشر نوجوان تبیین شود

فتح‌الله توسلی، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌ «رسالت» اظهارکرد: تقویم انقلاب سرشار از روزهای مهم است. یکی از آن روزهای مهم، ۱۳ آبان و روز دانش‌آموز است. وی افزود: آنچه که امروز در حال اتفاق است، حاصل عملکرد یک جریانی در داخل کشور با عقبه غربی است که می‌کوشد دانش آموزان و دانشجویان کشور را از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی دور کند.
تاریخ انقلاب باید برای قشر نوجوان تبیین شود

گروه سیاسی 
فتح‌الله توسلی، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌ «رسالت» اظهارکرد: تقویم انقلاب سرشار از روزهای مهم است. یکی از آن روزهای مهم، ۱۳ آبان و روز دانش‌آموز است. وی افزود: آنچه که امروز در حال اتفاق است، حاصل عملکرد یک جریانی در داخل کشور با عقبه غربی است که می‌کوشد دانش آموزان و دانشجویان کشور را از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی دور کند. دشمنان امروز می‌کوشند تا ذهن نوجوانان و جوانان کشور را مخدوش کنند و اجازه ندهند که آن‌ها به تاریخ خود افتخار کنند. توسلی تصریح کرد: در آستانه روز دانش‌آموز ضرورت دارد تا تاریخ انقلاب اسلامی را برای نوجوانان و جوانان کشور‌ تبیین کنیم تا بدانند چه اتفاقاتی را پشت سر گذاشته‌ایم که به اینجا رسیده‌ایم. در جریان انقلاب اسلامی چند هزار شهید دادیم و پس‌ازآن نیز در جریان جنگ تحمیلی، دفاع از حرم و مباحث امنیتی همواره شاهد رشادت‌های جوانان کشور بوده‌ایم. نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: به طورحتم کشورهای بسیاری به‌ویژه جریان استکبار از اتفاقات و حوادث اخیر پیش‌آمده در داخل کشور خرسند هستند. نباید فراموش کنیم که جمهوری اسلامی مهد تمدن ایرانی اسلامی و مقاومت در خاورمیانه است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم گفت: دشمن امروز‌ می‌کوشد تا‌ فرزندان مملکت را نسبت به پدرانشان بدبین کند، در داخل کشور درگیری ایجاد کند و مشکلات امنیتی رقم بزند. متأسفانه به‌موجب این کوشش آن‌ها ،افراد بسیاری اعم از مردم عادی، نیروهای انتظامی و مدافعان امنیت به شهادت رسیدند.وی متذکر‌شد: امروز‌ هر آن‌کس که در داخل کشور زندگی می‌کند، اندوهگین است و به‌موجب این امر دشمنان خوشحال‌اند. آن‌ها می‌خواهند تا همواره کشور درگیر ناآرامی باشد چراکه به‌موجب محیط ناآرام، سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد، بازار کسب‌وکار‌ رونق پیدا نمی‌کند و اقتصاد ملی تضعیف می‌شود. هنگامی‌که اقتصاد ملی تضعیف شود، مردم کشور‌ نسبت به آینده ناامید می‌شوند و بی‌اعتمادی میان مردم و مسئولان گسترش پیدا می‌کند. افزون براین به‌موجب ناآرامی‌ها هزینه‌های امنیتی بسیار سنگینی به کشور تحمیل می‌شود درحالی‌که می‌شد صرف اشتغال‌زایی و ایجاد زیرساخت‌ها بشود. 
او ابراز کرد: اسنادی در زمان تسخیر لانه جاسوسی به دست آمد، در ارتباط بازمان انقلاب اسلامی بود. در آن زمان هزاران توطئه علیه کشور شکل‌گرفته بود. حال که چهل و چندسال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته، این توطئه‌ها به چندهزار رسیده است. اگر اسناد محرمانه دستگاه‌های امنیتی و سرویس‌های جاسوسی غربی و عربی علیه جمهوری اسلامی فاش شود، مبرهن خواهد شد که چندهزار اقدام علیه امنیت عمومی و برهم زدن امنیت ملی صورت گرفته است. امروز وظیفه ماست که این موضوعات را برای نوجوانان و جوانان کشور تبیین کنیم.نماینده مردم بهار و کبودآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌عنوان مسئولان کشور نباید مردم را‌ با‌ عملکرد خود ناراحت کنیم. گاه با اقداماتی که انجام می‌دهیم و گاه با اقداماتی که باید انجام می‌دادیم اما‌ ندادیم، موجب ناراحتی مردم شده‌ایم. مردم ایران، ملتی شریف و عزیزند‌ و نباید عزتشان در هیچ‌یک از حوزه‌های کشور اعم از فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خدشه‌دار‌ شود.او در‌پایان این گفت‌وگو بیان کرد: امروز مسئولان باید تلاش خود را مضاعف کنند و خدمت به مردم را در سرلوحه کاری خود قرار دهند. همچنین ضرورت دارد تا با فساد نه به شکل شعار بلکه به‌صورت حقیقی مبارزه شود. مردم نیز می‌بایست در جریان زحماتی که برای انقلاب اسلامی کشیده شده است، بصیرت داشته باشند و یاد شهدای گرانقدر را زنده نگه‌دارند. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.