بیش از ۲ میلیون نفر در طرح ساماندهی اتباع خارجی ثبت‌نام کردند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 69623
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵ |

بیش از ۲ میلیون نفر در طرح ساماندهی اتباع خارجی ثبت‌نام کردند

وزیر کشور درباره اجرای طرح ساماندهی اتباع خارجی گفت: یک مرحله از شناسایی اتباع به پایان رسید و در فرصت اعلامی حدود دو میلیون و چند صدهزار نفر ثبت‌نام کرده و شناسایی شدند.
بیش از ۲ میلیون نفر در طرح ساماندهی اتباع خارجی ثبت‌نام کردند

احمد وحیدی وزیر کشور، درباره آخرین وضعیت تشکیل سازمان ملی مهاجرت گفت: لایحه تقدیمی دولت هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی بوده و در کمیسیون مربوطه در حال بحث و بررسی است.

وی با بیان اینکه لایحه هنوز به صحن مجلس نرفته، ابراز امیدواری کرد زودتر به تصویب نمایندگان برسد.

وزیر کشور هم‌چنین در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی اتباع خارجی که اخیرا انجام شد، خاطر نشان کرد: یک مرحله از شناسایی اتباع به پایان رسید و در فرصت اعلامی حدود دو میلیون و چند صدهزار نفر ثبت‌نام کرده و شناسایی شدند. موضوع هم‌اکنون در مراحل بعدی به‌جهت ساماندهی بر اساس راهبردهای تنظیم‌شده است تا برای اقشار مختلف مهاجرین چه نوع اقداماتی انجام بگیرد. آنانی هم که وارد چرخه شناسایی و احراز هویت نشدند، طبیعتا باید به کشور افغانستان بازگردند.

وحیدی هم‌چنین درباره تعداد کسانی که در این طرح نام‌نویسی کردند، اظهار داشت: گفته می‌شود که حدود چندصد هزار نفر نیامدند اما نمی‌توان به قطعیت آمار را اعلام کرد. تعدادی از قبل بودند و با احتساب آنانی که الان ثبت‌نام کردند، تقریبا می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد اتباع شناسایی شده‌اند و آن میزان باقی‌مانده هم باید به مراکز احراز هویت مراجعه کنند تا بتوان برنامه‌ریزی مناسبی داشت.

به گزارش تسنیم، پیش از این آیت الله رئیسی رئیس جمهور درباره ساماندهی کردن مهاجرین و اتباع خارجی حاضر در کشور و تشکیل سازمان ملی مهاجرت گفته بود: تهیه شناسه برای کلیه اتباع خارجی لازم است، به‌نحوی که هم هویت و نقل و انتقال بین شهری، مسائل کسب و کار، ازدواج و شخصیه آنان در نظر گرفته شود.

رئیسی تصریح کرده بود که ملت ایران از افاغنه پذیرایی می‌کند و این پذیرایی منافاتی با تهیه شناسه و اعمال مدیریت ندارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.