بودجه ۱۴۰۲ باید عملیاتی تنظیم شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80046
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۶:۳۰ |
اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

بودجه ۱۴۰۲ باید عملیاتی تنظیم شود

اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد:  با توجه به اینکه شعارهای دولت سیزدهم، اقتصادی بود و به طورمستقیم با‌ معیشت مردم و اشتغال ارتباط داشت، نیاز است تا فاز اجرایی شعارها رقم بخورد. خوشبختانه دولت نیز وارد فاز اجرایی خود شده است.
بودجه ۱۴۰۲ باید عملیاتی تنظیم شود

گروه سیاسی
اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد:  با توجه به اینکه شعارهای دولت سیزدهم، اقتصادی بود و به طورمستقیم با‌ معیشت مردم و اشتغال ارتباط داشت، نیاز است تا فاز اجرایی شعارها رقم بخورد. خوشبختانه دولت نیز وارد فاز اجرایی خود شده است. بدیهی است که در سال نخست دولت سیزدهم هماهنگی‌های لازم آن‌طور که می‌بایست، وجود نداشته اما فاز اجرایی شکل‌گرفته ‌و بی‌شک در سال آینده بهبود پیدا خواهد کرد. امیدواریم در سال آینده مردم تأثیر فاز اجرایی شعارهای دولت را در سفره‌های خود ببینند چراکه فرصت کوتاه است. 

وی افزود: ضرورت دارد تا بودجه سال ۱۴۰۲ عملیاتی باشد. رئیس‌جمهور سفرهای استانی بسیار داشته و اکنون فاز دوم سفرهای استانی خود را شروع کرده است. در این راستا انتظار می‌رود سال‌ آینده اعتبارات دیده شود و کلیه وعده‌هایی که در سفرهای استانی عنوان‌شده، اجرایی شود. 
نماینده مردم سمیرم تصریح کرد: آنچه در تبلیغات دولت سیزدهم مطرح‌شده نیز نیازمند فاز اجرایی و عملیاتی است و می‌بایست در برنامه سال آینده دولت به آن پرداخته شود. 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: شرایط معیشتی مردم توأم با گلایه‌هایی‌ است که باید در پی رفع‌شان باشیم. افزون بر‌ تولید و اشتغال نیز دو محور مهم است که امروزه کلیه مردم نسبت به آن‌ها گله‌دارند. دراین راستا دولت باید چاره‌جویی کند تا در بودجه سال آینده به طورشفاف به این مسائل پرداخته شود و منابع تعیین‌شده، به شکلی  دقیق مصرف شوند. 
او متذکر شد: سال آینده، سال حیاتی برای دولت سیزدهم خواهد بود. همچنین سال ۱۴۰۲ آخرین سال مجلس یازدهم نیز خواهد بود. بنابراین فاز علمیاتی و اجرایی در سال آینده اهمیت فراوانی دارد. طی سه سال   گذشته به سبب وجود تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی، مجلس بازهم نتوانست   آن‌طور که باید دیده شود. بی‌شک در سال آینده مجلس و دولت به دنبال شروع قوی در حوزه بودجه و اعتبارات خواهند بود.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.