به یاد سرباز مقاومت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 18450
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۲۷ |

به یاد سرباز مقاومت

این روزها همه آن‌هایی که دل در گروی جبهه مقاومت دارند، در سوگ از دست دادن سربازی فداکار و کم‌نظیر در این وادی نشسته‌اند. برادری عزیز و انقلابی که در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی، نماد مقاومت بود و بدون اغراق می‌توان او را قهرمان دیپلماسی مقاومت نامید.
به یاد سرباز مقاومت

| محمد ناظمی اردکانی |
این روزها همه آن‌هایی که دل در گروی جبهه مقاومت دارند، در سوگ از دست دادن سربازی فداکار و کم‌نظیر در این وادی نشسته‌اند. برادری عزیز و انقلابی که در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی، نماد مقاومت بود و بدون اغراق می‌توان او را قهرمان دیپلماسی مقاومت نامید.
سال‌هاست که از دور و نزدیک او را در جلسات گروه راهبردی یاس، در شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین، توسط دوستان مشترک در وزارت امور خارجه و در سال‌های اخیر به عنوان همکار در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی می‌شناسم.
او در هر جلسه‌ و نشستی جهت‌گیری‌ها را به سوی مقاومت می‌کشاند و زمانی که از مقاومت صحبت می‌کرد، با همه وجود و توانش به میدان می‌آمد. در دو سال اخیر که مسئولیت برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را عهده‌دار بود شعار و محوریت مباحث گفتمانی کنفرانس را به موضوع آزادی قدس شریف سوق داد و به نحوی این گفتمان را پیش برد که امروز «مقاومت» می‌تواند عامل وحدت در جهان اسلام باشد. در نگاه راهبردی او نجات اسلام و مسلمین در رهایی فلسطین عزیز خلاصه می‌شد و این نگاه در جوهره وجودی‌اش تنیده شده بود.
سال‌ها در جلسات گروه راهبردی یاس که صبح‌های خیلی زود دوشنبه‌های هر هفته که با حضور افراد صاحب‌نظر تشکیل می‌شد تا راهی برای برون‌رفت تنگناهای اقتصادی کشور اندیشیده شود. در انتهای جلسه همه اعضا بی‌صبرانه منتظر شنیدن آخرین تحلیل‌های مباحث سیاست خارجی و مقاومت از سوی وی بودند. آن‌قدر در این زمینه عمیق بود و مطالعه داشت و با اعتقاد و ایمان صحبت می‌کرد که بر دل می‌نشست و می‌خواستی ساعت‌ها این هم‌صحبتی ادامه پیدا کند چراکه در کلام او بالاتر از حلاوت مقاومت، حلاوتی وجود نداشت و این را به مخاطب منتقل می‌کرد.
برادر عزیز و خدوم، مرحوم شیخ‌الاسلام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اولین و آخرین سنگر خدمتی خود را فتح لانه جاسوسی آمریکا تشخیص داد و هیچ‌گاه از این سنگر خارج نشد.و با حضورش در وزارت امور خارجه، در سفارت سوریه، در مجلس شورای اسلامی، در تشکل‌های مردم‌نهاد مختلف و در معاونت بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همواره و تا آخرین لحظه حیات، این سنگر را حفظ کرد.
او در هر جایگاهی که قرار داشت، ساده و بی‌ریا بود. تواضع، اخلاص، دانایی، شجاعت و بی‌تکلف برخورد کردنش همه را مجذوب خود می‌ساخت. شاید در عرصه سیاست خارجی کمتر چهره‌ای انقلابی نظیر او را بتوان تجربه کرد، چراکه چنین چهره تابناکی در چهل سال فراز و فرودهای انقلاب اسلامی و مبارزه با آمریکا صیقل خورد و آبدیده شد، همان‌طور که شهید حاج‌قاسم سلیمانی در جنگ سخت با جبهه کفر و آمریکا صیقل خورد و آبدیده و ناب شد و به سوی پروردگارش پر کشید.
خداوند او را با اولیای خودش محشور بگرداند.

نویسنده : محمد ناظمی اردکانی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.