بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 71928
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹ |

بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟ اگر به دنبال یک کشور خوب و در عین حال راحت برای مهاجرت و دریافت پذیرش تحصیلی هستید با این پست همراه باشید.
بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟ اگر به دنبال یک کشور خوب و در عین حال راحت برای مهاجرت و دریافت پذیرش تحصیلی هستید با این پست همراه باشید.

همیشه وقتی از مهاجرت تحصیلی صحبت می‌شود اکثر افراد تمایل دارند تا از بهترین و آسان‌ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی اطلاع پیدا کنند. این روزها تحصیل در خارج از کشور دغدغه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا شده است و گزینه و دانشگاه‌های زیادی هم در کشورهای مختلف وجود دارند که می‌توانید برای دریافت پذیرش از آنها اقدام کنید. برای پیدا کردن بهترین گزینه در بین این کشورها فقط کافیست که کمی بررسی و تحقیق کنید و البته ما هم در این مقاله قصد داریم تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

درحالی‌که بعضی از کشورها به سختی پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی می‌دهند و شما باید پروسه طولانی و دشواری را برای دریافت ویزا طی کنید، بعضی دیگر به راحتی به دانشجویان پذیرش می‌دهند و حتی مسیر شغلی و دریافت اقامت دائم را برایشان هموار می‌کنند. البته امروزه بسیاری از کشورها در تلاش هستند که پروسه و قوانین پذیرش دانشجو را راحت‌تر کنند و بعد از فارغ‌التحصیلی هم برای دانشجویان فرصت شغلی ایجاد کنند تا از این طریق کمبود نیروی کار ماهر را در کشورشان جبران کنند.

در ادامه به معرفی و بررسی بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی که برنامه‌های اقامتی مناسبی هم بعد از تحصیل برای دانشجویان دارند، می‌پردازیم. منبع این مقاله، سایت لتس گو یونی letsgouni.com می‌باشد که می‌توانید از اینجا به آن دسترسی داشته باشید و برای مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی نیز، از لتسگو یونی راهنمایی دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا به دلیل داشتن بهترین دانشگاه‌ها، انگلیسی زبان بودن مردم، هزینه‌های منطقی و پایین زندگی و طبیعت زیبایش به عنوان یکی از بهترین و آسانترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در دنیا شناخته شده است. این کشور تقریباً قوانین و مسیر راحتی برای دریافت ویزای تحصیلی دارد. شما فقط با آماده کردن مدارک لازم و ارسال درخواست به دانشگاه و اخذ پذیرش می‌توانید به راحتی ویزای تحصیلی و ورود به کانادا را دریافت کنید.

نکته مهم در مورد ویزای تحصیلی کشور کانادا این است که مزایای بسیاری دارد. بهترین قسمت دریافت این ویزا این است که شما نه تنها به عنوان یک دانشجو در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنید بلکه اجازه کار در حین تحصیل را هم دارید و بعد از فارغ‌التحصیلی هم فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور در انتظار شماست و در نهایت می‌توانید پاسپورت و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. نکته مهم دیگر اینکه بعد از دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید اعضای خانواده خود را هم با خود به کانادا بیاورید.

ویزای تحصیلی آلمان

چه چیزی بهتر از یک کشور که هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آن رایگان باشد؟ آلمان همچین کشوری است و یک مقصد مهاجرتی عالی برای دانشجویان به حساب می‌آید. در کنار داشتن پروسه اخذ ویزای آسان برای دانشجویان بین المللی، هزینه‌های زندگی در آلمان پایین است و دانشگاه‌های بسیار خوبی دارد.

به طور کلی، پروسه دریافت ویزای تحصیلی آلمان بعد از دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور شروع می‌شود. بعد از آن باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و در آخر برای انجام مصاحبه در سفارت این کشور حضور پیدا کنید. از نکات مثبت دریافت ویزای تحصیلی آلمان این است که اجازه کار در کنار تحصیل را هم دارید و اگر فقط قصد یادگیری زبان آلمانی را داشته باشید می‌توانید ویزای دوره زبان برای دو سال در این کشور را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا یکی از آسان‌ترین و محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در سال ۲۰۲۲ بوده است و دلایل متعددی پشت آن وجود دارد. اول اینکه، این کشور دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان است و زبان مردم انگلیسی است. دوم اینکه، استرالیا کشوری چند قومیتی است و تنوع فرهنگی در آن وجود دارد. و در آخر پس از اتمام تحصیل، فرصت‌های زیادی برای کار، رشد و اقامت در آن وجود دارد.

به جز این موارد تحصیل در استرالیا نکات مثبت زیادی دارد. از مزایای تحصیل در استرالیا می‌توان به امکان کار در حین تحصیل، دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل و کار، امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده و امکان سفر به خارج از استرالیا به مدت ۵ سال با ویزای دانشجویی اشاره کرد.

ویزای تحصیلی نیوزیلند

یکی دیگر از کشورهای خوب و آسان برای اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزیلند است. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید از بین ویزاهایی که کشور نیوزیلند به دانشجویان بین المللی پیشنهاد داده است یک مورد را انتخاب کرده و مراحل درخواست ویزا را شروع کنید. به علاوه شما می‌توانید از دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید هم درخواست کنید تا برای دریافت ویزای شما از سفارت اقدام کنند و به این صورت دیگر نیازی به اقدام شما نیست.

ویزای تحصیلی انگلستان

انگلستان در چند سال گذشته قوانین بسیار سختگیرانه‌ای برای مهاجرت به‌ ویژه برای متقاضیان ویزای تحصیلی داشت اما از حدود یک سال گذشته با تغییر کامل سیاست و قوانین در صدور ویزای دانشجوی، این کشور به یکی از بهترین کشورها به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن، وجود فرهنگ‌های متنوع و انگلیسی زبان بودن مردم است.

از مزایای تحصیل در انگلستان مجوز کار در طول و پس از تحصیل، ویزای آسان و سریع، نرخ بالای موفقیت ویزا، صدور ویزای همراه برای همسر دانشجو، امکان کار تمام وقت برای فرد همراه و وجود بورسیه‌های مختلف است.

راحت ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

در نهایت باید بگوییم اگر توانایی مالی برای پرداخت شهریه دارید بهتر است تا انتخاب خود را از بین دانشگاه‌های کانادا، استرالیا و انگلیس انجام دهید تا از شرایط ایده‌آل‌تری برای تحصیل برخوردار باشید. اما اگر به دنبال سختی کمتر در اخذ ویزای تحصیلی هستید می‌توانید به گزینه‌های اقتصادی‌تری مانند آلمان فکر کنید. در این مقاله آسان‌ترین و بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی را به شما معرفی کردیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

موضوعی که در انتها باید به آن اشاره کنیم این است که در بین تمام این مقاصد تحصیلی معروف که نیاز به ویزای تحصیلی دارند، تحصیل در کشورهایی مانند ترکیه و قبرس برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد. نکته جالب اینکه این کشورها نیاز به مدرک زبان هم ندارند و شما می‌توانید بعد از پذیرش مشروط دوره‌های زبان را در کشور مقصد سپری کنید. پس اگر به دنبال راحت‌ترین مقصد تحصیلی هستید می‌توانید با حذف پروسه دریافت ویزای تحصیلی سختی این مسیر را به حداقل برسانید و تحصیل خود را در کشور ترکیه و یا قبرس شروع کنید.

منبع: lets go uni

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.