بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 89067
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲ |

بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه با توجه به نفوذ زبان انگلیسی در زندگی مردم و اهمیت یادگیری آن برای عموم افراد، نیاز به آموزش زبان انگلیسی در جامعه گسترش یافته است. از جمله گروه های سنی که مخاطب آموزش زبان انگلیسی هستند؛ کودکان می باشند. با توجه به اهمیت و کیفیت یادگیری در سنین اولیه رشد هم چنین لزوم دقت و حساسیت در فرآیند آموزش به این گروه سنی، انتخاب منابع آموزش زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

اهمیت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه با توجه به نفوذ زبان انگلیسی در زندگی مردم و اهمیت یادگیری آن برای عموم افراد، نیاز به آموزش زبان انگلیسی در جامعه گسترش یافته است. از جمله گروه های سنی که مخاطب آموزش زبان انگلیسی هستند؛ کودکان می باشند. با توجه به اهمیت و کیفیت یادگیری در سنین اولیه رشد هم چنین لزوم دقت و حساسیت در فرآیند آموزش به این گروه سنی، انتخاب منابع آموزش زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

معرفی بهترین منابع برای آموزش زبان انگلیسی کودکان

منابع آموزش زبان انگلیسی کودکان، شامل کتابهای آموزشی تخصصی و هم چنین منابع مکمل آموزشی از جمله منابع دیداری و شنیداری می باشد، و با توجه به این که کودک دقیقا در چه سن و سطح یادگیری قرار دارد؛ انتخاب می شود. هم چنین ورود زبان انگلیسی به زندگی روزمره کودکان و بازی های آن ها تاثیر چشمگیری در روند یادگیری آن ها خواهد داشت. از این رو، انتخاب یک منبع آموزشی جامع برای کودکان و متناسب با نیاز های سنی و روحی آن ها، موضوع مهمی در فرآیند آموزش زبان انگلیسی به کودکان به شمار می آید و تاثیر بسزایی در یادگیری آن ها خواهد داشت. در ادامه با معرفی برخی از بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی کودکان، همراه شما خواهیم بود.

مجموعه کتاب های First Friends

انتشارات آکسفورد، کتاب های First Friends را در دو نسخه بریتیش و امریکن برای گروه سنی ۶ تا ۸ سال منتشر کرده است. این مجموعه در قالب سه سطح تنظیم شده که هر سطح شامل ۱۰ بخش و هر بخش شامل ۶ درس می باشد. ابزارهای آموزشی مکمل که در این مجموعه ارائه شده اند شامل: DVD، کتاب مدرس و ابزار تدریس، کارت های فلش کارت الفبا، اعداد، صداها، تلفظ، مهارت های خواندن و نوشتن حروف و جملات کوتاه و مکالمه ساده است، هم چنین آموزش های اجتماعی و مهارت هایی در پیوند با زندگی روزمره کودکان و فعالیت های سرگرم کننده از قبیل کاردستی، پازل و… و هم چنین پروژه های عملی را در بر می گیرد. این مجموعه پیش نیازی برای یادگیری دوره Family and Friends محسوب می شود. با دانلود کتاب First Friends می توانید به کتاب دانش آموز، کتاب کار و فایل های صوتی این مجموعه دسترسی پیدا کنید.

مطلب مرتبط: آموزش کتاب First Friends 1

مجموعه کتاب های Family and Friends

کتاب های Family and Friends توسط انتشارات آکسفورد در دو نسخه امریکن و بریتیش و در ۷ سطح (سطح استارتر تا سطح۶) منتشر شده است، که هر سطح شامل ۱۵ درس می باشد. این مجموعه شامل کتاب دانش آموز و ابزارهای آموزشی مکمل از قبیل: کتاب کار، کتاب مدرس و ابزار تدریس، فایل های صوتی و فلش کارت است. هم چنین نرم افزار آموزشی در این مجموعه، به صورت تعاملی، محتوای کتاب را به زبان آموزان آموزش می دهد. منابع تکمیلی این مجموعه آموزشی نیز عبارتند از:

Grammar Friends, Reading and Writing, Stories

محوریت آموزشی این مجموعه، تقویت مهارت های خواندن و نوشتن و صحبت کردن و گوش دادن می باشد. در این راستا، آموزش را در سطح مبتدی مثل حروف الفبا و یا رنگ ها و حیوانات و… را در سطح استارتر آغاز کرده و به ترتیب در سطح ۱ گرامر مقدماتی و نحوه سوال پرسیدن و پاسخ دادن، در سطح ۲ صحبت کردن درباره بسیاری از موضوعات مختلف با جملات ساده، در سطح۳ گرامر پیچیده تر، در سطح ۴ در کنار گرامر پیچیده تر، واژگان وسیع تری را هم ارائه می کند. سطح ۵ این مجموعه، مباحث تکمیلی گرامر و هم چنین کاربرد واژگان و گرامر را در قالب داستان های کوتاه و ریدینگ آموزش می دهد و در نهایت در سطح ۶، زبان آموز می تواند از آموخته های خود در متن های بلند و موضوعات متنوع استفاده کند. با دانلود کتاب Family and Friends می توانید به کتاب دانش آموز، کتاب کار و فایل های صوتی این مجموعه دسترسی پیدا کنید.

مجموعه کتاب های Magic Time

مجموعه ۲ سطحی Magic Time توسط انتشارات آکسفورد، در نسخه امریکن منتشر شده است، که برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای کودکان سنین۶ تا ۸ سال مناسب می باشد. این مجموعه با فعالیت های طراحی شده متنوع آموزشی مثل بازی های مختلف، نقاشی، و موسیقی، توانایی های گفتاری و شنیداری و نوشتاری را در سطح مقدماتی برای زبان آموزان فراهم می کند. یادگیری این مجموعه پیش نیاز کتاب های English Time می باشد.

مجموعه کتاب های English Time

مجموعه English Time شامل ۶ سطح آموزشی می باشد که توسط انتشارات آکسفورد و در نسخه امریکن منتشر شده است، و با بهره گیری از محتوای بصری قوی و موضوعات متنوع و انواع داستان، تقویت مهارت های چهارگانه کودکان را هدف قرار داده است.

مجموعه کتاب های Big Fun

کتاب های Big Fun توسط انتشارات پیرسون، در ۳ سطح منتشر شده است که گروه سنی ۳ تا ۵ سال را پوشش می دهد. روش مورد استفاده در این مجموعه، آموزش زبان انگلیسی به کودکان با انواع بازی ها و فعالیت های سرگرم کننده مثل آهنگ، کاردستی، تصاویر، شعر و مکالمه های ساده می باشد. این مجموعه پیش نیاز مجموعه Big English می باشد.

مجموعه کتاب های Big English

انتشارات پیرسون، مجموعه Big English را برای کودکان سنین ۶ تا ۱۲ سال ارائه کرده است. هر جلد این مجموعه، شامل ۹ درس می باشد که موضوعات مختلف در حوزه فرهنگ اجتماعی، مهارت های زندگی و علوم مختلف را در بر می گیرد. در کنار کتاب دانش آموز، کتاب مدرس و ابزار تدریس، فلش کارت، و هم چنین محتواهای صوتی و تصویری و منبع آموزشی آنلاین ارائه کرده است. تدریس واژگان در این مجموعه، با معرفی واژه های جدید در قالب یک آهنگ در ابتدای هر درس و سپس به صورت تصویری انجام می شود.

مجموعه کتاب هایHip Hip Hooray

مجموعه ۷ سطحی Hip Hip Hooray (شامل سطح استارتر و ۶ سطح اصلی)، که توسط انتشارات پیرسون در نسخه امریکن ارائه شده است. این مجموعه آموزش زبان انگلیسی را از سطح مقدماتی با مفاهیم و واژگان پایه آغاز می کند و به ترتیب در سطوح بعدی در سطح متوسط و پیشرفته، مهارت های چهارگانه را آموزش می دهد. در سطوح نهایی این مجموعه، آموزش زبان انگلیسی از طریق کاربرد مفاهیم و مهارت ها در زندگی روزمره و به شکل تعامل صورت می گیرد. در سطح پایانی این مجموعه، از طریق داستان های کلاسیک کودکانه، زبان انگلیسی را آموزش می دهد.

مجموعه کتاب های Let’s Go

کتاب های LETS GO توسط انتشارات آکسفورد در نسخه امریکن برای گروه سنی ۵ تا ۱۳ سال در ۸ سطح (۲ سطح مقدماتی و ۶ سطح اصلی) منتشر شده است، که با فعالیت های سرگرم کننده و شعر و آهنگ و بازی، بر روی مهارت های تلفظ و خواندن، و هم چنین مهارت های مکالمه و پرسش و پاسخ زبان آموزان تمرکز دارد.

مجموعه کتاب های Super safari

مجموعه ۳ جلدی SUPER SAFARI توسط انتشارات کمبریج در دو نسخه بریتیش و امریکن برای گروه سنی ۳ تا ۷ سال منتشر شده است. در این مجموعه، ۴ کاراکتر طراحی شده اند، که کودک را با خود وارد دنیایی واقعی می کنند و از طریق آهنگ و قصه و کاردستی به او زبان انگلیسی را در کنار کشف مهارت ها و ارزش های اجتماعی آموزش می دهند. این روش، مهارت های حسی حرکتی کودکان را افزایش داده و برای پرورش خلاقیت آن ها بسیار موثر می باشد.

مجموعه کتاب های Super Minds

کتاب های Super Minds در ۷ سطح ( استارتر و ۶ سطح اصلی) و در نسخه بریتیش، توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است. این مجموعه با تصاویر متنوع و فعالیت های هنری و کاردستی، به پرورش خلاقیت و مهارت های اجتماعی کودکان در کنار آموزش زبان پرداخته است. در این مجموعه در کنار کتب درسی و کار و ابزار تدریس، DVD های آموزشی با هدف تثبیت آموخته های زبان آموزان با داستان و بازی و شعر ارائه شده است. هم چنین وجود نرم افزار آموزشی در این مجموعه، به شکل تعاملی به کودکان آموزش می دهد.

مجموعه کتاب های Pockets

این مجموعه ۳ سطحی توسط انتشارات پیرسون برای کودکان ۳ تا ۵ سال تنظیم شده است. هر سطح از مجموعه کتاب POCKETS ، ۹ درس را شامل می شود که در هر درس لغات جدید و جملات کوتاه همراه با شعر و آهنگ و بازی و نقاشی و فعالیت های شاد برای خردسالان ارائه شده است.

مجموعه کتاب های Backpack

این مجموعه در ۷ سطح آموزشی (استارتر و ۶ سطح اصلی) برای رده سنی نوجوانان ۸ تا ۱۳ سال توسط انتشارات پیرسون و در نسخه امریکن منتشر شده است. مجموعه کتاب های backpack با آموزش زبان انگلیسی از طریق تعاملات اجتماعی، مهارت های چهارگانه زبان آموزان را تقویت می کند.

جمع بندی:

اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان به خصوص در سنین اولیه رشد، که لازمه آن به کار گرفتن مهارت های حسی و حرکتی کودک می باشد؛ در تقویت هوش شناختی و پرورش خلاقیت او در سنین بالاتر تاثیر بسیار چشمگیری دارد. این در حالی است که، مهارت های اجتماعی و فردی کودک، همگام با آموزش زبان انگلیسی پرورش می یابد. از این رو انتخاب منابع قدرتمند و استاندارد آموزش زبان انگلیسی برای گروه سنی کودکان، نه تنها در بالا بردن مهارت زبان انگلیسی آن ها موثر است بلکه در پرورش و رشد مهارت های دیگر آن ها نیز تاثیر چشمگیری دارد.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.