بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82542
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰:۰۲ |
رئیس جمهور:

بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است

رئیس جمهور با بیان اینکه بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است، گفت: رفع موانع از پیش پای سرمایه‌گذاران مورد توجه ویژه است.
بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر دولت به استان بوشهر، در نشست طلایه‌داران پیشرفت ایران، ویژه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان بوشهر که با حضور فعالان اقتصادی این استان برگزار شد، در سخنانی رشد اقتصادی را در گرو سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری دانست و اظهار داشت: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف به ارتقای بهره‌وری هستند.

 

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اهمیت رفع موانع از پیش پای سرمایه‌گذاران افزود: وظیفه دولت در حوزه اقتصاد، هدایت، حمایت و نظارت است و بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است.

 

رئیسی میدان دادن به بخش خصوصی را تضمین سرمایه‌ و سود برای سرمایه‌گذار توصیف کرد و افزود: اطمینان‌بخشی به کارآفرینان، به رونق، بالا بردن کیفیت و همچنین دانش‌پایه کردن تولید کمک خواهد کرد.

 

رئیس جمهور عرصه اقتصادی امروز را میدان جنگ با دشمنان پیشرفت و ناامیدکنندگان جامعه و فعالان اقتصادی عنوان کرد و افزود: هدف دشمن در این جنگ ایجاد اختلال، کندی و توقف در اقتصاد، نظام پولی و مالی و همچنین تولید است، اما کشور با همکاری و اراده فعالان اقتصادی به عنوان افسران این جنگ، قطعاً بر دشمنان پیروز خواهد شد.

 

آیت‌الله رئیسی بوروکراسی اداری و پیچیدگی‌های سازمانی را از جمله نقاط تمرکز دشمن برای ایجاد یأس در تولیدکنندگان و کارآفرینان توصیف و بر تلاش وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای برداشتن این موانع تاکید کرد.

 

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های عظیمی برای بهره‌برداری در عرصه توسعه اقتصادی است، تصریح کرد: مرز و دریا دو مزیت و فرصت بسیار مهم برای این استان محسوب می‌شود که بهره‌برداری بیشتر از این ظرفیت نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر است.

 

رئیسی همچنین با بیان اینکه واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی اولین گام در خصوصی‌سازی است نه آخرین گام، بر اقدامات لازم جهت توانمندسازی و حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد.

 

وی همچنین مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی برخی فعالان اقتصادی در این جلسه را بسیار مهم دانست و گفت: موانع و مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی به‌صورت جزئی و دقیق احصا و برای رفع آنها تدابیر لازم را پیش‌بینی شود.

 

در این نشست همچنین با حضور رئیس جمهور ۵۳ تفاهم‌نامه میان استانداری بوشهر با هلدینگ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، از جمله صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ سکاف، پالایشگاه لیان، هلدینگ بُنسا، شرکت فاتح کیمیا، شرکت فرازصنعت فرشاد و شرکت شایا روبیان در زمینه زیرساخت، آبزی‌پروری، گردشگری، آموزش و فناوری، احداث پالایشگاه، نیروگاه برق و آب‌شیرین‌کن و صنایع پایین دست پتروشیمی با اشتغالزایی برای حدود ۲۵ هزار نفر به امضا رسید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.