بعد از ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ چه زمانی نتایج را اعلام می‌کنند؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75278
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰ |

بعد از ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ چه زمانی نتایج را اعلام می‌کنند؟

در این مقاله از برتر مهاجر می‌خواهیم به اطلاعاتی در مورد ثبت نام لاتاری بپردازیم. لاتاری، کوتاه شده لاتاری گرین کارت آمریکا است. در لاتاری چندین هزار ویزا در سال به طور کاملاً تصادفی توسط قرعه کشی میان تقاضا کنندگان مهاجرت به آمریکا پخش می‌شود.
بعد از ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ چه زمانی نتایج را اعلام می‌کنند؟

در این مقاله از برتر مهاجر می‌خواهیم به اطلاعاتی در مورد ثبت نام لاتاری بپردازیم. لاتاری، کوتاه شده لاتاری گرین کارت آمریکا است. در لاتاری چندین هزار ویزا در سال به طور کاملاً تصادفی توسط قرعه کشی میان تقاضا کنندگان مهاجرت به آمریکا پخش می‌شود.

ثبت نام لاتاری هر سال اجرا می‌شود و متقاضیان زیادی متمایل‌اند تا از نتایج آن مطلع شوند. هنگامی که ثبت نام لاتاری را انجام می‌دهید، برای نتیجه آن باید دو سال صبر کنید. برای مثال اگر در سال ۲۰۲۲ ثبت نام کردید، نتایج آن در اواسط اردیبهشت سال ۲۰۲۳ اعلام می‌شود.

مجموعه برتر مهاجر برای این که متقاضیان ثبت نام لاتاری به راحتی از نتایج ثبت نام مطلع شوند، سامانه‌ای را در اختیار کاربران قرار داده است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا آموزش کار کردن با این سامانه را به شما بیاموزیم.

آموزش مشاهده نتیجه ثبت نام لاتاری

با وارد کردن لینک زیر در مرورگرتان و یا کلیک کردن بر روی آن می‌توانید نتایج ثبت نام لاتاری را مشاهده کنید.

https://bartarmohajer.com/dv-lottery-register/see-result.php

استعلام نتایج لاتاری برتر مهاجر

بعد از اینکه به صفحه درخواست استعلام نتایج ثبت نام لاتاری رفتید، همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید مشخصات ثبت نام شما می‌آید. تمام این اطلاعات در برگه نهایی ثبت نام یا در فایل پی دی اف گذاشته شده است.

افرادی هم که ثبت نام لاتاری خود را در سال‌های قبل توسط مجموعه برتر مهاجر انجام داده‌اند، این امکان را دارند تا همه اطلاعات ثبت نامی خود را با بررسی پنل کاربری خود رویت کنند.

سال ثبت نام لاتاری چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا باید دوره‌ای از لاتاری که در آن شرکت کرده‌اید را در بخش اول تعیین کنید. همان‌طور که گفتیم هرگاه شما ثبت نام لاتاری را انجام دهید برای دوره دو سال بعد قرار می‌گیرید. مثلاً اگر در سال ۲۰۲۲ ثبت نام لاتاری خود را انجام دهید، قرعه کشی شما در سال ۲۰۲۴ انجام می‌شود. برای اینکه بدانید در کدام دوره لاتاری شرکت داده شده‌اید، تنها باید confirmation Number و یا چهار رقم اول کد رهگیری خود را مشاهده کنید.

در قسمت اول برای ثبت نام لاتاری طبق فایل ثبت نامی خود، باید قسمت نام و نام خانوادگی را پر کنید. سپس باید  number confirmation یا شماره ثبت نام خود را در فرم زیر وارد کنید.

ممکن است شما فایل ثبت نامی خود را پیدا نکنید. در این صورت می‌توانید ایمیلی را که با آن ثبت نام لاتاری خود را انجام داده‌اید، در قسمت کد رهگیری وارد کنید تا number confirmation جدیدی برای شما بفرستد.

اکنون با ثبت نام لاتاری باید تاریخ تولد خود را مطابق روز ماه و سال وارد کنید. سپس با وارد کردن شماره تماس خود این بخش پایان می‌یابد.

پرداخت هزینه در مرحله نهایی ثبت نام لاتاری

شما با ثبت نام لاتاری در مجموعه برتر مهاجر برای استعلام نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در این مجموعه پیامک استعلام بعد از ثبت درخواست نتیجه به شما ارسال می‌شود. اگر هم توسط این مجموعه ثبت نام خود را انجام نداده‌اید باید هزینه‌ای بابت استعلام بدهید تا پیامک استعلام برای شما ارسال شود. توجه داشته باشید که در کنترل پنل کاربری شما نیز قرار می‌گیرد.

لاتاری گرین کارت آمریکا چه چیزی است؟

یکی از مشهور و معروف‌ترین قرعه کشی‌های جهان لاتاری گرین کارت آمریکا می‌باشد. این قرعه کشی هر سال از طریق اداره مهاجرت آمریکا انجام می‌شود. شروع آن از سال ۱۹۹۰ بوده است. خیلی از افراد هر ساله توسط این قرعه کشی موفق به دریافت گرین کارت آمریکا و ویزا می‌شوند.

شاید برای شما سؤال پیش آید که مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری چه محبوبیتی دارد؟ باید گفت که مهم‌ترین محبوبیت آن آسان و ارزان‌تر بودن نسبت به دیگر روش‌های مهاجرت به آمریکا می‌باشد. با مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری می‌توانید کاملاً قانونی اقامت دائم آمریکا را اخذ کنید.

آیا لاتاری گرین کارت آمریکا را کنسل کرده اند؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که خیر ثبت نام لاتاری هنوز هم انجام می‌شود. ایرانیان نیز مجاز به شرکت در آن هستند. تنها شهروندان ایرانی به مدارک بیشتری برای دریافت ویزا احتیاج دارند.

مهاجرت توسط ثبت نام لاتاری چه مزایایی دارد؟

 1. راحت‌ترین راه مهاجرت
 2. ارزان‌ترین روش برای مهاجرت به آمریکا
 3. از آنجایی که در روش‌های مهاجرتی دیگر باید زمان و هزینه بیشتری را بدهید پس ریسک بیشتری را نیز دارید. اما مهاجرت از طریق لاتاری ریسک پایین‌تری دارد.
 4. اگر شما در لاتاری برنده شوید، بقیه اعضای خانواده‌تان نیز می‌توانند ویزا و اقامت در آمریکا را دریافت کنند.

مزایای گرین کارت آمریکا

 1. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌توانید به راحتی در آمریکا زندگی کنید.
 2. همان‌طور که می‌دانید داشتن درآمد بعد از مهاجرت از مهم‌ترین مسائل می‌باشد. شما با داشتن گرین کارت آمریکا پس از مهاجرت می‌توانید با توجه به مهارت‌های خود، کاری مناسب در این کشور پیدا کنید. جالب است بدانید که تنها حقوق یک کارگر ساده به ساعتی ۱۰ دلار در آمریکا می‌رسد.
 3. شما بعد از ۵ سال زندگی در آمریکا شهروند آمریکایی به حساب می‌آیید و تمام مزیت‌های یک شهروند آمریکایی به شما نیز تعلق می‌گیرد. به عبارتی بعد از ۵ سال حق شهروندی دارید.
 4. از مزیت‌های دیگر داشتن شماره ملی است. با این شماره شما دارای کد شناسایی در این کشور می‌باشید و دیگر امکان معامله، خرید و فروش در این کشور را دارید.
 5. با گرین کارت آمریکا قادر به تحصیل در این کشور و اخذ کمک هزینه تحصیلی می‌باشید. چه بسا که متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور بسیار زیاد است.

چگونه می‌توان ثبت نام لاتاری را انجام داد؟

همه ایرانیان قادر به ثبت نام لاتاری می‌باشند. برای ثبت نام لاتاری تنها باید تمام اطلاعات فردی خود را توسط لینک زیر وارد سایت برتر مهاجر کنید.

تعداد افراد برنده بیشتر از تعداد ویزاها می‌باشد.

طبق قوانین آمریکا هر سال تعداد ویزاها برای ۵۵ هزار نفر است. اما تنها حدود ۵۰ هزار ویزا به لاتاری مربوط می‌باشد؛ که در میان این افراد توزیع می‌شود. جالب است بدانید که تنها ۷ درصد از ثبت نام لاتاری در هر کشور موفق به دریافت این ویزاها می‌شوند. کشور ایران نیز شامل این ۷ درصد می‌باشد. جالب است بدانید که ثبت نام لاتاری سالانه در ایران توسط ۴۵۰۰ نفر انجام می‌شود؛ که تنها ۳۵۰۰ نفر می‌توانند از طریق لاتاری ویزا دریافت کنند. یعنی چیزی حدود ۱۰۰۰ نفر شانس مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری را از دست می‌دهند. اگر شرکتی کارهای دریافت ویزای شما را انجام دهد، می‌توانند با موفقیت کار شما را به سرانجام برساند.

اگر که تمام شرایط لازم برای دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا را دارا باشید، این ویزا به شما تعلق می‌گیرد. اما در غیر این صورت نفر بعدی وارد پروسه دریافت ویزا می‌شود. این امکان نیز وجود دارد که تعداد ویزاهای صادر شده تغییر کند. زیرا طبق قوانین امکان دارد مدارک مختلفی از شما دریافت کنند؛ اگر این مدارک را ارائه ندهید شانس اخذ ویزای شما از بین خواهد رفت. یا مثلاً ممکن است در شرایطی مثل بیماری کرونا که سبب تعطیل شدن کنسول گرها شده بود ویزاهای صادر شده در سال ۲۰۲۰ کمتر از سال‌های قبل باشد.

مزایای ثبت نام لاتاری بررسی نتایج توسط سایت برتر مهاجر

شرکت کنندگان زیادی در هنگام ثبت نام لاتاری اطلاعاتی که باید وارد کنند را ندارند و کد تأییدیه را ممکن است پیدا نکنند. حتی این امکان وجود دارد که اطلاعات را غلط وارد کنند یا به علت خطای سیستم ثبت نام موفقی نداشته باشند. در مجموعه برتر مهاجر پیش از اقدام ثبت نام لاتاری اطلاعات لازم بررسی و ترجمه می‌شود. حتی اصلاح عکسی که برای شما استفاده می‌شود را نیز بر حسب قواعد به عهده می‌گیرند. جدا از این شما می‌توانید از خدمات عکاسی این مجموعه بهره ببرید. در آخر نیز این امکان را دارید که توسط کنترل پنل کاربری اطلاعات و سوابق که در ثبت نام لاتاری شما مورد استفاده قرار گرفته است را ببینید.

برتر مهاجر این امکان را به شما می‌دهد تا در صورت برنده شدن بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مراحل بعدی را با استفاده از مشاوران این مجموعه انجام دهید. در طول دریافت ویزا نیز این مجموعه از شما حمایت می‌کند. اما تمام این‌ها در صورتی اتفاق می‌افتد که ثبت نام لاتاری را نیز در این مجموعه انجام داده باشید.

برای شرکت در ثبت نام لاتاری چه شرایط سنی لازم است؟

برای ثبت نام لاتاری سن شما باید حداقل ۱۸ سال باشد. اگر کمتر از ۱۸ سال باشید نیز می‌توانید از طریق پدر یا مادر به عنوان زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام کنید. این به این صورت است که والدین شما می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شما را نیز به عنوان فرزند خود ثبت نام کنند. اگر یکی از آن‌ها برنده شد شما نیز می‌توانید همراه با آن‌ها موفق به دریافت گرین کارت آمریکا شوید.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای شرکت در ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری نیز مانند تمام راه‌های دیگر مهاجرت به آمریکا شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد. در سال‌های گذشته هیچ گونه محدودیتی در ثبت نام لاتاری نبود. اما امروزه داشتن پاسپورت از شرایط ثبت نام می‌باشد. لازم به ذکر است که از آنجایی که در وب‌سایت برتر مهاجر ثبت نام می‌کنید، حین ثبت نام به داشتن پاسپورت احتیاجی ندارید. اما برای کامل کردن ثبت نام باید اطلاعات پاسپورت خودتان را تا قبل از تمام شدن زمان ثبت نام در قسمت پروفایل کاربری وارد نمایید. اگر وارد نکنید ثبت نام شما به سال بعد ملحق می‌شود.

یکی از مدارکی که باید داشته باشید، دو سال سابقه کار تخصصی یا حداقل مدرک تحصیلی دیپلم در پنج سال اخیر می‌باشد. پس از برنده شدن باید اصل مدرکتان همراه شما باشد. برای ارائه سابقه کار نیز شغلی که دارید را در فهرست مشاغل وارد می‌کنید تا بفهمید تخصصی است یا خیر. برای فهمیدن اینکه شغلتان تخصصی است یا خیر می‌توانید با مجموعه برتر مهاجر تماس بگیرید.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.