برگزاری موفقیت آمیز رزمایش نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80197
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵ |

برگزاری موفقیت آمیز رزمایش نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس

رزمایش نیروی دریایی سپاه با نام سردار شهید نصرالله شفیعی با موفقیت کامل در آب‌های خلیج فارس برگزار شد.
برگزاری موفقیت آمیز رزمایش نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس

رزمایش نیروی دریایی سپاه با نام سردار شهید نصرالله شفیعی با موفقیت کامل در آب‌های خلیج فارس در محدوده استان‌های هرمزگان و بوشهر برگزار شد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در این رزمایش، سامانه موشک‌های کروز دریایی در کلاس‌های متفاوت، پهپاد‌های بمب افکن و نقطه زن با اهداف چندگانه و همزمان، سامانه‌های هوشمند بدون سرنشین زیرسطحی، شلیک راکت بالگردها، هلی برن تکاوران ویژه بر موقعیت‌های متحرک و شناور، رژه اقتدار بسیج دریایی مردم پایه و دیگر مؤلفه‌های دفاعی قدرت در نیروی دریایی سپاه عملکرد بسیار مطلوبی داشتند.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با اشاره به موفقیت کامل تمام مراحل عملیاتی پیش بینی شده با زمان بندی مشخص در رزمایش گفت: حضور بسیج دریایی در این رزمایش با صلابت و موفقیت آمیز بود.

او گفت: هندسه قدرت رزم ما بر اساس تهدیدات و فعالیت‌های نظامی دشمن طراحی و ساخته شده و به برکت انقلاب اسلامی توسط دانشمندان جوان و متعهد کشور تولید و تکثیر شده و کاملا بومی و ملی است و در این زمینه اصلا نیازی به هیچ طرف خارجی نداریم و کاملا مستقل و خودکفا هستیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: رزم سطحی شناور‌های هجومی و موشک انداز با شلیک موشک‌های کروز دریایی و انواع راکت‌ها و مین ریزی گسترده آفندی و پدافندی در محدوده رزمایش، شلیک و اصابت همزمان موشک‌های کروز دریایی از دو جغرافیای متفاوت به یک هدف مشخص، اصابت پهپاد‌ها به صورت همزمان به یک هدف مشخص از قرارگاه‌های متفاوت، تنوع و حجم زیاد آتش و انفجارات در سواحل جزیره فارسی به منظور تمرین دفاع مستحکم از تفاوت‌های این رزمایش با دیگر رزمایش‌های گذشته است.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، استفاده از سلاح‌های هوشمند زیر سطحی جهت حمله و انهدام پایگاه‌ها و تاسیسات دریایی و ساحل دشمن، سازماندهی کامل و بکارگیری نیروی نارنجی (دشمن فرضی) در کلاس دشمن واقعی، حضور فعال و گسترده دریادلان بسیج دریایی و وابستگان نیروی دریایی سپاه در جغرافیای رزمایش به منظور مردمی نمودن امنیت سواحل و آب‌های سرزمینی، تمرین تاخت آبی خاکی علیه پایگاه و تاسیسات دریایی دشمن و هماهنگی و هم افزایی با بکارگیری شبکه یکپارچه پدافند هوایی و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از دیگر تفاوت‌های مهم رزمایش سردار شهید نصرالله شفیعی با دیگر رزمایش‌ها برشمرد.

او پیام این رزمایش را به کشور‌های دوست و برادر منطقه، حفظ و تقویت برادری و همکاری هم افزا و مؤثر بیان کرد و گفت: ما با توان هم افزای همدیگر می‌توانیم امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز را برقرار کنیم و اصلا حضور نیروی بیگانه فتنه انگیز در این منطقه توجیه پذیر نیست و می‌توانیم رزمایش و تمرینات آمادگی نظامی مشترک برگزار و یکدیگر را در سختی‌ها و بحران‌ها کمک کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیام این رزمایش به متجاوزان و تروریست‌ها این است که ما برای حفظ تمامیت مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی، دفاع و صیانت از منابع و منافع نظام اسلامی و مردم عزیزمان به هیچ وجه اهل مماشات و تعامل نیستیم و با جدیت و قاطعیت، پاسخ کوبنده‌ای به هر متجاوز و تهدید کننده‌ای خواهیم داد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.