بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل با ابزار جت سئو - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 70413
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵ | 266 بازدید |

بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل با ابزار جت سئو

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های نشان‌دهنده موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه سئو، رتبه کلمات کلیدی است. هر چقدر رتبه کلمات کلیدی اصلی و مهم شما بالاتر باشد، بازدید ارگانیک سایت شما نیز بالاتر خواهد بود و بیشتر دیده خواهید شد. همچنین بالا بودن رتبه کلمات کلیدی مهم و پربازدید می‌تواند نشان‌دهنده قدرت برند شما باشد.
بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل با ابزار جت سئو

تفاوتی ندارد که سئو سایت خود را به یک شرکت سپرده باشیم یا در مجموعه خود یک تیم یا فرد متخصص سئو داشته باشیم، در هر صورت شما برای سنجش عملکرد سئو سایت خود نیاز به رصد رتبه کلمات کلیدی دارید. برای این کار ابزارهای خارجی زیادی از جمله SERPWatcher، Moz Rank Trecking، Ahrefs Rank Tracker، SEMRush Rank Tracking و … وجود دارند. اما ابزارهای خارجی دو نقطه ضعف بسیار بزرگ برای ما در ایران دارد:

 • قیمت بالای ابزارهای خارجی: همه ابزارهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد پولی هستند و شما برای استفاده از پلن‌های مختلف آن‌ها باید هزینه‌ای پرداخت کنید. با توجه به این که این پرداخت‌ها به دلار انجام می‌‌شود، اولین مشکل این است که این نوع پرداخت دردسرهای خودش را دارد. این پرداخت‌ها در ایران باید توسط شرکت‌های واسطه انجام شود که علاوه بر دریافت قیمت خرید این ابزارها برای هر دلار از شما پورسانت نیز دریافت می‌‌شود. ثانیاً حتی ارزان‌ترین ابزارهای رتبه کلمات کلیدی خارجی بیش از ۱ میلیون تومان در ماه هزینه دارند، که به احتمال زیاد برای کسب‌وکارهای داخلی به ویژه کسب‌وکارهای کوچک هزینه بالایی محسوب می‌‌شود.
 • عدم دسترسی به پشتیبانی ابزارهای خارجی: همه ابزارهای بالا دارای خدمات پشتیبانی هستند اما در ایران به دلیل تحریم‌ها ما به این خدمات دسترسی نخواهیم داشت. ضمن این که اگر هم دسترسی داشته باشیم باید حتماً به زبان انگلیسی مسلط باشیم.

جت سئو، ابزار ایرانی بررسی رتبه کلمات کلیدی

به دلیل مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شده، خوشبختانه برخی از شرکت‌های ایرانی به فکر طراحی ابزارهای جایگزین برای رصد رتبه کلمات کلیدی و سایر نیازهای سئو در ایران افتاده‌اند. در این  میان مراحل ساخت چند ابزار هم اجرایی شده و هم اکنون قابل استفاده هستند. یک از این ابزارها جت سئو است که مجموعه‌ای از ابزارهای سئو را معرفی کرده است و ابزار بررسی رتبه کلمه کلیدی نیز یکی از آن‌هاست. به جرأت می‌توان ابزار رصد کلمات کلیدی جت سئو را هم‌رده ابزارهای خارجی دانست و سایر ابزارهای آن نیز کاملاً قابل رقابت با ابزارهای خارجی هستند.

اما چرا جت سئو را به شما معرفی می‌کنیم؟ خیلی ساده به دلیل کیفیت و هزینه معقول آن. شاید فکر کنید که ما تنها به دلیل ایرانی بودن آن را معرفی می‌کنیم اما جت سئو مزایایی دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن‌ها گذشت:

 • ارائه ابزارهای دیگری مانند تحقیق کلمات کلیدی، تحلیل رقبا، تحلیل لینک‌های داخلی و خارجی، شکاف کلمات کلیدی، سئوی تکنیکال و …
 • اعلام رتبه بر اساس موقعیت کشورهای مختلف و شهرهای آن
 • رابط کاربری ساده و زیبا
 • تحلیل کامل سایت و ارائه پیشنهاد برای افزایش ترافیک آن
 • ارائه پیشنهاد برای بهبود رتبه گوگل
 • مقایسه رتبه سایت با رقبا
 • ارائه آمار دقیق
 • برخورداری از پشتیبانی فارسی
 • بهبود سئو با بررسی رتبه کلمات کلیدی
 • راهنمایی شما برای حل خطاهای سایت

همچنین باید گفت که جت سئو از اینماد نیز برخوردار است، به این معنی که شرکت ارائه‌دهنده معتبر بوده و در صورت بروز مشکل، شما از حمایت دولت برخوردار خواهید بود. پشتیبانی جت سئو که از مزیت‌های بزرگ آن است، هم به صورت تلفنی و هم به صورت ایجاد تیکت در پنل آن انجام می‌‌شود و پاسخ سؤالات و درخواست‌های شما با سرعت خوبی داده می‌‌شود. همچنین شما به صورت محدود می‌توانید از ابزارهای رایگان جت سئو استفاده کنید که برای نیازهای روزانه شما برای یک وبسایت کافی است.

امکانات و قابلیت‌های ابزار رتبه کلمات کلیدی جت سئو

از قابلیت‌های مهم ابزار رتبه کلمات جت سئو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت دسته‌بندی کلمات کلیدی: اگر شما محصولات و خدمات مختلفی در سایت خود داشته باشید، می‌توانید کلمات کلیدی مربوط به یک دسته‌بندی محصول یا کلمات مربوط به هر کدام از خدمات را در یک دسته‌بندی قرار دهید. این ویژگی به ویژه هنگامی که تعداد کلمات کلیدی شما زیاد است بسیار کاربردی خواهد بود.
 • گزارش اخطار همنوع‌خواری: اگر برای یک کلمه کلیدی دو صفحه وبسایت شما رتبه گرفته باشند، جت سئو صفحات را پیدا کرده و به شما اخطار همنوع‌خواری می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید همنوع‌خواری زمانی به وجود می‌آید که یک کلمه کلیدی روی یک یا چند صفحه وبسایت رتبه گرفته باشد.
 • دریافت خروجی اکسل از رتبه کلمات: همانطور که گفتیم رتبه کلمات کلیدی از مهم‌ترین عوامل سنجش عملکرد سئوی سایت است. بنابراین تهیه گزارش‌ها برای مدیران یا سایر بخش‌ها بسیار مهم است. جت سئو این امکان را برای گرفتن خروجی از رتبه کلمات کلیدی و میزان تغییر آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • مقایسه رتبه کلمات کلیدی در بازه‌های مختلف: با این قابلیت شما می‌توانید میزان تغییرات رتبه کلمات کلیدی را مقایسه با ۱ هفته، ۱ ماه، ۳ ماه، ۶ ماه و ۱ سال گذشته بررسی کنید و میزان پیشرفت آن‌ها را بررسی کنید.
 • مقایسه رتبه سایت با رقبا: جت سئو این قابلیت را دارد که کلمات کلیدی مشترک شما و وبسایت‌های رقیب را تشخیص دهید و رتبه‌های شما را مقایسه کند. این قابلیت برای رقابت با سایر سایت‌ها بسیار مهم و حیاتی است و شما در یک نگاه می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را نسبت به رقبا تشخیص دهید.

چرا باید از ابزار بررسی رتبه کلمات کلیدی جت سئو استفاده کنیم؟

 بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل به شما کمک می‌کند تا نتیجه اقداماتی که برای بهینه‌سازی سایت انجام می‌دهید را مشاهده کنید، همچنین با این کار می‌توانید ارزیابی دقیقی از عملکرد تیم سئو یا شرکت سئوی که سئو سایت شما را بر عهده دارد، به عمل آورید. یکی دیگر از مزایای این کار این است که شما تأثیر آپدیت‌های گوگل بر رتبه کلمات کلیدی مختلف را ارزیابی کنید.

جت سئو را می‌توان بهترین ابزار چک رتبه کلمات کلیدی در ایران دانست که قابلیت‌های آن هم‌تراز با ابزارهای خارجی مثل Moz، Ahrefs و SEMRush است. شما نمی‌توانید قابلیتی را در ابزارهای خارجی چک رتبه کلمات کلیدی خارجی بیابید که جت سئو آن را ارائه ندهد. ضمن این که رتبه کلمات کلیدی را در ایران به صورت دقیق‌تری محاسبه می‌کند و شما می‌توانید از پشتیبانی فارسی آن لذت ببرید. شما می‌توانید از این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید و نیازهای روزانه شما توسط ابزار رایگان مرتفع می‌‌شود اما جهت استفاده از تمام امکانات جت سئو و نیز پشتیبانی آن بهتر است که از پلن‌های پولی جت سئو بهره ببرید. برای اطلاع از پلن‌های مختلف پایه، پیشرفته و سازمانی به وبسایت jetseo.ir مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۶۷۱۴۳۶ تماس بگیرید.

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.