برای ساخت تابلو کامپوزیت چقدر زمان نیاز است؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 77251
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۹:۰۴ |

برای ساخت تابلو کامپوزیت چقدر زمان نیاز است؟

تبلیغات محیطی به شیوه ها و اشکال مختلف همراه با متریال های متفاوت انجام می گیرد که یک روش آن مربوط می شود به تولید و ساخت تابلویی به نام تابلو کامپوزیت که اصلی ترین متریال مورد استفاده در آن هم کامپوزیت نام دارد.
برای ساخت تابلو کامپوزیت چقدر زمان نیاز است؟

تابلو کامپوزیت چیست؟

ابتدا بهتر است یک تعریف از کامپوزیت داشته باشیم؛ کامپوزیت یک نوع متریال است از جنس آلومینیوم و چند متریال دیگر، که تولید آن به این شکل است که در ابتدا متریالی به نام پلی اتیلن را به صورت یک ورق آماده می کنند و بعد از آن در دو طرف ورق پلی اتیلن، ورق های کامپوزیت قرار می دهند و در نهایت اقدام به رنگ کردن ورق ها می شود که به این صورت ورق کامپوزیت تولید می شود.

تابلو کامپوزیت چیست؟
بعد از اینکه ورق های کامپوزیت تولید شد می توان از آنها در صنعت هایی مانند ساختمان سازی، دکوراسیون، تابلو سازی و … استفاده کرد که کاربرد آن در تابلو سازی مربوط می شود به تولید و ساخت تابلو های تبلیغاتی که در نهایت به آن تابلو کامپوزیت گفته می شود.
بیشترین کاربردی که می توان در رابطه با کامپوزیت در تابلو سازی عنوان کرد این است که کامپوزیت ها معمولا در جهت نمای سردرب های تجاری مانند شرکت ها و مغازه ها استفاده می شود که می توان بعد از اجرای کامپوزیت روی نما، اقدام به نصب حروف های برجسته مانند حروف استیل، حروف وکیوم، حروف چلنیوم و … روی آن نمود.

روش های اجرای کامپوزیت

کامپوزیت قبل از اینکه تبدیل به یک تابلو شود می بایست مراحلی را جهت تولید طی کند که شامل نحوه اجرای کامپوزیت است که باید در رابطه با روش ها و نحوه اجرای کامپوزیت گفت که کامپوزیت به روش های متفاوتی قابل اجراست که در ادامه به دو روش متداول آن خواهیم پرداخت.

اجرای کامپوزیت اچ و ال

یکی از روش هایی که باید در رابطه با اجرای تابلو کامپوزیت نام ببریم، اجرای روش اچ و ال است؛ روش و تولید تابلو کامپوزیت به صورت اچ و ال به این شکل است که ورق های کامپوزیت در ابعاد مورد نیاز برش داده می شود و بعد از آن جهت کنار هم قرار دادن ورق ها اقدام به قرار دادن پروفیل های آلومینیومی بین ورق ها می گردد که به این آلومینیوم ها اچ گفته می شود.
در رابطه با پروفیل های ال هم باید بگوییم که این نوع از پروفیل ها در رابطه با گوشه های تابلو کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای کامپوزیت خم و شیار

یک روش دیگر در اجرای تابلو کامپوزیت، خم و شیار نام دارد و روش اجرای آن به این شکل است که پنل های کامپوزیت در ابعاد مورد نظر برش داده می شود و بعد از آن اقدام به خم کردن دور تا دور پنل ها با استفاده از ابزاری به نام شیار زن می شود و در نهایت پنل های مورد نظر در کنار یکدیگر نصب می شوند که به این صورت تابلو کامپوزیت تولید می شود.


حروف های مورد استفاده در تابلو کامپوزیت

حروف های مورد استفاده در تابلو کامپوزیت

گفتیم که تابلو کامپوزیت یکی از تابلو هایی است که به عنوان سردرب مغازه ها، شرکت ها و … استفاده می شود و این را هم عنوان کردیم که می توان روی کامپوزیت، اقدام به نصب حروف های برجسته نمود که در ادامه به چند نوع پر مخاطب ترین آن خواهیم پرداخت.

تابلو کامپوزیت و چلنیوم

مطمئنا یکی از نام های آشنا در تابلو سازی و در بین تابلو های تبلیغاتی، تابلو کامپوزیت چلنیوم است که اگر بخواهیم تعریفی کلی از این تابلو داشته باشیم باید اینطور بگوییم که منظور از تابلو کامپوزیت چلنیوم یعنی اینکه در ابتدا زیر سازی و زمینه کامپوزیت اجرا شود و بعد از آن یک نوع حروف برجسته روی آن به نام حروف برجسته چلنیوم نصب شود.
در مورد حروف برجسته چلنیوم هم باید گفت که حروف چلنیوم نوعی از حروف است که با استفاده از پلکسی، چنلیوم، ورق پی وی سی و اس ام دی بلوکی ساخته می شود که پیشنهاد می شود جهت اطلاعات و کسب آگاهی بیشتر از این تابلو به مطلب انواع تابلو چلنیوم مراجعه شود.

تابلو کامپوزیت و استیل

تابلو کامپوزیت به همراه حروف برجسته استیل یکی دیگر از تلفیق های زیبا در تابلو سازی بشمار می رود که تولید آن از لحاظ اجرای کامپوزیت به شکل تابلو چلنیوم کامپوزیت است و تفاوت آن در اجرای حروف برجسته است که به جای چلنیوم از حروف برجسته استیل استفده می شود.
در رابطه با تعریف حروف استیل هم باید گفت که همانطور که از نام این تابلو بر می آید، حروف برجسته استیل با استفاده از متریال استیل تولید می شود که قابلیت نور پردازی و اجرا بدون نور را هم دارد.

تابلو کامپوزیت و حروف لاسوگاسی

احتمالا در سطح شهر تابلو های حروف برجسته ای را دیده اید که داخل آنها لامپ های گرد به کار رفته است و در حقیقت روشنایی آنها با استفاده از لامپ های نصب شده داخل حروف است؛ در رابطه با این موضوع باید بگوییم که به این شکل از تابلو ها، حروف لاسوگاسی یا تابلو لاسوگاسی گفته می شود.
به کار گیری از حروف لاسوگاسی روی کامپوزیت را تابلو کامپوزیت و حروف لاسوگاسی یا تابلو کامپوزیت و حروف لاسوگاسی می شناسند.

مدت زمان اجرای تابلو کامپوزیت

در این مطلب با تابلو کامپوزیت و حروف های برجسته ای که می توان روی آن نصب کرد آشنا شدیم؛ موردی که در این راستا امری مسلم است تفاوت در اجرای زمان در تولید کامپوزیت است که باید عنوان کرد که باید مواردی مانند نوع اجرای کامپوزیت و نوع حروف مورد استفاده را در نظر داشت تا در نهایت بتوان مدت زمان اجرا و تحویل به مشتری را اعلام نمود؛ لذا پیشنهاد داریم جهت اطلاع دقیق از سفارش، نوع اجرا و مدت زمان تحویل تابلو کامپوزیت به سایت novinlight.com مراجعه نموده و با کارشناسان مجرب این مجموعه ارتباط حاصل فرمایید.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.