بدنه دولت باید سریع‌تر مشخص شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 54476
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۶:۱۷ | 264 بازدید |
امان‌الله حسین پور نماینده مردم اسفراین در مجلس:

بدنه دولت باید سریع‌تر مشخص شود

امان‌الله حسین پور، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به تکمیل نشدن تیم دولت و عدم تعیین تکلیف برخی از استانداران، معاونان و روسای سازمان‌ها بیان کرد: مقام معظم رهبری تأکید فرمودند دولت هرچه زودتر تشکیل شود اما برخی دولت را در وزرا خلاصه می‌کنند.
بدنه دولت باید سریع‌تر مشخص شود

حانیه مسجودی
امان‌الله حسین پور، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به تکمیل نشدن تیم دولت و عدم تعیین تکلیف برخی از استانداران، معاونان و روسای سازمان‌ها بیان کرد: مقام معظم رهبری تأکید فرمودند دولت هرچه زودتر تشکیل شود اما برخی دولت را در وزرا خلاصه می‌کنند. اما دولت در وزرا خلاصه نمی‌شود و کل مسئولان دست‌اندرکار و نهادها و سازمان‌های دولتی در رده‌های مختلف شامل هستند. وی افزود: ازجمله وزرا، معاونان وزرا، استانداران و فرمانداران و بخشداران و دستگاه‌های اجرایی. اما اتفاقی که در دولت سیزدهم رخ‌داده آن است که فرآیند تکمیل بسیار کند پیش می‌رود. یعنی فرآیند تغییر یا حتی تعیین تکلیف استانداران و معاونت‌ها. 
 تعیین تکلیف مسئولان بدنه دولت بسیار کند پیش می‌رود
حسین پور ادامه داد: در حال حاضر حتی تعیین تکلیف بسیاری از پست‌ها نیز صورت نگرفته است. زیرا ممکن است دولت قصد داشته باشد فردی را در پستش ابقا کند اما هنوز تکلیفش روشن نشده است. عواقب این کار نیز به صلاح کشور نیست.
این نماینده مجلس گفت: اگر هرچه سریع‌تر تکلیف مقامات دولتی مشخص نشود در برخی از تصمیم‌ها و اجرای آن‌ها شاهد انفعال و سردرگمی هستیم. به‌طور مثال زمانی که استانداران تکلیف خودشان را ندانند به‌تبع مدیران کل نیز برنامه و تکلیف خود را نمی‌دانند.
او ابراز کرد: حتی اگر معاونان وزرا تکلیف خود را ندانند بدنه اجرایی استان‌ها نیز تکلیف خود را نمی‌دانند. کافی است یک روزبه  بخشداری و استانداری استان‌هایی که هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند، سر بزنید. بلاتکلیفی و سردرگمی مشخص است.
حسین پور عنوان می‌کند: عواقب این کندی نیز پیش نرفتن امور و عدم تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور است. نمی‌توان با روزمرگی امور را پیش برد. یک مثال استان خود ماست. استاندار خراسان شمالی هنوز تعیین تکلیف نشده است و بار که من پیگیر کاری هستیم شاهد روزمرگی در دستگاه‌ها هستیم زیرا استاندار هرلحظه منتظر است که یا برکنار شود یا ابقا. سایر گروه‌ها نیز درگیر هستند که چه کسی باید بیاید و چه کسی نیاید و فرمانداران نیز به همین منوال.  نماینده مردم اسفراین می‌گوید: هرچقدر هم برخی بگویند این‌طور نیست و کار انجام می‌شود نمی‌پذیریم. چراکه شرایط دقیقا همانی است که شرح دادم و واقعیت چیز دیگری است و نمی‌توان آن را انکار کرد. بدنه دولت باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود. اگر می‌خواهند مدیری را نگه‌دارند، کافی است یک نامه ابقا بزنند. اگر هم قصد تغییر دارند باید سریع‌تر این کار را انجام دهند. چرا دولت سریع‌تر این کار را نمی‌کند؟ 
وی افزود: این شرایط، کشور را در حالتی قرار داده است که به نظر من آسیب‌پذیر خواهیم شد و ضربه خواهیم خورد. لذا انتظار می‌رفت از دولت حجت‌الاسلام رئیسی که دولت مردمی و انقلابی است، سریع‌تر تیم خود را کامل کند. همان‌طور که مجلس سریعا به وزرای پیشنهادی‌اش رأی اعتماد داد، بهتر است تیم دولت نیز سریع‌تر مشخص شوند.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.