بخش خصوصی سرمایه‌گذاری در منطقه را تسهیل می‌کند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 27186
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۱ | 526 بازدید |
کوهساری نماینده آزادشهر، رامیان و فندرسک:

بخش خصوصی سرمایه‌گذاری در منطقه را تسهیل می‌کند

غلامعلی کوهساری نماینده مردم «آزادشهر، رامیان و فندرسک» در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود در گفت‌وگو با «رسالت» بیان کرد: می‌گویند بخشی از حوزه انتخابیه بنده، منطقه کم‌تر توسعه یافته است، اما واقعیت غیر از این است.
بخش خصوصی سرمایه‌گذاری در منطقه را تسهیل می‌کند

غلامعلی کوهساری نماینده مردم «آزادشهر، رامیان و فندرسک» در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود در گفت‌وگو با «رسالت» بیان کرد: می‌گویند بخشی از حوزه انتخابیه بنده، منطقه کم‌تر توسعه یافته است، اما واقعیت غیر از این است. محرومیت در شهر‌های آزادشهر، رامیان و فندرسک بسیار زیاد است.

متاسفانه سالیان متمادی است که دولت‌ها توجه خاصی به این مناطق ندارند. علی رغم این‌که استان گلستان رتبه بیست و هشتم را در صنعت دارد و قطب کشاورزی بوده و در این حوزه رتبه ۱۴ کشور را دارد، اما حقیقت این است که دارایی‌های استان گلستان، نعمات خدادادی است و متاسفانه دولت در حوزه‌های صنعتی سرمایه گذاری آنچنانی نداشته و به جرئت می‌توان گفت تاکنون صنایع مادر و کارخانجات اساسی نداشته‌ایم.کوهساری ادامه داد که این در حالی است که حدود ۶۰ درصد استان جزء مناطق بیابانی و دشت است که امکان ایجاد صنعت در آنجا فراهم است. اما متاسفانه طی سالیان گذشته این کار صورت نگرفته است. استان گلستان در گذشته‌های دورتر به دلیل بحث کشاورزی مهاجرپذیر بود اما افراد به استان‌های همجوار و حتی دورتر برای اشتغال مهاجرت می‌کنند. در این استان شرایط زمین‌های سرمایه‌گذاری را فراهم نکرده‌اند و هنوز هم برخی از مدیران استانی با دید محدودی که دارند تمایل و انگیزه‌ای برای ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری ندارند.نماینده مردم آزادشهر، رامیان و فندرسک، دستگاه‌های اداری را مانع سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: با برداشتن موانع می‌توان صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی را در این استان توسعه داد اما باید در زمین‌های کشاورزی اقداماتی در این زمینه صورت می‌گرفت. از طرف دیگر ترویج کشت‌های جایگزین نیز می‌تواند موجب توسعه باشد اما  مشکل کمبود آب در استان تحقق این امر را دشوار کرده است.

کوهساری با بیان این‌که امسال از سوی دولت با ممنوعیت کشت برنج در استان گلستان مواجه شدیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جایگزینی برای برنج معرفی نشده است که درآمدی برای کشاورزان استان ایجاد کند، ممنوعیت کاشت نیز باعث شده است که سازمان آب منطقه‌ای استان از بسیاری از کشاورزان حوزه انتخابیه شکایت و آنها را به دادگاه معرفی کند که منجر به جریمه کشاورزان شده است. همین موضوع که مشخص نشده بود کشاورزان چه کشت جایگزینی انجام دهند، مشکلاتی ایجاد کرد و اخیرا هم در همین راستا  فعالیت کارگاه‌های بسته بندی حبوبات و برنج را ممنوع کردند و برای بسته بندی برنج مجوز نمی‌دهند.نماینده مردم آزادشهر گفت: به همین دلیل با مشکل اشتغال و بیکاری جوانان در استان گلستان مواجه هستیم و متاسفانه بسیاری از جوانان بیکار هستند و در تلاش هستیم که بتوانیم در بخش‌های خصوصی و نیمه دولتی سرمایه‌گذاری را تسهیل کنیم تا بتوان از این طریق به اقتصاد استان کمک کرد.وی با اشاره به ظرفیت های بسیار زیاد این استان تاکید کرد که در شهرستان‌های آزادشهر، رامیان و فندرسک نزدیک به هزار و ۷۰۰ هکتار زمین وجود دارد که متعلق به بنیاد است که می‌توان با سرمایه‌گذاری در آنجا تاحدودی مشکل اشتغال جوانان را حل کرد. اما متاسفانه در بخش زیرساخت‌های استان گلستان اقداماتی انجام نشده است.این نماینده ادامه داد: عدم فراهم کردن زیرساخت‌ها در این مناطق به حدی است که در بسیاری از شهرستان‌ها مانند آزادشهر و رامیان شبکه آب شرب با فرسودگی ۴۵ درصد همراه است و اکنون کمبود آب در این مناطق یکی از مشکلات اساسی است.
در همین راستا ضعف ولتاژ و قطعی برق نیز یکی دیگر  از مشکلاتی است که دست کم در یک دهه اخیر سرمایه گذاری آنچنانی برای بهبود آن انجام نشده است.کوهساری همچنین تصریح کرد: حمایت هایی با کمک دولت، بخش خصوصی و مردم انجام شده  اما پاسخگوی نیاز مردم و جوانان این منطقه نیست و امیدوار هستیم با درایت مسئولان، همراهی مجلس و همکاری دولت بخشی از این مشکلات برطرف شود.نماینده مردم آزادشهر، رامیان و فندرسک در انتها گفت: اکنون برای مشکلات کم آبی، مجتمع‌های آبرسانی و بخش‌های فاضلاب در شهر آزادشهر اقدامات خوبی انجام شده است و پس از ۱۵ سال اعتباراتی برای آن درنظر گرفته شده است تا ان‌شاءالله بتوانیم فاز اول آن را به سرانجام برسانیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.