با روش‌های مهاجرت به دومینیکا آشنا شوید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80957
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴ |

با روش‌های مهاجرت به دومینیکا آشنا شوید

جزیره دومینیکا در قاره آمریکا قرار دارد و طبیعت بکر و دست نخورده آن بسیار معروف است. این کشور در قسمت شرقی دریای کارائیب واقع شده و پایتخت آن شهر روسو است. جزیره طبیعت کارائیب نامی است که به دلیل طبیعت جذاب و دل‌انگیزش روی این کشور گذاشته‌اند.
با روش‌های مهاجرت به دومینیکا آشنا شوید

با روش‌های مهاجرت به دومینیکا آشنا شوید

جزیره دومینیکا در قاره آمریکا قرار دارد و طبیعت بکر و دست نخورده آن بسیار معروف است. این کشور در قسمت شرقی دریای کارائیب واقع شده و پایتخت آن شهر روسو است. جزیره طبیعت کارائیب نامی است که به دلیل طبیعت جذاب و دل‌انگیزش روی این کشور گذاشته‌اند. کوهستان‌های زیبا و آب‌وهوای عالی این کشور باعث جذب گردشگران بسیار زیادی به این منطقه شده است.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما مردمان آن به زبان فرانسوی و کریول دومینیکایی نیز صحبت می‌کنند. دومینیکا در ابتدا و تا سال ۱۹۷۸ مستعمره انگلستان بود که بعد از آن به عنوان یک کشور مشترک المنافع به رسمیت شناخته شد. افرادی که پاسپورت دومینیکا دارند برای سفر به ۱۴۵ کشور دنیا نیازی به ویزا ندارند و به راحتی می‌توانند به کشورهایی نظیر انگلستان، روسیه، کره جنوبی و هنگ کنگ مسافرت کنند.

صفر تا صد مهاجرت به جزیره زیبای دومینیکا

جزیره سرسبز دومینیکا یکی از بزرگ‌ترین مقاصد توریستی و گردشگری جهان بوده که قدمت دیرینه دارد و دارای فرهنگ کهن و غنی است. این جزیره بی‌نظیر طبیعتی باورنکردنی دارد و بخشی از مجمع‌الجزایر آنتیل محسوب می‌شود‌. جرم و جنایت در این کشور بسیار کم و هزینه‌های آن برای داشتن یک زندگی رویایی بسیار پایین است. فضای این منطقه بسیار آرامش‌بخش و دلنشین و به دل هر فردی می‌نشیند.

روش‌های مهاجرت به جزیره دومینیکا

این کشور مانند سایر کشورهای جهان برنامه‌های مختلفی جهت مهاجرت برای متقاضیان دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد که در ادامه به هر کدام می‌پردازیم:

مهاجرت تحصیلی به دومینیکا گزینه‌ای مطلوب

دانشگاه‌های کشور دومینیکا جز یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که از لحاظ آموزشی، فناوری‌های پیشرفته و امکانات تحصیلی اولین رتبه‌ها را در حوزه ایلینوی دارد. رشته‌های محبوب این دانشگاه شامل رشته‌های جامعه‌شناسی، جرم‌شناسی، حسابداری، مدیریت بازرگانی، زیست‌شناسی و پرستاری است.

متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی دومینیکا می‌توانند در اولین گام، نامه پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این جزیره را دریافت کنند. بعد از پایان تحصیلات با پیدا کردن کار جهت گرفتن ویزای کاری اقدام کرده و از این روش اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای تحصیلی دومینیکا

ابتدا متقاضیان جهت تحصیل در دومینیکا می‌بایست مدارک و شرایط لازم را داشته باشند. ویزای تحصیلی به مدت یکسال اعتبار دارد و قابل تمدید است. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر هستند:

 • تکمیل فرم اخذ ویزا
 • برگه پذیرش دانشگاه دومینیکا
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی پزشکی به زبان اسپانیایی مبنی بر سلامت جسمانی فرد
 • داشتن تمکن مالی و گواهی آن
 • عکس پاسپورتی
 • نداشتن بدهی مالیاتی

جزیره زیبای دومینیکا دانشگاه‌های معتبر بسیار زیادی دارد که در سطح جهان شناخته شده هستند و رتبه‌های بالا در رنکینگ‌های جهانی دارند. این دانشگاه‌ها از نظر برنامه‌های تحصیلی و استانداردهای آموزشی هم ردیف دانشگاه‌های انگلستان و آمریکا هستند.‌

مهاجرت کاری به دومینیکا

کشور مشترک المنافع دومینیکا به دلیل تاسیس کارخانه‌های بسیار زیاد نیاز مبرم به نیروی کار متخصص دارد. به همین دلیل با صدور ویزای کار اقدام به جذب نیرو از کشورهای دیگر کرده است. متقاضیان جهت دریافت ویزای کار می‌توانند به اشتغال در این کشور بپردازند و به مدت یکسال در این جزیره کار کنند. همچنین متقاضیان جهت اخذ مجوز اقامت دائمی می‌توانند بعد از ۵ سال کار مداوم اقدام کنند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار دومینیکا

برای دریافت ویزای کاری نیاز است که کارفرمای اهل دومینیکا پیشنهاد کاری به متقاضیان بدهد و میزان دستمزد، نوع کار، تاریخ شروع و پایان را در قرارداد کاری ذکر کند‌. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار
 • پرداخت هزینه‌های پردازش مدارک مهاجرت
 • برگه پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای دومینیکایی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک ازدواج یا طلاق فرد
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت جسمانی
 • معرفی‌نامه از کارفرمای سابق و شخص دیگر جهت تایید کار متقاضی

مهاجرت سرمایه‌گذاری به دومینیکا

سرمایه‌گذاری و دریافت تابعیت کشور دومینیکا یکی از روش‌های مهاجرت به این جزیره است. افراد متقاضی می‌توانند با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند.‌ برنامه سرمایه‌گذاری این کشور جهت افزایش رونق کسب‌وکار و تقویت اقتصاد این جزیره حیرت‌انگیز است. سرمایه‌گذاران با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری به راحتی می‌توانند به بازارهای کارائیب، اروپا و آسیا دسترسی پیدا کنند.‌

با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری افراد می‌توانند به ۱۴۵ کشور جهان بدون گرفتن ویزا مسافرت کنند و پاسپورت معتبر دومینیکا را دریافت نمایند. همچنین افراد می‌توانند جهت اقامت اعضای خانواده از جمله فرزندان، همسر، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود نیز مجوز دریافت کنند.

راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور خوش آب‌وهوای دومینیکا

سرمایه‌گذاری در این کشور به شیوه‌های مختلف امکان‌پذیر است که مهم‌ترین مزیت آن نیاز نداشتن به حضور فرد و اقامت وی در دومینیکا است.

صندوق توسعه ملی EDF

سرمایه‌گذاری با این روش نیاز به داشتن حداقل مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ دلار برای کمک به این صندوق است. این مبلغ جهت توسعه کارآفرینی در این کشور و رشد نوآوری دریافت می‌شود که غیرقابل استرداد است.

خرید ملک و خانه

جهت خرید ملک و خانه در این کشور می‌بایست متقاضی مبلغی معادل ۲۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشد. هزینه‌های پردازش پرونده و هزینه‌های دولتی جهت خرید ملک و خانه نیز باید پرداخت شده باشد. بعد از ۴ تا ۶ ماه از خرید ملک و خانه در این جزیره زیبا می‌توانید تابعیت این کشور و پاسپورت آن را دریافت کنید.

خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکایی یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است که متقاضی با داشتن سرمایه‌ای معادل ۱۷۵.۰۰۰ دلار می‌تواند آن را دریافت کند.‌ این مبلغ به عنوان سرمایه‌گذاری غیرقابل استرداد است.

ثبت شرکت در جزیره دومینیکا

ثبت شرکت سهامی عام یا خاص و همچنین شرکت خصوصی یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در جزیره رویایی دومینیکا است.‌ داشتن هزینه جهت ثبت شرکت و حداقل سن ۱۸ سال جهت ثبت شرکت الزامی است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای سرمایه‌گذاری دومینیکا

یکی از مهم‌ترین شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری داشتن سرمایه لازم فرد متقاضی برای اخذ مجوز برای شخص و خانواده وی است. مابقی مدارک مورد نیاز به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • داشتن گواهی مالی جهت تامین سرمایه
 • داشتن تمکن مالی و ارائه‌ گواهی آن
 • داشتن برگه عدم سوء پیشینه
 • ارائه ۸ قطعه عکس سایز پاسپورت
 • ارائه مدرک تحصیلی
 • داشتن تاییدیه‌های بانک

مهاجرت به دومینیکا با دریافت ویزای توریستی

افرادی که متقاضی دریافت این مجوز هستند می‌توانند بعد از دریافت آن به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. یکی از شروط لازم جهت دریافت این ویزا تمکن مالی است، همچنین داشتن دعوتنامه حضور در این کشور توسط یک اسپانسر مقیم آن الزامی است. فرد متقاضی باید با ارائه مدارک از جمله سابقه بیمه و فیش حقوقی ثابت کند که قصد برگشت به کشور خود را دارد.

مهاجرت به دومینیکا با تولد فرزند

قانون خاک و خون از قوانین مهم جهانی برای دریافت تابعیت کودک متولد شده در هر کشوری هستند.‌ طبق قانون خون هر کودکی که در دومینیکا متولد شود و والدین او اهل همین کشور باشند، تبعه‌ آن کشور محسوب می‌شوند. اما طبق قانون خاک کودکی که در خاک دومینیکا متولد شود و والدینش اهل این کشور نباشند می‌تواند تابعیت دومینیکایی دریافت کند‌‌.

جزیره دومینیکا از قانون خاک پیروی می‌کند و جهت اعطای تابعیت به این کودکان شرایط مهمی را در نظر گرفته است.‌ در ادامه با ما همراه باشید تا این شرایط را با هم بررسی کنیم:

 • کودکی که در خاک جزیره دومینیکا متولد می‌شود فارغ از تابعیت پدر و مادر می‌تواند تبعه دومینیکا باشد.‌
 • کودکی که در هر کجای جهان به دنیا آمده باشد و پدر یا مادر او اهل دومینیکا باشند می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.‌
 • اما در صورتی که والدین دومینیکایی نباشند، تنها فرزند متولد شده تابعیت دومینیکا را دریافت می‌کند و والدین او نمی‌توانند تابعیت را اخذ کنند.

مهاجرت به دومینیکا با ازدواج

فرد متقاضی از طریق ازدواج با یکی از شهروندان دومینیکایی می‌تواند به راحتی مجوز اقامت در این کشور را دریافت کند.‌ پس از گذشت یک سال از ازدواج این شخص، تابعیت این کشور به فرد داده می‌شود. شرایط مهاجرت با این روش به شرح زیر هستند:

 • داشتن حداقل سن ۱۸ سال و حضور دو نفر در دومینیکا
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه فرم‌های مرتبط با ازدواج
 • به همراه داشتن مجوز تابعیت شهروند دومینیکایی
 • داشتن درآمد کافی جهت هزینه‌های زندگی مشترک در این کشور

مهاجرت هنرمندان و مشاهیر به دومینیکا

افراد موفق، هنرمندان و مشاهیر می‌توانند از طریق اخذ ویزای هنری به دومینیکا مهاجرت کنند. افرادی که در حوزه‌های مختلف از جمله ورزشی، هنری، ادبی و … موفق هستند می‌توانند با ارائه مدارک معتبر و داشتن سایر شرایط دریافت ویزای هنری به دومینیکا مهاجرت کنند. هنرمندان می‌بایست مدارک خود از جمله سوابق هنری، جوایز، رزومه کاری و دستاوردهایی که در این حوزه داشته‌اند را هنگام مهاجرت ارائه کنند.

پناهندگی آخرین روش مهاجرت به کشور دومینیکا

عده‌ای از افرادی که آرزوی مهاجرت به کشور دومینیکا را دارند از راه‌های غیرقانونی نظیر پناهندگی اقدام به این کار می‌کنند‌. اکثر افرادی که از این روش قصد مهاجرت دارند از کشورهایی نظیر کوبا، سوریه، ونزوئلا و سریلانکا می‌باشند.

بهترین روش مهاجرت به سرزمین جذاب دومینیکا

به طور کلی بهترین روش جهت مهاجرت به جزیره زیبای دومینیکا براساس شرایط خود شخص مشخص می‌شود. به عنوان مثال برای افرادی که محصل هستند راحت‌ترین روش مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی است. یا شخصی که تمکن مالی دارد روش سرمایه‌گذاری بهترین شیوه است.‌ برای ایرانیان راحت‌ترین روش تحصیل و سرمایه‌گذاری در این کشور است.

شهروندی اقتصادی دومینیکا

با استفاده از برنامه شهروند اقتصادی فرد متقاضی بدون حضور در کشور دومینیکا می‌تواند در طول ۴ تا ۶ ماه پاسپورت دوم خود را دریافت کرده و به صورت قانونی تابعیت دوم دریافت کند‌‌. روند انجام این برنامه ارزان قیمت است و برای شروع نیاز به مبلغی معادل ۱۰۰.۰۰۰ دلار دارد.‌ افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند با این روش اقامت دومینیکا و تابعیت آن را دریافت کنند. یکی از شروط مهم و اصلی این برنامه داشتن سلامت جسمی و نداشتن بیماری است.‌

منبع:

https://isatis.ae/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.