بازی صهیونیست‌ها با آتش - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 49697
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱:۰۶ |
اظهارات نفتالی بنت، تبعات سختی برای تل‌آویو خواهد داشت

بازی صهیونیست‌ها با آتش

 نفتالی بنت ، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی در تازه‌ترین مواضع خود در آستانه دیدار با جوبایدن رئیس‌جمهور آمریکا، اذعان کرد  که تل‌آویو«کماکان» به حملات مخفیانه به زیرساخت‌های هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد!
بازی صهیونیست‌ها با آتش

فخرالدین اسدی
 نفتالی بنت ، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی در تازه‌ترین مواضع خود در آستانه دیدار با جوبایدن رئیس‌جمهور آمریکا، اذعان کرد  که تل‌آویو«کماکان» به حملات مخفیانه به زیرساخت‌های هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد! اگرچه نفتالی بنت سعی کرده است این ادعا را از منظر قدرت مطرح کند، اما در این خصوص ، آثار و تبعات سختی در انتظار رژیم اشغالگر قدس خواهد بود. این ادعا علاوه بر آثار و تبعات حقوقی برای رژیم اشغالگر قدس، مقدمات پاسخی سخت، همه‌جانبه و پرهزینه را از سوی جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌آورد. 
روزنامه نیویورک‌تایمز پیش از برگزاری دیدار این دو سیاستمدار پای سخن نفتالی بنت نشسته و نظر او و موضع رسمی صهیونیست‌ها را درباره مسائل مختلف و از آن جمله تلاش دولت آمریکا برای احیای برجام جویا شده است.بنت در این گفت‌وگو تصریح کرده است که او مخالفت خود   با تلاش آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را در دیدار با بایدن به اطلاع او خواهد رساند.این نخستین دیدار رسمی نفتالی بنت در مقام نخست‌وزیری رژیم اشغالگر قدس  با جو بایدن است. از سوی دیگر، مصاحبه بنت در مقام نخست‌وزیری این رژیم،  نیویورک‌تایمز، نخستین مصاحبه او با یک رسانه خبری بین‌المللی است.
به گزارش دویچه وله، بنت در مصاحبه خود با نیویورک‌تایمز،  بر ادامه حملات اسرائیل به تأسیسات و زیرساخت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تأکید ورزیده است.بنت درعین‌حال از طرحی عملی و سازنده برای مانع‌شدن جمهوری اسلامی به تجهیز خود به جنگ‌افزارهای هسته‌ای سخن گفته است.نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس مدعی شده است  که در طی دو ماه گذشته رژیم اسرائیل (تل‌آویو)  راهکاری برای این موضوع پیش‌بینی کرده که در جریان دیدار با بایدن به اطلاع او خواهد رساند.
نفتالی بنت،    توضیح دقیقی پیرامون راهکار جدید صهیونیست‌ها   در قبال برنامه هسته‌ای ایران در اختیار رسانه‌ها قرار نداده، اما گفته است که در رویکرد راهبردی تل‌آویو ، این رژیم  سیاست‌های خود را با کشورهای عربی منطقه هماهنگ خواهد کرد.بنت تأکید کرده که اسرائیل برای اجرایی کردن این سیاست به تحکیم مناسبات خود با کشورهای عربی خواهد پرداخت. او مدعی شده است  که در همراهی با کشورهای عربی منطقه مانع از گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه خواهد شد .
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جنجالی‌ترین
 قسمت مصاحبه خود با نیویورک‌تایمز گفته که تل‌آویو  برای مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی مجموعه‌ای از اقدامات اقتصادی و دیپلماتیک همراه با تداوم حملات مخفیانه خود به تأسیسات هسته‌ای ایران را به کار خواهد بست.
رمزگشایی حقوقی از اظهارات نفتالی بنت 
اظهارات و مواضع نفتالی بنت ،نقطه آشکارساز مواضع خصمانه رژیم اشغالگر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. در این میان، مواردی مانند تقویت روابط منطقه‌ای با کشورهای عربی مخالف ایران در منطقه یا انجام اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران( در مشارکت با بازیگران غربی) ، از زمان تأسیس رژیم نامشروع و غیرقانونی صهیونیستی آغازشده و تا به امروز ادامه داشته است. اما نکته اصلی ماجرا، به تأکید نفتالی بنت در خصوص  ادامه حملات مخفیانه و غیراعلامی  به زیرساخت‌ها و تأسیسات حیاتی کشورمان بازمی‌گردد. در حقیقت نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس، در قالب این سخنان و تهدیدات، به چندین جرم قبلی و بعدی از سوی رژیم متبوعش اقرار کرده است :
۱- اینکه حمله به تأسیسات هسته‌ای و زیرساختی جمهوری اسلامی ایران یک اقدام جدید علیه تهران محسوب نمی‌شود و تل‌آویو مدت‌هاست این اقدامات را در قالب «تقابل استراتژیک» با کشورمان طرح‌ریزی و اجرا کرده است. به عبارت بهتر، عالی‌ترین مقام اجرایی صهیونیست‌ها اقرار کرده است که این رژیم در حملات زیرساختی قبلی علیه ایران دست داشته و فراتر از آن، چنین حملاتی را مصداق استراتژی مهار همه‌جانبه ایران قلمداد می‌کند. 
۲- اینکه رژیم اشغالگر قدس قصد دارد حملات زیرساختی علیه کشورمان را تشدید کند. بر این اساس، رژیم صهیونیستی تخریب تأسیسات بنیادین جمهوری اسلامی ایران( خصوصا در عرصه  فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای ) را در آینده‌ای نزدیک یا دور ادامه خواهد داد. 
  تبعات سخت برای رژیم صهیونیستی 
اظهارات نفتالی بنت علیه جمهوری اسلامی ایران، مصداق عینی« تهدید »علیه کشورمان محسوب می‌شود: تهدیدی که درگذشته عملیاتی شده و در آینده نیز عملیاتی خواهد شد! به عبارت بهتر، این تهدید مستند به گذشته و  معطوف به آینده  بیان شده است. بنابراین در اینجا از یک‌سو با   جرم رخ‌داده و سوی دیگر با   جرائم بالقوه صهیونیست‌ها علیه کشورمان مواجه هستیم. 
بخشی از اقدام حقوقی ایران علیه رژیم صهیونیستی ناظر بر  اقدامات تجاوزکارانه این رژیم در تعدی به زیرساخت‌ها و تأسیسات نظامی و هسته‌ای ایران  می‌باشد که نفتالی بنت به‌عنوان نخست وزیر این رژیم نامشروع به آن اذعان کرده است. بخشی از اقدام حقوقی ایران علیه رژیم اشغالگر قدس نیز ناظر بر تهدیدات بالقوه‌ای است که این رژیم علیه کشورمان مطرح کرده و در آینده نیز ممکن است جنبه عملیاتی پیدا کند. اقداماتی که در این مرحله باید پیگیری شود، از جنس   پیشگیری  است .
با توجه به اذعان رژیم صهیونیستی در خصوص حملات زیرساختی گذشته به تأسیسات بنیادین کشورمان و تهدید این رژیم در خصوص تکرار این موارد در آینده، دستان جمهوری اسلامی ایران جهت  مواجهه حقوقی  با این رژیم کاملا باز است. این مواجهه حقوقی در کنار مواجهه نظامی و استراتژیک با تهدیدات منطقه‌ای و میدانی رژیم اشغالگر قدس علیه کشورمان معنا پیدا می‌کند. اکنون لازم است دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان، از  طرح راهبردی رژیم صهیونیستی علیه ایران  که در مذاکره میان جوبایدن رئیس‌جمهور آمریکا و نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس به بحث گذاشته شده است ، به‌مثابه یک   سند تهدیدآمیز رسمی  علیه  حاکمیت و استقلال کشورمان  استفاده کرده و مستند به این  اقاریر و  تهدیدات ، علاوه بر پاسخ‌دهی و واکنش  تمام‌عیار نسبت به هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی، پیوست حقوقی این اقدامات را نیز معطوف به سند فوق ( و دیگر اسنادی که در خصوص انجام اقدامات مخرب رژیم صهیونیستی  در ایران) وجود داشته و دارد، فراهم سازد. بدیهی است که واکنش همه‌جانبه ایران در قبال ادعاهای اخیر مطرح‌شده در سفر نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس به آمریکا، دربرگیرنده اقدامات   پیش‌دستانه ،  متقابل  ، حقوقی  و   استراتژیک خواهد بود. این واکنش همه‌جانبه قطعا موجبات سخت‌ترین پشیمانی دشمن صهیونیستی از زمان اشغال سرزمین مقدس فلسطین را فراهم خواهد آورد. 
به عبارت بهتر، جمهوری اسلامی ایران آماده است تا پاسخی همه‌جانبه در ابعاد حقوقی، استراتژیک، نظامی و منطقه‌ای به رژیم اشغالگر قدس و متحدان منطقه‌ای آن دهد. قطعا بازنده مطلق  این میدان، تل‌آویو و متعلقات آن در غرب آسیا و نظام بین‌الملل خواهند بود….

نویسنده : فخرالدین اسدی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.