بازگشت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به مدار بهره‌برداری تا ۳ روز آینده - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 57310
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶ |

بازگشت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به مدار بهره‌برداری تا ۳ روز آینده

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: نیروگاه اتمی مطابق برنامه زمان بندی شده در حال تعمیرات است و حدود ۱۰ دی در مدار قرار خواهد گرفت.
بازگشت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به مدار بهره‌برداری تا ۳ روز آینده

در حالی که واحدهای حرارتی تولید برق که سهمی حدودا ۹۰ درصدی در تأمین برق کشور دارند، به خاطر محدودیت‌های سوخت‌رسانی (اعم از گاز طبیعی و سوخت مایع) در روزهای سرد سال با محدودیت‌هایی در تولید مواجه‌اند و متولیان امر در حال تلاش هستند تا هرچه در سوخت رسانی گازطبیعی به نیروگاه‌ها ناشی از افزایش مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت ایجاد می‌شود، با جایگزین کردن سوخت مایع، نیاز برقی کشور را بدون اختلال تأمین کنند، ظرفیت تولید پایدار برق هسته‌ای می‌تواند این روزها به کمک شبکه برق کشور بیاید.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق و سخنگوی صنعت برق ایران در خصوص زمان بازگشت نیروگاه اتمی بوشهر به مدار تولید گفت:  نیروگاه اتمی مطابق برنامه زمان بندی شده در حال تعمیرات است و حدود ۱۰ دی در مدار قرار خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، بازگشت ظرفیت ۱۰۰۰ مگاواتی تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر به مدار تولید، می تواند کمک موثری در راستای افزایش پایداری شبکه برق کشور در این روزهای سرد سال باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.