بازنشستگان سال ۹۷ بست‌نشين وزارتخانه شدند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 3312
  پرینتخانه » فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۴۸ | 812 بازدید |
قصه‌اي تازه از مطالبات معلمان

بازنشستگان سال ۹۷ بست‌نشين وزارتخانه شدند

قصه مطالبات معلمان از وزارت آموزش و پرورش گويا پاياني ندارد. هر روز موضوع و مطالبه اي جديد از اين وزارتخانه در صدر اخبار قرار مي گيرد و اين قصه ادامه دارد.
بازنشستگان سال ۹۷ بست‌نشين وزارتخانه شدند

حسن شجاعي
قصه مطالبات معلمان از وزارت آموزش و پرورش گويا پاياني ندارد. هر روز موضوع و مطالبه اي جديد از اين وزارتخانه در صدر اخبار قرار مي گيرد و اين قصه ادامه دارد.
امروز كه به عادت هرروزه براي رسيدن به روزنامه از كنار ساختمان اصلي وزارتخانه عبور مي كردم با تجمع عده زيادي از بازنشستگان آموزش و پرورش روبه‌رو شدم و شعارهايي كه از جانب عده اي در مذمت مسئولان وزارتخانه سر مي دادند. پيشتر كه مي روم حرفايي تكراري بازهم شنيده مي شود. «حق و حقوقمان را نمي دهند، پولمان را خورده اند، روا نيست حق زن و بچه ما را ندهند و …..»
براي اطلاع از چرايي اين تجمع سراغ مسئول اين تجمع را مي گيرم. خانم كه از ظاهرش پيداست از معلمان قديمي باشد با گلايه از برخوردهاي وزارت آموزش و پرورش در تعلل در اجراي تعهداتش نسبت به بازنشستگان اين وزارتخانه مي گويد: « ما بازنسشتگان سال ۹۷ هستيم كه از پارسال تا به امروز هيچ خبري از پاداش اين افراد نيست.طبق قانون پاداش پايان خدمت پس از صدور حكم بازنشستگي بايد به افراد پرداخت شود اما متاسفانه وزارت آموزش و پرورش در اين زمينه هيچ اقدامي صورت نداده است.»
وي در مورد تعداد و ميزان طلب بازنشستگان هم گفت:« حدود ۴۵ هزار نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش بابت پاداش آخر خدمت از وزارتخانه طلب دارند كه ميزان طلب همكاران باتوجه به سنوات و حقوقشان از ۸۰ تا ۱۲۰ ميليون تومان است و فكر مي كنم حدودا چهار هزار ميليارد تومان سرجمع اين طلب باشد.» خانم شريفي در مورد نحوه جمع شدن اين افراد نيز مي‌گويد: «اين عزيزان از سراسر كشور در اينجا جمع شده اند و تا زماني كه پاسخ روشني از مديران ارشد وزارتخانه دريافت نكينم در اينجا حضور خواهيم داشت. چادرهايمان را آورده ايم و تا لحظه آخر هستيم.»
وي با اشاره به اينكه سازمان برنامه و بودجه از طلب ما اطلاعي ندارد گفت: «چندي پيش در مقابل سازمان برنامه و بودجه هم تجمع كرديم و اعتراض خود را به گوش مسئولان اين سازمان هم رسانديم اما آنها اعلام كردند از اين طلب اطلاعي ندارند و بايد وزارت آموزش و پرورش به آنها اعلام كند تا بتوانند براي آن رديف بودجه اي تعيين كنند.»
نماينده معترضان در ادامه در مورد پيگيري ها و پاسخ وزارت آموزش و پروروش به مطالبات آنها هم گفت : با آقاي الهيار معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت‌وگو كرده ايم اما ايشان همچنان وعده و وعيد مي دهند‌.
متاسفانه آقاي وزير و معاونين شان هرجا
مي‌نشينند اعلام مي كنند مطالبات معلمين پرداخت شده، پس كو اين پرداخت ها ، پس چرا ما مدت هاست پيگير مطالبات خود هستيم اما خبري نمي شود. اگر سال قبل پاداش من را داده بودند شايد مي توانستيم با پول آن منزل كوچكي خريداري كنيم اما الان با اين پول هيچ كاري نمي توان كرد. ضمن اينكه مطالبات ديگري هم هست كه هنوز پرداخت نشده است.» وي در پايان گفت: «در كشور ما معلمان در همه صحنه ها به‌ويژه انتخابات حضور فعال دارند اما زماني كه موقع دريافت حق و حقوق ما مي رسد متاسفانه خبري نمي شود.»

نویسنده : حسن شجاعي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.