بازماندن ۴۰ هزار پایه اولی از تحصیل - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45706
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸ |

بازماندن ۴۰ هزار پایه اولی از تحصیل

حاجی میرزایی گفت: به دلیل نگرانی برخی خانواده‌ها از کرونا در سال تحصیلی گذشته، تعداد ۴۰ هزار دانش آموز پایه اول، ثبت نام نکردند.
بازماندن ۴۰ هزار پایه اولی از تحصیل

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خانواده‌ها برای مراجعه به پایگاه‌های سنج می‌توانند از ساعت ۸ الی ۱۳ مراجع کنند.

او افزود: ثبت نام و‌ نوبت گیری مجازی برای سنجش دانش آموزان فعال شده است. بهتر است والدین در زمان تعیین شده به پایگاه‌های سنج مراجعه کنند تا از تجمع خودداری شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره خبر ترک تحصیل ۳ میلیون دانش آموز بازمانده از تحصیل، در سال گذشته، بیان کرد: پخش این اخبار نادرست جفا در حق کادر آموزشی است. اگرچه برخی دانش آموزان گوشی و تبلت نداشتند اما آموزش برای آن‌ها حضوری بوده است؛ طی سال‌های گذشته امسال بیشترین استمرار در یادگیری را داشته ایم.

حاجی میرزایی با اشاره به میزان نام نویسی دانش آموزان در پایه اول ابتدایی گفت: طبق آمار در سال تحصیلی گذشته ۴۰ هزار دانش آموز پایه اول ثبت نام نکرده‌اند، آن هم به دلیل اینکه برخی خانواده‌ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.

او درباره واکسیناسیون معلمان برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید توضیح داد: مدارس مهر ماه بازگشایی می‌شوند، بر این اساس ستاد ملی مقابله با کرونا در مرداد واکسیناسیون معلمان را انجام خواهد داد. باتوجه به اینکه تولیدات واکسن داخلی و خارجی سرعت پیدا کرده است، از این بابت نگرانی نداریم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش از اسفند۹۸ دانش آموزان به طور نامنظم در مدارس حضور داشته اند، البته در شرایط کنونی هم تزریق واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود.

او درباره اشکالات سامانه نام نویسی مدارس گفت: سامانه‌های آموزش و پرورش را یکپارچه کردیم و همه فعالیت‌ها از ثبت نام تا تأییدیه تحصیلی در این سامانه انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ماه گذشته برای اولین بار سنجش ملی دانش آموزان پایه ششم را انجام دادیم. به طور کلی برای هر نوع تحولی که باشد باید نظام سنجش معتبر داشته باشیم تا گام های موثری برداریم.

حاجی میرزایی تصریح کرد: توصیه جهانی این است که مدارس را به هر طریقی که می شود باز کرد. دور بودن دانش آموزان از مدرسه علاوه بر تبعات سنگین، افت آموزشی را به دنبال دارد. همه توصیه ها این است که شروع سال تحصیلی آینده حضوری باشد. واکسیناسیون عمومی از جمله اقداماتی است که می‌تواند به این موضوع کند.

آخرین وضعیت اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش درباره روند اجرای رتبه بندی معلمان تصریح کرد: کلیات رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شد و در حال بررسی در کمیسیون آموزش است. بعد از اینکه در مجلس به تصویب برسد به قانون تبدیل می‌شود. پس از قانونی شدن آن را اجرا خواهیم کرد.

او درباره اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان گفت: اعمال فوق العاده ویژه در همه دستگاه‌های دولتی از جمله در آموزش و پرورش اجرا می شود. درباره افزایش فوق العاده تا سقف ۵۰ درصد هنوز تصمیمی گرفته نشده و جزو پیشنهادهای در حال بررسی است. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.