بازسازی مدارس گامی در راستای کاهش تراکم جمعیت کلاس‌های درسی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 93634
  پرینتخانه » اجتماعی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۶:۵۱ |
رحمت‌الله فیروزی پوربادی عضو کمیسیون عمران مجلس:

بازسازی مدارس گامی در راستای کاهش تراکم جمعیت کلاس‌های درسی است

رحمت‌الله فیروزی پوربادی، نماینده مردم نطنز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: نوسازی مدارس یک ضرورت است چراکه فرزندان این مرز و بوم در چنین محیطی مشغول تحصیل می‌باشند. ضرورت دارد تا محیط تحصیلی دانش آموزان از منظر استحکام و معماری قابل تایید باشد و افزون براین موارد زیبایی ظاهری داشته باشد تا فضای آن برای دانش آموزان خسته‌کننده نشود. 
بازسازی مدارس گامی در راستای کاهش تراکم جمعیت کلاس‌های درسی است

رحمت‌الله فیروزی پوربادی، نماینده مردم نطنز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای نوسازی مدارس مطابق با مصوبه کمیسیون تلفیق پرداخت و در این باره اظهارکرد: نوسازی مدارس یک ضرورت است چراکه فرزندان این مرز و بوم در چنین محیطی مشغول تحصیل می‌باشند. ضرورت دارد تا محیط تحصیلی دانش آموزان از منظر استحکام و معماری قابل تایید باشد و افزون براین موارد زیبایی ظاهری داشته باشد تا فضای آن برای دانش آموزان خسته‌کننده نشود. 

وی افزود: بسیاری از مدارس کشور نیازمند بازسازی و نوسازی برای ایجاد یک فضای مناسب می‌باشند. شایان ذکر است تا بگوییم که یک فضای مناسب متشکل از ساختمان تحصیلی، زمین تفریحی و ورزشی می‌باشد. متاسفانه در بسیاری از مدارس کشور با مشکل ترافیک دانش آموزان رو به رو هستیم؛ گاه تعداد بسیار بالایی از دانش آموزان دریک کلاس مشغول به تحصیل می‌باشند که نیاز است این امر اصلاح گردد و میزان جمعیت در کلاس کاهش یابد.  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در حوزه آموزش و پرورش و همچنین نوسازی مدارس نیازمند اقدامات ویژه می‌باشیم. به نظر می‌رسد که اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای نوسازی مدارس امری قابل توجه باشد و نتایج خوبی را رقم بزند و بی‌شک مجلس از این روند حمایت خواهد داشت. 

نماینده مردم نطنز در مجلس یازدهم همچنین خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش کشور می‌بایست پیگیر روند نوسازی مدارس باشد و همواره با بررسی‌های دقیق و ارائه آمارهای کارشناسی این مهم را دنبال کند. 
وی در پایان این گفت‌وگو با تاکید بر لزوم جبران خلأ نیروی آموزشی در مدارس کشور متذکر شد: ضرورت دارد تا دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور پای‌کار باشند تا خلأ‌های موجود در این حوزه رفع گردد. خوشبختانه طی سال‌های اخیر خیرین بیش‌ترین کمک‌ها را به این حوزه ارائه کردند؛ مجموعه بنیاد علوی ، برکت و سایر گروه‌های جهادی نیز کمک‌های فراوانی داشته‌اند. اکنون نیز نیاز است تا دولت در کنار خیرین مدرسه‌ساز قرار بگیرد و تدابیر لازم را بیندیشد تا افزون بر روند نوسازی و زیبایی معماری، نیروی موردنیاز آموزش و پرورش کشور نیز تامین گردد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.