ایران یک - برزیل ۳/ شاگردان آلکنو حریف سلسائو نشدند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45494
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۴۴ |
لیگ ملت‌های والیبال؛

ایران یک – برزیل ۳/ شاگردان آلکنو حریف سلسائو نشدند

تیم ملی کشورمان در یازدهمین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف برزیل رفت.
ایران یک – برزیل ۳/ شاگردان آلکنو حریف سلسائو نشدند

تیم ملی والیبال ایران در دهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال به شکلی عجیب با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب تیم ملی والیبال استرالیا شد. سرو قامتان ایران در بازی یازدهم خود در این دوره از رقابت‌ها، از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف برزیل رفتند.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران:

میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، مرتضی شریفی، علی‌اصغر مجرد، میثم صالحی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت و جواد کریمی

هدایت تیم ملی والیبال ایران بر عهده ولادیمیر آلکنو است.

ترکیب تیم ملی والیبال برزیل:

برونو رزنده، فرناندو کرلینگ، والاس دسوزا، آلن سوزا، ژائو رافائل، مائوریسیو بورگس، یوآندی لئال، داگلاس سوزا، ریکاردو لوکارلیریا، ایساک سانتوس، مائوریسیو سوزا، فلاویو گیلبرتو، تالس هاس، مایک ناسیمنتو

هدایت برزیلی‌ها در لیگ ملت‌ها والیبال ۲۰۲۱ برعهده کارلوس شوآنکه است.

لحظات حساس بازی:

بازی ایران و برزیل از همان ابتدا به صورت پایاپای آغاز شد تا ۲ تیم امتیاز‌ها را یک به یک تقسیم کنند.

در ادامه بازی برزیلی‌ها با برتری ۸ بر ۶ به وقت استراحت فنی اول رفتند.

بعد از وقت استراحت فنی اول باز هم این برزیلی‌ها بودند که اختلاف امتیازی را با ملی پوشان افزایش دادند، اما با هوشیاری بازیکنان تیم ملی ایران اختلاف امتیازی به عدد یک رسید.

در ادامه بازی، برزیلی‌ها اختلاف امتیازی را باز هم افزایش دادند تا آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در امتیاز ۱۴ بر ۱۰ درخواست وقت استراحت کند.

برزیلی‌ها با برتری ۱۶ بر ۱۰ به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

بعد از وقت استراحت فنی دوم آلکنو دو تغییر در تیم ایران را ایجاد کرد. جواد کریمی و بردیا سعادت را راهی میدان شدند تا تغییر تاکتیک دهیم.

در ادامه ست اول بازیکنان تیم ملی برزیل از اشتباه ملی پوشان ایران استفاده کردند و اختلاف خود را بیشتر و بیشتر کردند و با نتیجه ۲۳ بر ۱۹ پیش افتادند.

روند بازی با عملکرد خوب ملی پوشان ایران تغییر کرد و امتیاز‌های پی در پی برای تیم ملی ایران کسب شد تا سرمربی تیم ملی برزیل در خواست وقت استراحت کرده و با بازیکنان خود صحبت کند.

در ادامه بازی این برزیلی‌ها بودند که امتیاز‌های بعدی را کسب کردند تا با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست اول را به سود خود به پایان برسانند.

ست دوم بازی هم مانند ست اول نزد ۲ تیم به صورت نزدیک و پایاپای آغاز شد.

در ادامه این ملی پوشان ایران بودند که خوش درخشیدند و اختلاف امتیازی خود را با برزیلی‌ها زیاد کردند و وقت استراحت فنی اول در ست دوم را با نتیجه ۸ بر ۵ به سود خود به پایان رساندند.

بعد از وقت استراحت فنی اول برتری باز هم از آن ملی پوشان ایران بود، اما برزیلی با تلاشی که انجام دادند نتیجه بازی را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاندند.

بعد از به تساوی کشاندن بازی، آلکنو درخواست وقت استراحت کرد تا با شاگردان خود صحبت کند. همین امر باعث شد باز هم ملی پوشان ایران اختلاف امتیازی خود را افزایش دهند، اما برزیلی‌ها پا پس نکشیدند و باز هم در امتیاز ۱۴ باز‌ی را به تساوی کشاندند.

در ادامه بازی ملی پوشان ایران با کسب دو امتیاز، با برتری به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

حساسیت بازی در ست دوم به حدی زیاد بود که ۲ تیم امتیاز به امتیاز پیش می‌رفتند و سرمربیان ۲ تیم هم به خوبی بر بازی مسلط بودند.

در اواخر ست دوم ملی پوشان ایران با زدن سرویس‌های دقیق اختلاف امتیازی را به ۲ رساندند و در آستانه پیروزی ست دوم قرار گرفتند.

ست دوم با هوشیاری بازیکنان تیم ملی ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود سرو قامتان کشورمان به پایان رسید.

ست سوم با برتری بازیکنان تیم ملی والیبال ایران آغاز شد و از همان ابتدا اختلاف امتیازی زیادی را ایجاد کردند، اما برزیلی‌ها خیلی زود به بازی برگشتند و بازی را مساوی کردند.

در ابتدای ست سوم تنش در بین بازیکنان و نیمکت ۲ تیم به قدری زیاد بود که داور اول این دیدار با کاپیتان‌های ۲ تیم صحبت کرد تا بازی را آرام دنبال کنند، اما این موضوع از سوی برزیلی‌ها انجام نشد و داور اول بازی با کارت زرد شاگردان شوآنکه را جریمه کند.

در ادامه بازی هم با گرفتن امتیاز هم ۷ و ۸ برزیلی‌ها پیش افتادند تا در وقت استراحت فنی اول برتری از آن ملی پوشان برزیل باشد.

بعد از وقت استراحت فنی اول برتری برای برزیلی‌ها بود و آلکنو که شرایط را حساس دید در خواست وقت استراحت داد تا با شاگردان خود صحبت کند.

پس از وقت استراحتی که درخواست شد ملی پوشان ایران امتیاز های پی در پی را کسب کردند و بازی را به تساوی کشاندند.

روند بازی در ادامه ست دوم باز هم به سود برزیلی‌ها شد تا با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را به نام خود ثبت کنند.

بعد از وقت استراحت فنی دوم باز هم برتری با شاگردان شوآنکه بود و رفته رفته اختلاف امتیازی خود را با ملی پوشان تیم ملی ایران زیاد کردند.

همین اختلاف امتیاز سبب شد تا ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود برزیلی‌ها به پایان برسد.

ست چهارم بازی ایران و برزیل همانند ۳ ست گذشته پایاپای آغاز شد.

تفاوتی که ست چهارم با ست اول تا سوم برای تیم ملی والیبال کشورمان داشت به کار گیری جوانان در ترکیب تیم ملی بود.

در ادامه بازی این برزیلی‌ها بودند که امتیاز‌های پی در پی را گرفتند و وقت استراحت فنی اول با برتری ۸ بر ۴ به سود برزیلی‌ها تمام شد.

بعد از وقت استراحت فنی اول این برزیلی‌ها بودند که پیش افتادند و اختلاف امتیازی خوبی را برابر ایران ایجاد کردند.

در ادامه بازی هم ملی پوشان ایران با درخشش بردیا سعادت، جوان ۱۹ ساله تیم ملی اختلاف را کم کردند.

روند بازی به سود برزیلی‌ها بود و ملی پوشان برزیل پیش افتادند و در نهایت ست چهارم بازی با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود برزیلی‌ها به پایان رسید.

ست چهارم این دیدار با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ملی پوشان برزیل به اتمام رسید تا سلسائو در مجموع ۳ بر یک ایران را شکست دهد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.