ایران بالاترین رشد تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده بزرگ جهان کسب کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 63225
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲ |

ایران بالاترین رشد تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده بزرگ جهان کسب کرد

ایران طی دو ماه ابتدای ۲۰۲۲ بیشترین میزان رشد در تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده برتر جهان کسب کرد. طبق گزارش انجمن جهانی فولاد در این مدت تولید فولاد ایران رشد ۱۱.۸ درصدی را تجربه کرد.
ایران بالاترین رشد تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده بزرگ جهان کسب کرد

در ماه‌های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی مجموع تولید فولاد خام ایران به ۵.۳ میلیون تن رسید. همچنین طبق تخمین این انجمن، تولید فولاد کشورمان طی ماه فوریه نیز به ۲.۵ میلیون تن رسید که ۳.۷درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال گذشته میلادی بوده است.

از سوی دیگر مجموع تولید ۶۴ عضو انجمن جهانی فولاد به ۲۹۹.۴ میلیون تن رسید که ۵.۵درصد کمتر از عملکرد مدت مشابه سال ۲۰۲۱ بوده است. در مدت مورد اشاره، چین با منفی ۱۰درصد، برزیل با منفی ۵.۸درصد، ترکیه با منفی ۵.۷درصد، کره جنوبی با منفی ۲.۶درصد و ژاپن با منفی ۲.۴درصد در تولید فولاد مواجه شدند؛ از سوی دیگر هند پس از ایران با افزایش ۶.۶درصدی بیشترین رشد را کسب کرد و آلمان با ۱.۱درصد، روسیه با یک درصد و امریکا با ۶دهم درصد در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

میزان تولید چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان در دو ماه نخست ۲۰۲۲ به ۱۵۸ میلیون تن رسید. تولید فولاد امریکا به ۱۳.۴ میلیون، ژاپن به ۱۵.۱ میلیون، هند به ۲۰.۹ میلیون، کره جنوبی به ۱۱.۲ میلیون، آلمان به ۶.۵ میلیون، ترکیه ۶.۱ میلیون، برزیل به ۵.۶ میلیون و روسیه به ۱۲.۴ میلیون تن رسید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.