ایران از مهمترین واکسن سازان کرونا در جهان خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 40679
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ |

ایران از مهمترین واکسن سازان کرونا در جهان خواهد شد

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بهار آینده یکی از بهترین و مهمترین واکسن‌سازان دنیا خواهیم شد، گفت: اکنون واکسن برای گروه‌های آسیب‌پذیر را از منابع مطمئن تهیه می‌کنیم.
ایران از مهمترین واکسن سازان کرونا در جهان خواهد شد

سعید نمکی، وزیر بهداشت امروز در مراسم آغاز مرحله اول کارآزمایی بالینی تزریق واکسن کرونا «فخرا» با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران در دوران شیوع کرونا، اظهار داشت: امروز می‌توانم با افتخار بگویم جمهوری اسلامی ایران تنها، تحریم‌زده و مظلوم از ظلم کسانی که حتی داروها را از فرزندان بیمار و سرطانی ما دریغ کردند و دروغ گفتند این کار را انجام ندادند، به عنوان کشوری مطرح در مدیریت کرونا در جهان می‌درخشد و بنده به عنوان کوچک‌ترین سرباز به این همدلی و وفاق افتخار می‌کنم.

وی با اشاره به توزیع واکسن در بین گروه‌های آسیب‌پذیر خاطرنشان کرد: ما معتبرترین واکسن‌ها برای واکسیناسیون وارد کردیم و می‌آوریم و برای پدیده واکسیناسیون نمایشی عجله نمی‌کنیم اما برای واکسیناسیون گروه‌های آسیب‌پذیر و استفاده از بهترین منابع واکسن عجله می‌کنیم و تا پایان اسفند تعداد قابل توجهی از گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه را واکسیناسیون خواهیم کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بهار آینده یکی از بهترین و مهمترین واکسن‌سازهای دنیا خواهیم شد، گفت: اکنون واکسن برای گروه‌های آسیب‌پذیر را از جاهای مطمئن تهیه می‌کنیم.

وزیر بهداشت با مقایسه نحوه مدیریت کرونا در آمریکا و ایران، بیان داشت: شما شیوه خردمندانه رهبر معظم انقلاب را با شیوه نابخردمندانه در آمریکا مقایسه کنید و رعایت و حمایت‌های ایشان را ببینید و در آمریکا را نیز ملاحظه کنید؛ به طوری که آنها هنوز نتوانسته‌اند در آن طرف دنیا این موضوع را مدیریت کنند.

وی با انتقاد از برخورد برخی افراد با موضوع واکسیناسیون کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: ما از کسانی اذیت شدیم که نفهمیدند یا غرض‌ورزانه با این موضوع برخورد کردند؛ به خصوص آلودگی به سیاست‌زدگی؛ برخی حرف‌ها را شنیدیم، فکر کردند کانتینرها پشت مرز ایستاده و واکسن حراج می‌کنند و ما آن را نمی‌خریم.

نمکی با اشاره به یکی از واکسن‌های مطرح کرونا در دنیا خاطرنشان کرد:۷ کشور مرتبط اروپایی فقط در طول این چند روز تزریق این برند معروف را متوقف کرده‌اند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.