ایران‌دخت! بر پیشانی جهان بدرخش - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 47067
  پرینتخانه » فرهنگی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۳۵ |
ضرورت عبور از تبلیغات کلیشه‌ای برای حجاب

ایران‌دخت! بر پیشانی جهان بدرخش

«قدر شما را می‌دانیم.» این جمله‌ای است که رهبر انقلاب به بانوانی که در مسابقات المپیک باحجاب ظاهر شدند می‌گویند.
ایران‌دخت! بر پیشانی جهان بدرخش

گروه فرهنگی
«قدر شما را می‌دانیم.» این جمله‌ای است که رهبر انقلاب به بانوانی که در مسابقات المپیک باحجاب ظاهر شدند می‌گویند. تمام نکاتی که بناست در مورد حجاب گفته شود می‌توان در پیام رهبری معظم انقلاب در تقدیر و تشکر از کاروان المپیک ۲۰۱۶ یافت. این یک مانیفست است برای زنان جامعه اسلامی: «بسمه‌ تعالی. به کاروان ورزشی بازگشته از المپیک: قهرمانانی که با مدال‌آوری دل ملت را شاد کردند. به پهلوانانی که از حق خود بر اثر ناداوری‌ها محروم شدند. به ورزشکارانی که عدم موفقیت آنان از ارزش تلاش و کوشش آن‌ها نمی‌کاهد. به بانوان ورزشکاری که نشانه‌ افتخارآمیز پوشش زن ایرانی را به رخ همگان کشیدند. به بانوی شجاعی که باحجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید و به مربیان و پیشکسوتان ورزش کشور، خوش‌آمد می‌گویم و از همه‌ شما سپاسگزاری می‌کنم. قدر شما را می‌دانیم.»
نشانه افتخارآمیز پوشش زن ایرانی. زن مسلمان هم نه! زن ایرانی… گویی حجاب اسلامی برای زن ایرانی است که کارآیی و حکمت ناب خودش را نشان می‌دهد. زن ایرانی است که به خود جرئت می‌دهد، اعتمادبه‌نفس دارد، جنم دارد و درعین‌حال باحیاست.«بانوی شجاعی که باحجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید.» عجیب است؛ حجاب ظاهرا چیزی است که جلوی نور را می‌گیرد اما اینجا حجاب خود منشأ درخشش است. بعدازاین پیام دیگر چه کسی می‌تواند ادعا کند ایران اسلامی می‌خواهد زن ایرانی را در پستوها پنهان نماید؟ کاروان المپیک ویترین یک کشور است در بزرگ‌ترین مسابقات ورزشی جهان. زن ایرانی باحجاب کامل در پیشاپیش این کاروان، زیباترین پرچمی است که از ایران می‌تواند در جهان به اهتزاز دربیاید. این را دشمن هم می‌داند… 
آن‌ها در مسئله حجاب و عفاف درباره‌ کشوری مانند ایران که در پیشانی مقاومت و در برابر استکبار جهانی قرار دارد، به یک نحو رفتار و تبلیغ می‌نمایند و درباره‌ کشوری؛ مانند عربستان که در برابر غرب منفعلانه عمل می‌کند، به نحو دیگری عمل می‌کنند و نهایتااین‌که در کشوری مانند فرانسه که به مهد آزادی شهرت یافته است درباره‌ حجاب زنان اقدامات معنادار دیگری را در دستور کار قرار می‌دهند.رسانه‌های استکباری هرجا که بتوانند حجاب را نمادی از تحجر، عقب‌ماندگی و دوری از هرگونه پیشرفت معرفی می‌کنند، حتی برای القای این تصویر در مخاطب نیز حاضر به هزینه‌های هنگفت هستند. درست مانند همان کاری که برای داعش و به‌تبع آن، زنان داعشی پوشیده در انواع حجاب‌‌ها انجام دادند و یا مانند آن رفتاری که با عربستان سعودی دارند چراکه غربی‌ها هیچ‌گاه به نحو صریح، معترض زنان پوشیده‌ عربستانی نمی‌شوند؛ زنان عربستانی بهترین الگوی دنیای غرب برای تبلیغات ضد حجاب هستند چون کسی در این دنیا نیست که بخواهد مانند زنان عربستان، حق انتخاب فطری خود را سلب شده ببیند. از طرف زن ایرانی که باحجاب در عرصه‌های مهم علمی و ورزشی حضور می‌یابد نه‌تنها یک الگوی عالی برای داخل کشور است، جهان را هم در مورد حجاب به فکر فرومی‌برد.بنابراین هر جا حجاب و عفاف، جایگاه و نقش اصلی و صحیح خود را پیدا کرد و کارکردهای آن نیز در کف جامعه هویدا شد، رسانه‌های استکباری با تبلیغ و ترویج بی‌حجابی به مقابله با آن می‌پردازند و با بمباران اطلاعاتی مسموم، تبلیغ و ترویج این کارکردها را در نطفه خفه می‌نمایند؛ درست شبیه همان کاری که درباره‌زنان ایرانی و در بعضی نقاط درباره‌ زنان غربی باحجاب انجام می‌دهند. آن‌ها یا حجاب را نادرست تبلیغ می‌کنند یا به حجاب درست اجازه عرض‌اندام و انتشار نمی‌دهند تا هر طور که شده است به اهداف حاکمیت دنیای غرب که بر مبنای آزادی بی‌قید و شرط استوار است آسیبی وارد نشود.
ما نیز وظیفه داریم موفقیت زن محجبه ایرانی را تضمین کنیم. با نگاهی باز و بینشی عمیق باید او را بر پیشانی کشور بدرخشانیم. جمله‌ای که رهبر انقلاب در پایان پیام خود فرمود یک تذکر جدی به مسئولان امر نیز هست. «قدر شما را می‌دانیم» خطابی هم به مسئولان دارد که یعنی «قدر آن‌ها را بدانید.» آیا اکنون قدر بانوی موفق محجبه ایرانی دانسته می‌شود؟

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.