ایجاد حباب سکه به دلیل گسترش تقاضا و افزایش قیمت ارز بود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 66088
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۶:۲۴ |
محمد کشتی آرای، نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

ایجاد حباب سکه به دلیل گسترش تقاضا و افزایش قیمت ارز بود

محمد کشتی آرای، نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در تشریح افزایش تقاضا سکه و طلا به خبرنگار «رسالت» بیان داشت: طی روزهای گذشته با افزایش تقاضای سکه با افزایش قیمت مواجه شدیم. لازم به ذکر است تا بگوییم افزایش تفاضای سکه موجب ایجاد حباب در بازار خواهد شد.
ایجاد حباب سکه به دلیل گسترش تقاضا و افزایش قیمت ارز بود

گروه اقتصادی
محمد کشتی آرای، نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در تشریح افزایش تقاضا سکه و طلا به خبرنگار «رسالت» بیان داشت: طی روزهای گذشته با افزایش تقاضای سکه با افزایش قیمت مواجه شدیم. لازم به ذکر است تا بگوییم افزایش تفاضای سکه موجب ایجاد حباب در بازار خواهد شد. طی روزهای گذشته حباب سکه تمام به ۵۵۰ هزار تومان می‌رسید که نسبت به روز‌های گذشته حاکی از افزایش بود. وی افزود: ایجاد حباب سکه به دلیل گسترش تقاضا و افزایش قیمت ارز بود. در برخی موارد ممکن است پیش از شروع برخی ایام مناسباتی و اتمام برخی ماه‌ها همچون ماه مبارک رمضان، تقاضا برای خرید سکه افزایش یابد و به دلیل نبود عرضه مناسب، حباب ایجاد شود.
کشتی آرای تصریح کرد: به‌طورمعمول سکه از سوی بانک مرکزی واگذار می‌شد و حال دیگر این اتفاق صورت نمی‌گیرد. به دلیل عدم واگذاری سکه از سوی بانک‌ مرکزی، سکه‌های موجود در بازار از طریق مردم دادوستد می‌شود. در این راستا ممکن است یک فرد تصمیم به فروش سکه خود بگیرد و فرد دیگر در جایگاه خریدار، سکه را تهیه کند. بنابراین هنگامی‌که تقاضا بیش از عرضه باشد، حباب ایجاد خواهد شد. 
نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنین خاطرنشان کرد: قیمت طلا در مقایسه با عوامل مؤثر بر بازار‌ سکه متفاوت است و گسترش تقاضا موجب ایجاد حباب در آن نخواهد شد. دلیل رشد قیمت طلا و سکه، نوسانات قیمت ارز است بنابراین اگر تقاضا برای طلا افزایش پیدا کند قیمت تغییری نمی‌کند، زیرا طلا به مقدار کافی در بازار وجود دارد. 
او در مورد پیش‌بینی قیمت سکه و طلا متذکر شد: قیمت طلا و سکه را در بلندمدت نمی‌توان پیش‌بینی کرد، زیرا فاکتور‌های بسیاری بر قیمت‌ها مؤثرند.
کشتی آرای در پایان این گفت‌وگو عنوان کرد: پیش‌بینی قیمت طلا و سکه به دلیل عوامل اثرگذار متعدد ممکن نیست. بااین‌حال تصور می‌شود طی روز‌های آینده قیمت‌ها به ثبات برسند و از نوسانات بازار کاسته شود. 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.