اگر از آسمان سنگ هم ببارد عاشقان امام حسین(ع) به کربلا می‌روند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 10496
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴ |
سردار رحیم صفوی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر عراق:

اگر از آسمان سنگ هم ببارد عاشقان امام حسین(ع) به کربلا می‌روند

سرلشکر رحیم صفوی گفت: ناآرامی‌هایی را در عراق ایجاد کردند تا مردم ما از این فضا بترسند و به سفر اربعین نروند، اما دشمن بداند عاشقان امام حسین (علیه السلام) به کربلا خواهند رفت.
اگر از آسمان سنگ هم ببارد عاشقان امام حسین(ع) به کربلا می‌روند

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری، گفت: بنده از طرف مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا وکالت دارم تا سلام ایشان را به تک تک شما برسانم.

او گفت: امروز نیروی انتظامی تبدیل به یک نیروی مقندر و هوشمند و توانمند در منطقه غرب آسیا شده است و این توانایی را دارد که به پلیس سایر کشورها آموزش دهد.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: فلسفه اربعین این‌است که حضرت مهدی (عج) در زمان ظهورشان می‌فرمایند که من پسر حسین (ع) هستم، لذا مردم‌جهان باید قبل از ظهور حضرت آقا، امام حسین (ع) را بشناسند.

وی افزود: حرکت اربعین یک حرکت عظیمی است که چندین میلیون مسلمان و حتی مسیحی به عراق می‌روند، آنهایی که این ناآرامی را در عراق ایجاد کردند که مردم ما از این فضا بترسند و به سفر اربعین نروند، اما دشمن بداند که اگر سنگ هم از آسمان ببارد عاشقان حسین (ع) به کربلا خواهند رفت.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: مقرر شده تا در برنامه ششم جمعیت موسسات حفاظتی و مراقبتی افزایش داده شود، بخش برقراری امنیت داخلی کشور در دهه‌های اخیر تغییر پیدا کرده است.

وی افزود: معمای امنیتی جدید بر سه پایه عامل تهدید امنیتی، حوزه تهدید و موضع تهدید خلاصه می‌شود.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: منظور من از حوزه تهدید، حوزه جغرافیای تهدید است، که جمعیت شهری در این بخش خلاصه‌ می‌شود.

او گفت: در قرن ۱۹ ده درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی می‌کردند که در قرن ۲۰ این آمار از ۵۰ درصد گذشت، در قرن ۲۱ پیش بینی شده تا بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشورها شهرنشین شود و این یعنی عامل تهدید، مجرمان از دل این شهرنشینی پدید می‌آیند پس باید تمام شهرها قانون مدار باشند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: برقراری امنیت در تهران یعنی امنیت کل ایران تامین شده است، اگر در کشورهای همسایه ثبات امنیتی برقرار نباشد، مسلم است که برای کشورهای دیگر هم مشکل پیش خواهد افتاد، تهران وقتی امن است که پلیس مرزبانی ما قوی عمل کند.

وی افزود: رابطه عامل، موضع و حوزه تهدید باید به خوبی تشخیص داده شود تا به قدرت پیشگیری دست بیابیم.

سرلشکر رحیم صفوی اظهار کرد: دولت، مجلس باید پای کار بیایند و بودجه وامکانات را به ناجا تخصیص دهند تا در راستای برنامه ششم به بهترین‌ نحو ممکن عمل شود.

وی افزود: اساس رویکرد پیشگیرانه نسبت به رویکرد کشف جرم ارزان‌تر، کم هزینه تر و ارزش بالایی را دارد، پس قبل از وقوع جرم باید از آن پیشگیری کرد و این موضوع از مراکز آموزشی باید صورت بگیرد، بچه‌های ما در مدارس مسائل امنیتی و اقتصادی را یاد نمی‌گیرند، باید به بچه‌هایمان موضوعات را آموزش دهیم.

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: تقابل همکاری پلیس پیشگیری با مدیران سازمان‌ها باید افزایش داده شود، مدیران ما باید عاقل، بالغ، کار آمد و سالم باشند تا مشکلات برای جامعه پیش نیاید، به مشارکت‌های مردمی باید بها داده شود.

وی افزود: گشت زنی کلانتری‌ها در سطح شهر عامل بازدارندگی وقوع جرم در سطح شهر دارند، رفتار پلیس پیشگیری و موسسات مراقبتی و حفاظتی در برخورد با مردم و جلب رضایت مردم بسیار موثر است و باید گفتار و رفتار پلیس با مردم مناسب باشد.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: نکات منفی فضای مجازی بلایی شده که به جان مردم افتاده است، لذا باید مراقب باشیم تا در دام شیادان نیفتیم، پلیس هوشمند باید به تجهیزات نوین مجهز باشد.

او افزود: از نظر من باید کار پژوهشی و تحقیقاتی به روز درباره انواع تهدیدات امنیتی انجام شود، کسی که تخلف می‌کند جسارت می‌خواهد پس باید یک کار به روز تحقیقی بر روی مجرمان انجام شود تا در این مورد واکاوی شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.