اولویت دولت آینده مبارزه با فساد است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45794
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۲۶ |
قدرت الله حمزه شلمزاری، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس:

اولویت دولت آینده مبارزه با فساد است

قدرت‌الله حمزه شلمزاری، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفت‌وگو خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت اجرای وعده‌های انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی و اولویت‌های کاری دولت سیزدهم، اظهار کرد: باید از مردم قدرشناس و موقعیت‌شناس ایران به خاطر حضور در پای صندوق‌های و نیز به دلیل انتخاب اصلحی که داشتند، تقدیر و تشکر داشت.  
اولویت دولت آینده مبارزه با فساد است

گروه سیاسی 
قدرت‌الله حمزه شلمزاری، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفت‌وگو خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت اجرای وعده‌های انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی و اولویت‌های کاری دولت سیزدهم، اظهار کرد: باید از مردم قدرشناس و موقعیت‌شناس ایران به خاطر حضور در پای صندوق‌های و نیز به دلیل انتخاب اصلحی که داشتند، تقدیر و تشکر داشت.  
نماینده مردم اردل و فارسیان بیان کرد: رئیس‌‌جمهور منتخب در زمان انتخابات چه وعده داده باشد یا نداده باشد، قطعا نسبت به زندگی مردم، معیشت آن‌ها و توسعه و پیشرفت کشور مسئول است.  
وی افزود: انتظار همگان این است که حجت‌الاسلام رئیسی همان‌گونه که در جایگاه ریاست قوه قضائیه با فساد مبارزه کردند، در حال حاضر نیز در سمت ریاست جمهوری مقابل فساد بایستد و جلوی آن را بگیرد. متأسفانه شاهد بودید دستگاه‌های اجرایی فساد تولید می‌کردند و قوه قضائیه با آن برخورد می‌کرد که تمامی این‌ها برای کشور هزینه داشت. در چنین شرایطی، پیشگیری و جلوگیری از بروز فساد برای کشور فاقد هزینه و یا نهایتا هزینه اندکی خواهد بود. 
حمزه شلمزاری گفت: ایشان باید با فساد و بیکاری مبارزه کرده و وضع اشتغال و معیشت را سر و سامان دهند و برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش کنند. ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در مجلس، بدون شک این موضوعات را مطالبه و تحقق آن را پیگیری می‌کنیم. البته حجت‌الاسلام رئیسی شخصا دارای روحیه مردمی و کار جهادی هستند. 
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس ادامه داد: بدین ترتیب امیدواریم دولت خدمتگزار و با دغدغه مردمی روی کار بیاید، زیرا ایشان خودشان را خادم مردم دانسته و  با اشرافی‌گری، فساد و بی‌عدالتی مبارزه می‌کنند و در پی ایجاد و پیاده‌سازی عدالت در کشور هستند. 
این نماینده مجلس افزود: قطعا دولت سیزدهم باید همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، موانع تولید را رفع کرده و از تولیدات داخلی حمایت و پشتیبانی کند. اگر همان‌گونه که رهبر فرمودند اقتصاد مقاومتی در کشور عملیاتی می‌شد، وضعیت ما بدین صورت نبود. 
وی اظهار کرد: به نظرم اولویت اول رئیس‌جمهور مبارزه با فساد است، هرکجا که فساد باشد، توسعه و پیشرفتی در آن‌جا وجود نخواهد داشت. بزرگ‌ترین آفت‌ها فساد است، بنابراین باید دولت آینده اولویت اول خود را مبارزه با فساد و سپس اجرای اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن درنظر بگیرد. قطعا در صورت انجام این امور، موضوع اشتغال، پیشرفت و توسعه کشور، ازدواج و مسکن جوانان حل خواهد شد و کشور شاهد عمران و آبادانی خواهد بود. 
حمزه شلمزاری همچنین درباره اولویت‌های دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تصریح کرد: به صورت کلی تمام مجموعه دولت باید به این سمت‌وسو حرکت کنند که سیاست وزارت خارجه، سیاست تعامل و گفت وگو باشد. همچنین سیاست خارجی ما می‌بایست بر پایه سیاست اقتصادی پیگیری شود. سفرایی که به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر قدم می‌گذارند، باید راه را برای تجارت، صادرات، واردات محصولات و سرمایه‌گذاری خارجی بگشایند و با دیدگاه اقتصادی در رابطه با کشورها اقدام کنند. بنابراین صرفا دیدگاه سیاسی و فرهنگی پاسخگو نخواهد بود. امیدواریم مجموعه دولت و مجموعه حکومت، گوش به‌فرمان ولایت باشند و سیاست‌های کلی نظام را اجرا کنند تا مشکلات هرچه سریع‌تر حل شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.