انهدام باند بزرگ فروش سوالات کنکور درتهران/ ردپای برخی مسؤولان در پرونده - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 10810
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶ |

انهدام باند بزرگ فروش سوالات کنکور درتهران/ ردپای برخی مسؤولان در پرونده

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام باند بزرگ فروش سوالات کنکور و حضور برخی مسؤولان در این باند خبر داد.
انهدام باند بزرگ فروش سوالات کنکور درتهران/ ردپای برخی مسؤولان در پرونده

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در صحن شورای شهر تهران با ارائه گزارشی از خدمات نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت اظهار داشت: بر خود واجب می‌‌دانم که از زمان قبول مسئولیت همکاری دوستانه‌ای با شورای شهر تهران و شهرداری داشته باشم این مساله جزو رویکردهای ما است و آن را به زیرمجموعه‌ها ابلاغ کرده‌ایم و شورای شهر آگاه باشد که همه رده‌های شهرداری تهران و شورا هر جایی لازم باشد از خدمات پلیس بهره‌منده خواهند شد. 

وی افزود: تهران ۱۴ ورودی اصلی،‌ ۱۲۰ ورودی و خروجی فرعی دارد و ۱۷۵۰ مسجد، ۱۲۷ امامزاده،‌۱۸ وزارتخانه، ۱۴۰ سفارتخانه، ۵۶۱ امکنه، داشته که مسئولیت حفاظت آن بر عهده پلیس است. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: وضعیت ترافیکی کیلومترها از معابر شهری توسط پلیس بررسی و ۵۹۸۰ تقاطع همسطح، ۶۶۰ تقاطع هوشمند نیز توسط پلیس رصد می‌شود و هشت برابر ظرفیت شهر تهران خودرو در معابر وجود دارد. ۳۰ درصد ترافیک نیز مربوط به پایتخت است بنابراین پلیس وظایف مختلفی دارد. 

وی اعلام کرد: روزانه ۳۰ هزار تماس با ۱۰۰ خط ۱۱۰ توسط مردم انجام می‌گیرد و در واقع هر سه ثانیه یک تماس است که نیمی از آنها عملیاتی می‌شود و پلیس از یگان خارج و در محل حضور می‌ِابد. 

سردار رحیمی اعلام کرد: روزانه ۱۷ هزار مراجعه به یگان‌های راهور، آگاهی، فتا،‌ مبارزه با مواد مخدر و … حاصل می‌شود و تعداد دستگیری‌ها در ۶ ماه امسال ۶ درصد نسبت به قبل بیشتر شده است. 

به گفته وی سه سال پیش سهم تهران از وقوع جرائم ۳۰درصد بود که با اقدامات پیشگیرانه و عملیاتی پلیس به ۲۱ درصد رسیده است. 

 سردار رحیمی عنوان کرد: باندهای سرقت نیز امسال ۱۹ درصد شناسایی و انهدام آنها بیشتر شد که در واقع ۶۱۳ مورد انهدام باند صورت گرفته است. 

وی اعلام کرد: ۳۸۴ محله تهران در ۶۵ موضوع طرح داشته و ۴۱۰ مرحله طرح برای آ‌نها انجام گرفته است از جمله طرح رعد که امسال ۷ مرحله اجرا شد  و ۶۲۹۶ سارق و قاچاقچی از این طریق دستگیر شدند. 

وی به طرح کاشف اشاره کرد و گفت: از طریق این طرح با سارقین باندی مقابله شد و طرح اقتدار نیز جهت برخورد با مزاحمین نوامیس مردم و … انجام گرفت که با غلدران برخورد شود و ۴۸۴ نفر از طریق طرح اقتدار دستگیر شده‌اند. 

فرمانده ادامه داد: طرح صاعقه جهت برخورد با کیف‌قاپ‌ها و موبایل‌قاپ‌ها انجام شده است و امروز کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی سه درصد کاهش یافته است. 

وی از ساماندهی سه هزار بساط‌گستر با همکاری شهرداری خبر داد و گفت: طرح انضباط بخشی شهری در مناطق مختلف شهر اجرا شده است. 

فرمانده انتظامی تهران از اجرای طرح محکومین متواری و تحت تعقیب خبر داد: ۲۵۷۶ نفر تاکنون در این راستا جمع‌آوری و به زندان برگردانده شدند. 

سردار رحیمی اعلام کرد: به دلیل هجمه‌های سنگین دشمنان در ۶ ماهه امسال ۶۵۱ مو رد فراخوان به نام‌های مختلف داشته‌ایم که دو درصد رشد داشت و ۶۰۳ مورد تجمع نیز صورت گرفته است. 

وی تصریح کرد: به اطلاع همگان می‌رسانم علی‌رغم ۶۰۳ مورد تجمع حتی کوچکترین مساله‌ای هم نداشتیم و حتی از آنها حمایت کرده‌ایم. 

وی گفت: بسیاری از افرادی که تجمع داشته‌اند یا مالباخته بوده و یا به طور مثال پولی را برای خودرو کنار گذاشته بودند که دچار مشکل شده بود یا کارگرانی بوده که شرایط شان با مشکلاتی همراه بوده است و حتی ما مسئولین را آوردیم که در مواردی به آن ها پاسخ دهند و این فرق پلیس ما با پلیس فرانسه است که ادعای آزادی دارد. 

سردار رحیمی در ادامه از انهدام باندی خبر داد که قصد فروش سوالاتت کنکور را داشت که برخی مسئولین هم در این باند بودند و ما توانستیم این باند را در نطفه خفه کنیم. 

وی اعلام کرد: جرائم جنایی، قتل و آدم‌ربایی در دو سال و نیم گذشته به صورتی بوده که پارسال ۹۶ درصد کشف و امسال ۱۱۸ درصد کشف شده است و طی این مدت ۶ باند سرقت مسلحانه که قصد داشتند از بانک‌ها و طلافروشی‌ها سرقت کنند با اقدام همکاران ما منهدم شدند. 

سردار رحیمی با بیان اینکه بانوان و کودکان امنیت آنها جزو اولویت اصلی ما است گفت: باندی را منهدم کردیم که هشت تبعه افغانستانی به بانویی تعرض کرده بودند که همگی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. 

وی در زمینه مقابله با مواد فروشان گفت: امسال بیش از ۱۲ تن مواد مخدر کشف شده است و منطقه شوش، مولوی و هرندی که چهار دهه اهالی آنها از معتادان متجاهر رنج می‌بردند پاکسازی شده است. 

سردار رحیمی از تلاش پلیس جهت مقابله با جرائم اقتصادی خبر داد و گفت: جمع‌آوری بساط ۳۰ ساله دلالان و سوداگران خیابانی ارز و سکه از جمله دستاوردهای دیگر پلیس است و در حوزه فضای مجازی نیز افراد زیادی دستگیر شده‌اند که ۷۱ درصد آنها جرم فضای مجازی‌شان اقتصاد پایه است. 

وی خاطرنشان کرد: کشف جرائم در فضای مجازی ۲۱۸ درصد بیشتر شده که ۱۵ درصد این جرائم مربوط به مسائل  اخلاقی و ۱۴ درصد مسائل اجتماعی است. 

فرمانده انتظامی تهران به موضوع تصادفات در کشور اشاره کرد و گفت: پلیس تهران رتبه اول کاهش تصادفات را داشته و همچنین روزانه ۵۱ مورد ماموریت صورت می‌گیرد که از سوی شهرداری‌های مختلف در تهران اعلام می‌شود. 

وی گفت: در ماموریت‌های ورزشی نیز پلیس حضور پررنگ داشته چرا که ۶۴ درصد مسابقات ملی و مهم در تهران انجام می‌گیرد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.