انتقام حتمی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36500
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۶:۰۳ | 409 بازدید |
گزارشی از مراسم اولین سالگرد سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس؛

انتقام حتمی است

حاج قاسم را نمی‌توان با واژه توصیف کرد و از او به راحتی سخن گفت. هرچه در وصفش بگوییم حق مطلب ادا نمی‌شود. او از ابتدای جوانی در راه انقلاب قدم برداشت و تا پایان عمر پر برکت خود به همان مسیر ادامه داد و همین راسخ بودن درمسیرش او را نه تنها تبدیل به سردار میدان جنگ و عمل بلکه تبدیل به سردار دل‌ها کرد و چه سعادتی بالاتر از این؟
انتقام حتمی است

حانیه مسجودی
حاج قاسم را نمی‌توان با واژه توصیف کرد و از او به راحتی سخن گفت. هرچه در وصفش بگوییم حق مطلب ادا نمی‌شود. او از ابتدای جوانی در راه انقلاب قدم برداشت و تا پایان عمر پر برکت خود به همان مسیر ادامه داد و همین راسخ بودن درمسیرش او را نه تنها تبدیل به سردار میدان جنگ و عمل بلکه تبدیل به سردار دل‌ها کرد و چه سعادتی بالاتر از این؟
 ساعت ۱ و ۲۰ دقیقه بامدادی که فراموش نمی‌شود
اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی هم فرارسید. سال گذشته ساعت ۱و ۲۰دقیقه بامداد بود که تمام رسانه های داخلی و خارجی اخبار ضد و نقیض ترور سردار سلیمانی را مخابره کردند. ساعت ۱ و ۲۰ دقیقه ای که هیچ وقت از یادها نرفت و بعد از گذشت یک سال هنوز تمام فضای مجازی دراین ساعت از عکس های او پر می شود. بامداد ۱۳ دی ماه سال ۹۸ بود که به دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیروهای تروریست آن ها سردار سلیمانی را در عراق، یک کشور ثالث ترور کردند.
در ساعت ابتدایی روز ۱۳ دی ماه هیچ کسنمی خواست خبر شهادت و ترور حاج قاسم را باور کند. سرداری که پیش از شهادتش به شهید زنده معروف بود حال دیگر به شهادت رسیده بود. پس  از انتشار اخبار ضد و نقیض و دقایقی بعد از گزارش های مردمی شبکه المیادین و الحدث از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس درحمله راکتی به بغداد خبر دادند اما باز هم برای کاربران ایرانی فضای مجازی این خبر قابل باور نبود و همه می گفتند تا صبح باید صبر کرد و سحر نزدیک است. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم آن شب طولانی تر از اولین شب زمستان بود و همه دعا می کردند که این ترور ناموفق بوده باشد. یاد کردن و نوشتن از آن روزها همچنان سخت و دیدن تصویر سردار سلیمانی د ر دیوارهای شهر بغضی سنگین را به ما تحمیل می کند.
به جرات می‌توان گفت که راسخ بودن، ثابت قدم بودن حاج قاسم او را تبدیل به سردار دل ها و قلب میلیون ها مسلمان در منطقه کرد و داغ او تا تحقق انتقام از آمریکایی‌ها و اخراج نیروهای تروریست شان آرام نخواهد گرفت.
با گذشت یک سال مراسم نخستین سالگرد سردار شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان روز جمعه ۱۲ دی ماه با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری در دانشگاه تهران آغاز شد.
گفتنی است به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مراسم بدون اجتماع مردمی برگزار شد و تنها جمعی از مقامات داخلی و خارجی و همچنین تعدادی از خانواده شهدا در این مراسم حضور داشتند.
 *ممکن است از درون خانه‌تان پاسخ جنایت شما را بدهند
در ابتدای این مراسم سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح جمعه در مراسم اولین سالگرد شهادت  سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران‌شان که در دانشگاه تهران برگزار شد، با گرامی داشت
 یاد شهدا اظهار کرد: شهید سلیمانی در بعد فرماندهی و نظامی خیلی تعریف شده است اما منطق دقیق یکی از ویژگی های برجسته او بود؛ او در همه میدان‌هایی که وارد شد با منطق وارد شد، اما وقتی طرف مقابل منطق را متوجه نشد، با زبان دیگری با او حرف زد.
وی افزود: شاید در مقابل بیان برجستگی‌های فرماندهی این مردم حقیقی میدان مقاومت کمتر اشاره شد و برای همه جوانانی که مخصوصا می‌خواهند شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند توجه کنند که شهید سلیمانی مرد میدان مقاومت بود اما مقاومت را از درون خود شروع کرد. هر کسی می‌خواهد در این میدان بیاید توجه کند امکان ندارد در بیرون اهل مقاومت باشی الا اینکه در درون خود مقاومت را خوب تمرین کرده باشی.
فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: شما امروز در فلسطین قهرمان می‌بینید که در سالگرد شهادت این شهید والامقام رزمایش می‌گذارند آن هم در منطقه‌ای که گاهی یک تیر هم نمی‌توانستند بزنند.
وی ادامه داد:‌از آن طرف لبنان علمدار را می‌بینیم که یک مجاهد را رژیم اشغالگر شهید کرده و سه ماه است تهدید کرده که می‌زنیم و شما در طول این سه ماه در تمام جبهه شمالی رژیم اشغالگر با لبنان که حرکت می‌کنید شبانه‌روز یک سربازشان را نمی‌توانید پیدا کنید به خاطر وحشتی که از این علمداران دارند.
فرمانده سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت های که آمریکا می کند، تغییر نمی‌کند؛ ممکن است از داخل خانه‌تان پاسخ جنایت تان را بدهند.
سردار قاآنی تصریح کرد: آنهایی که این جنایت را کردند ( ترور سردار سلیمانی و همراهان) بدانند؛ کاری کردند که در سراسر عالم هر کجا مردی پیدا شود، آمادگی دارد که نامردهایی که این کار را کردند به سزای عملش آن برساند.
وی خاطرنشان کرد: با صراحت می گویم؛ مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت های که آمریکا می کند، تغییر نمی کند. مسیر ما همچنان همان مسیر است، مطمئن باشید حتی ممکن است، از درون خانه شما کسانی پیدا شوند که پاسخ این جنایت شما را بدهند.
*عاملان ترور شهید سلیمانی بدانند آنچه دیدید صرفا جلوه‌ای از«انتقام سخت» بود
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در مراسم نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی که در دانشگاه تهران با حضور مهمانان داخلی و خارجی  برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در تبیین شخصیت شهید سلیمانی فرمودند، «مکتب شهید سلیمانی باید تبیین شود. مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی و مکتب عاشوراست و باید ابعاد آن برای نسل حاضر و نسل آینده تبیین شود. اولین شاخصه مکتب سلیمانی اخلاص شهید است.  دومین شاخص مکتب شهید سلیمانی، بصیرت و سومین شاخصه، ولایی‌بودن اوست.» 
وی افزود: باور مقاومت و ایستادگی و عدم سازش با دشمنان، امروز بیش از پیش در مردم منطقه وجود دارد و روح سلیمانی ایستادگی و مقاومت را بیش از پیش احیا کرده است. شما تشییع پیکر شهیدان سلیمانی و ابومهدی را ببینید، پاسداشت آنها در جهان را ببینید، نه به عنوان قهرمان اسلام بلکه قهرمانان نجات بشریت! جلوه‌هایی از انتقام سخت پیدا شده است، اما دشمن، انتقام اصلی را خواهد دید. آنچه دیدند صرفا جلو‌ه‌ای از انتقام بوده اما انتقام سخت اصلی را خواهند دید و زمان و مکان آن را سرداران ما تعیین می‌کنند.
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان: آمریکا با ترور سپهبد سلیمانی و همراهانشان، «جنایت قرن» را مرتکب شد
در ادامه نیز هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان نیز در مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون شهید نیروهای مردمی عراق گفت: خون شهید سلیمانی هنوز در رگ‌های محور مقاومت در حال جوشیدن است، محوری که وی با روح خود ابداع و بازخرید کرد.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا تصور می‌کرد با ترور شهید سلیمانی، محور مقاومت از هم می‌پاشد افزود: مقاومتی که شهید سلیمانی با هوشیاری خود  آن  را  احیا کرد و به آن روح و خون بخشید، در همه میادین  باقی خواهد ماند.
صفی الدین افزود: پرچم شهید قاسم سلیمانی باقی خواهد ماند و رزمندگان مقاومت آن را بر فراز گنبد الاقصی الشریف بالا می‌برند. 
ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم حضور داشت، او در جریان سخنرانی در این مراسم تأکید کرد، آمریکا با ترور سپهبد سلیمانی و همراهانشان، «جنایت قرن» را مرتکب شد.
شبکه خبری المسیره یمن به نقل از الدیلمی گزارش داد، یمن بخش جدایی‌ناپذیر جبهه مقاومت است و شهید سلیمانی نیز همراه و همرزم همه مجاهدان یمنی بود.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.