امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 28280
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ |

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی در سامانه مربوطه است و این در حالی است که امسال قرار است توزیع کتاب‌های درسی تنها از طریق مدارس صورت بگیرد اما هنوز برخی دانش‌آموزان ثبت‌نام نکرده‌اند.
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی

آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریور برخی تقویم‌های آموزشی در آموزش و پرورش را دستخوش تغییر و تعجیل کرد؛ از جمله توزیع کتاب‌های درسی که حالا باید ۱۵ روز زودتر صورت بگیرد.

در حالی که حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آخر مرداد اعلام کرده بود: مهلت خرید کتاب‌های درسی تاکنون دو بار تمدید شده است و اگر بخواهیم دوباره آن را تمدید کنیم، فرصتی برای توزیع کتاب‌ها با توجه به بازگشایی زودهنگام مدرسه‌ها نداریم، اما همان روزها اعلام شد که بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی هنوز اقدام به خرید کتاب‌های درسی نکرده‌اند که باید زودتر به خرید کتاب درسی اقدام کنند.

این در حالی است که امسال توزیع کتاب‌های درسی فقط از طریق آموزش و پرورش و مدارس توزیع می‌شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی‌ها فروخته نمی‌شود اما طبق آخرین گزارشی که معاون حقوقی آموزش و پرورش در نشست خبری با رسانه‌ها داد در مقطع متوسطه دوم بین ۱۶ تا ۲۰ درصد دانش آموزان هنوز در مدارس ثبت نام نکرده‌اند و این مساله توزیع کتاب‌های درسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد آن هم در حالی که سامانه توزیع کتاب‌ها بسته شود، دانش آموزانی که تاکنون کتاب نخریده‌اند بدون کتاب خواهند ماند.

هر چند ثبت نام کتاب‌های درسی یک بار دیگر هم تمدید شد و زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی تمامی پایه‌ها در مقاطع تحصیلی تا امروز دهم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ تمدید شد، اما سوال این است که آیا در این زمان باقیمانده همه دانش آموزان ثبت کتاب‌های درسی را انجام خواهند داد؟ و سوال بعدی این است که آیا امسال توزیع کتاب‌های درسی با چالشی همراه خواهد شد؟

توزیع کتاب‌های درسی تمامی دوره‌های تحصیلی از منطقه به مدرسه نیز در بازه زمانی ۲۰ مرداد تا ۱۴ شهریور ماه صورت خواهد پذیرفت.

هر چند شاید این گمانه قوت گرفته باشد که سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور عملاً در بیشتر مناطق و در فضای مجازی آغاز می شود، اما آموزش در فضای مجازی بیش از آموزش حضوری نیاز به این دارد که کتاب‌ها در اختیار دانش آموزان باشد. حال باید دید نحوه توزیع کتاب‌های درسی از مدرسه چگونه و طی چه فرایندی به دست دانش آموزان خواهد رسید و دانش آموزانی که از ثبت کتاب درسی جا می‌مانند و یا از ثبت نام در مدارس جامانده‌اند چه زمانی کتاب به دستشان می‌رسد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.