امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 34911
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵ | 708 بازدید |

امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش درخصوص نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان توضیحاتی را ارائه کرد.
امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش، درباره برگزاری آزمون‌های دانش آموزان، اظهار کرد: در هر شرایطی برگزاری امتحانات داخلی دانش آموزان طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش بر عهده مدرسه است.

او ادامه داد: امسال با توجه به شرایط کرونایی برگزاری آزمون حضوری یا غیرحضوری برای امتحانات بستگی به شرایط منطقه‌ای که مدرسه در آن واقع شده است، دارد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش تصریح کرد: شورای مدرسه می‌تواند طبق شرایط امکان برگزاری آزمون حضوری یا غیرحضوری از طریق شبکه شاد یا سایر بستر‌های آموزش مجازی را داشته باشد.

ساکی بیان کرد: برای آزمون پایه نهم امتحانات نیمسال اول داخلی است و امتحانات پایان سال به طور حضوری و نهایی خواهد بود.

او اظهار کرد: برگزاری آزمون پایه‌های دوازدهم و نهم برای پایان سال در خرداد ماه خواهد بود که زمان دقیق آزمون بستگی به شرایط عمومی کشور از نظر شیوع ویروس  کرونا دارد.

ساکی با اشاره به روند برگزاری آزمون بزرگسالان، گفت: حدود ٧۶ هزار و ٧٠٠ نفر در دی ماه آزمون حضوری خواهند داشت. تفاوت در آزمون دی با خرداد در این است که دانش آموزان در همه دروس شرکت نمی‌کنند.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش تصریح کرد: زمان برگزاری آزمون‌های داخلی طبق آیین نامه از اول تا پایان دی ماه است و آزمون حضوری بزرگسالان هم از ١۵ دی ماه خواهد بود که اجرای برنامه آزمون حضوری منوط به صدور مجوز ستاد کروناست و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.