الگوهای غربی ملاک رفتار و گفتار نامزدهای انتخابات نباشد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44287
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۱ |
محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس:

الگوهای غربی ملاک رفتار و گفتار نامزدهای انتخابات نباشد

محمدمهدی مفتح،سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره فرمایشات رهبری در دیدار مجازی با نمایندگان مجلس، اظهار کرد: بیانات رهبر انقلاب به مناسبت یک‌سالگی عمر مجلس شورای اسلامی، سخنرانی کاملی بود و ایشان جمع‌بندی خودشان را از اقدامات مجلس مطرح کردند.
الگوهای غربی ملاک رفتار و گفتار نامزدهای انتخابات نباشد

گروه سیاسی 
محمدمهدی مفتح،سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره فرمایشات رهبری در دیدار مجازی با نمایندگان مجلس، اظهار کرد: بیانات رهبر انقلاب به مناسبت یک‌سالگی عمر مجلس شورای اسلامی، سخنرانی کاملی بود و ایشان جمع‌بندی خودشان را از اقدامات مجلس مطرح کردند. رهبر انقلاب اسلامی درمجموع از تلاش‌های مجلس در طول یک سال اخیر ابراز رضایت کردند. این برای مجلس بسیار غنیمت است تا به‌گونه‌ای اقدام و فعالیت کند که بتواند همواره مورد رضایت رهبری باشد و در مسیر عمل به وظایف خود و خدمت به مردم به موفقیت‌های خوبی نایل شود. از سوی دیگر، مجلس باید بتواند به وظایفی که قانون اساسی برعهده‌اش گذاشته، به‌طور کامل و به‌درستی عمل کند. 
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: علاوه‌بر آن، رهبر انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو نیز نکات بسیار مهم و کلیدی را مطرح کردند که می‌تواند چراغ راه کاندیداها در راستای تبلیغات انتخاباتی و مناظرات و تلاش‌های آن‌ها برای مشارکت حداکثری مردم باشد. 
مفتح بیان کرد: از سوی دیگر، ایشان درباره حواشی مرتبط با تأیید، احراز و عدم احراز صلاحیت‌ برخی کاندیداهای انتخابات از سوی شورای نگهبان، نکته بسیار ظریف و راهگشایی مطرح کردند. رهبر انقلاب فرمودند: کاندیداهایی که صلاحیت آن‌ها احراز صلاحیت نشده است، درواقع این امر به معنای نداشتن صلاحیت کاندیداها نیست بلکه تنها صلاحیت کاندیدای موردنظر برای اعضای شورای نگهبان احراز نشده است.  
نماینده مردم تویسرکان در مجلس تصریح کرد: سخنان رهبری درباره انتخابات، نشان از اهمیت بالای ایشان به انتخابات و مشارکت حداکثری مردم بود و درباره اهمیت و جایگاه حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و پای صندوق‌های رأی، نقشه راه کاملی را ترسیم کردند.  این نماینده مجلس معتقد است: به نظرم اظهاراتی که رهبری در مورد عملکرد یک‌ساله اخیر مجلس مطرح کردند، همین بهترین راهنما برای اقدامات بعدی نمایندگان است و نمایندگان باید سال‌های آینده نیز همانند سال گذشته، کار و تلاش و جدیت خودشان را برای انجام وظایف قانونی و دفاع از حقوق مردم داشته باشند. ایشان البته این را هم فرمودند که نمایندگان مجلس بهتر است بر روی موضوعاتی همچون دخالت در امور اجرایی و مسائل مشابه متمرکز نشوند.  
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باتوجه به این‌که وضعیت کاندیداهای نهایی مشخص شده و قرار است به تبلیغات بپردازند، در مناظرات انتخاباتی که پخش سراسری در سطح کشور صورت می‌گیرد و در مقابل انظار عمومی قرار دارند باید اخلاق اسلامی به‌صورت کامل از سوی کاندیداها رعایت شود. همان‌طور که رهبر انقلاب هم فرمودند، نباید سیستم‌ها و الگوهای غربی ملاک رفتار و گفتار کاندیداهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری کشورمان باشد. 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.