الخیر فی ما وقع - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45792
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵ |

الخیر فی ما وقع

نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با رسانه‌های داخلی و خارجی حاوی نکات و پیام‌های متعددی برای دوستان و دشمنان بود. پیام عزت، مخابره شد؛ دل دوستان، قرص و محکم و دل دشمنان بی‌قرار شد.
الخیر فی ما وقع

مسعود پیرهادی
نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با رسانه‌های داخلی و خارجی حاوی نکات و پیام‌های متعددی برای دوستان و دشمنان بود. پیام عزت، مخابره شد؛ دل دوستان، قرص و محکم و دل دشمنان بی‌قرار شد.
شاه‌بیت این نشست مفصل در سؤال و جواب بین خبرنگار «راپلی» روسیه و سید ابراهیم رئیسی متولد شد. وقتی‌که سؤال شد آیا بعد از لغو تحریم‌ها حاضر به ملاقات با رئیس‌جمهور آمریکا هستید یا نه؟ بی‌درنگ جواب شنید: «خیر».
پیش‌ازاین توییت ترامپ با پایان «نه مرسی» و «no» بایدن، مردم عزیز و غیور ایران را مکدر کرده بود. از همین روست که «خیر» گفتن امروز رئیسی، پر از خیروبرکت بود. رنگ عزت و طعم غرور داشت. نه به شیطان بود. نفی الهه‌های دروغین و ارباب متفرق بود. سیلی به کدخدای پوشالی بود. تخلیه بود که مقدمه تحلیه و تجلیه است. دفع ضرر بود که اولی  است به جلب منفعت. دفع موش بود که باید پیش از جمع گندم بر آن اهتمام داشت و کوشید. ناامیدی از غیر بود که اگر محقق نشود، خدا به عزت و جلالش سوگند خورده امید فرد را ناامید کند.
خلاصه این پاسخ «خیر» پر از خیر بود و قطعا با این دست‌فرمان «الخیر فی ما وقع» و حتما مصداقی از کلام رهبر حکیم انقلاب است که این انتخاب برای مردم خیر خواهد داشت.
۸ سال تلاش نافرجام برای یک بله گرفتن از شیطان، امروز ختم به خیر شد و مردم با حماسه ۲۸ خرداد نشان دادند این کشور به فضل الهی و همت مسئولان انقلابی و خداباور عاقبت‌به‌خیر می‌شوند.
این «خیر» از منظر روابط بین‌الملل و دیپلماسی هم پر از حرف و نگاه بود؛ پیامی فراملی و حتی فرا منطقه‌ای داشت و تا قلب کاخ سفید نفوذ کرد. تشنگی برای دیدار و مذاکره باکسانی که مترصد اظهار عجز و ضعف‌اند جز طغیان آتش غضب و کینه دشمن ثمری ندارد؛ مسئله‌ای که بارها و بارها دلسوزانه و ناصحانه به تیم مذاکره‌کننده دولت دوازدهم گوشزد کردیم اما کارگر نشد که نشد.
​​​​​​​امروز مردم بیش از هر وقت دیگر، منتظر اظهارات حقیقتا عزتمندانه و البته حکیمانه‌اند. ایجاد امید مردم نسبت به حل مشکلات و گره نزدن بهبود اوضاع به مسائلی که اختیار آن در دست دشمن است، عاقلانه‌ترین راهبردی است که منتخب جدید مردم، هوشمندانه آن را اعلام کرد. پشت این «خیر»، خیر دنیا و آخرت نهفته است. رضایت خالق و مخلوق در نفی و تحقیر دشمن خدا و مردم است نه دست دراز کردن جلوی او. این شیوه هم به منش بنیانگذار حکیم انقلاب اسلامی نزدیک‌تر است که در وصیت‌نامه الهی خویش، آمریکا را جنایتکار بالذات دولتی خواند و هم تجربه نشان داده که به صلاح دنیای خودمان هم هست. پاسخ قاطع رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران، طلیعه فصل جدیدی از ایستادگی در برابر طواغیت و مستکبران عالم است.  

نویسنده : مسعود پيرهادي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.