افزایش ۱۳۰ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45421
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۰۲ |

افزایش ۱۳۰ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

بر اساس آمار رسمی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ پروازهای عبوری از آسمان کشور نسبت به اردیبهشت ۹۹ حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۱۳۰ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

بر اساس آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی اردیبهشت ماه امسال میزان تاخیر شرکت‌های هواپیمایی در پروازهای تاخیردار ۱۶۰ هزار و ۱۳۴ دقیقه بوده است.

در این بین هواپیمایی پارس ایر با ۶۸ پرواز خروجی تاخیردار (۵۱ درصد کل پروازهای این شرکت) در صدر قرار گرفته و پس از این ایرلاین، شرکت‌های ساها،‌کارون و آتا هر کدام با ۲۰ درصد قرار دارند.

اما از حیث زمان تاخیر پروازهای خروجی، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با ۳۴ هزار و ۹۸۹ دقیقه (متوسط تاخیر ۱۰۶ دقیقه‌ای برای هر پرواز) بیشترین تاخیر را در دومین ماه سال ۱۴۰۰ به نام خود ثبت کرده است. در واقع این شرکت سهم حدود ۲۲ درصدی از کل تاخیرات پروازی اردیبهشت را داشته است.

پس از ایران‌ایر هواپیمایی آتا با ۲۴ هزار و ۸۳۱ دقیقه، هواپیمایی آسمان با ۱۴ هزار و ۸۱۰ دقیقه و کارون با ۱۴ هزار و ۵۴۳ دقیقه قرار دارند. هواپیمایی ماهان نیز ۲۹۵۶ دقیقه پرواز تاخیردار در ماه مورد اشاره داشته است،‌ یعنی ۱.۸ درصد کل پروازهای تاخیردار.

به گزارش تسنیم، در پروازهای عبوری از آسمان کشور نیز مانند فروردین‌ماه رشد داشته‌ایم. بر این اساس در ماه گذشته ۱۰ هزار و ۸۴ پرواز عبوری از آسمان کشور انجام شده که در مقایسه با ۴۳۸۹ پرواز اردیبهشت ماه سال ۹۹ بالغ بر ۱۲۹.۷۶ درصد رشد داشته است.

البته این تعداد پرواز عبوری نسبت به فروردین ماه امسال (۱۱۴۲۶ پرواز) ۱۱.۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

| منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.