افزایش فروش نفت از مسیر پالایشگاه‌های فراسرزمینی محقق خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92225
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۴۱ |
هادی بیگی نژاد، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

افزایش فروش نفت از مسیر پالایشگاه‌های فراسرزمینی محقق خواهد شد

هادی بیگی نژاد، نماینده مردم ملایر و نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» به تشریح اقدام کشور برای نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی پرداخت و درباره اثرات این روند بر صادرات نفت و بازارسازی جهانی اظهار داشت: در شرایط حال حاضر به میزانی که نفت تولید می کنیم، فروش داریم و مازادی ایجاد نمی‌شود.
افزایش فروش نفت از مسیر پالایشگاه‌های فراسرزمینی محقق خواهد شد

هادی بیگی نژاد، نماینده مردم ملایر و نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» به تشریح اقدام کشور برای نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی پرداخت و درباره اثرات این روند بر صادرات نفت و بازارسازی جهانی اظهار داشت: در شرایط حال حاضر به میزانی که نفت تولید می کنیم، فروش داریم و مازادی ایجاد نمی‌شود. خوشبختانه در روند فروش نفت نیز با مشکلی رو به رو نیستیم و به میزان لازم تولیدات‌مان انجام می‌شود. این درحالی‌ست که در دولت گذشته با مشکل فروش و صادرات نفت مواجه بودیم و قادر نبودیم که نفت تولید شده کشور را به فروش برسانیم. خوشبختانه با دیپلماسی دولت سیزدهم اکنون در حوزه فروش نفت با مشکل رو به رونیستیم و توانمند شده‌ایم. 

وی با اشاره به خنثی سازی تحریم‌ها از مسیر نوسازی و احداث پالایشگاه‌های فراسرزمینی افزود: افزایش تولید نفت و نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی، راه خنثی سازی تحریم‌هاست. خوشبختانه تاکنون در این روند موفق بوده‌ایم و بخشی از تحریم‌های اعمال شده علیه کشور را دور زده و خنثی کرده‌ایم. 
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به امکان افزایش فروش نفت به سبب پالایشگاه‌های خارجی تصریح کرد: پالایشگاه‌های فراسرزمینی راهی برای فروش نفت در شرایط ویژه است؛ به طورمثال اگر به سبب شرایط تحریمی یا هر موضوع دیگر قادر به فروش نفت از محل داخلی نبودیم، می‌توانیم از ظرفیت پالایشگاه‌های فراسرزمینی بهره بگیریم و با نفت پالایش شده کشور، به بازار جهانی و کشورهای مقصد صادراتی نزدیک شویم. نماینده مردم ملایر در مجلس یازدهم در تشریح صدور خدمات فنی و مهندسی کشور در حوزه انرژی همچنین خاطرنشان کرد: توانمندی علمی کشور در حوزه انرژی بسیار قابل توجه‌است و قادر به صادرات این دانش می‌باشیم. صدور خدمات فنی و مهندسی یکی از مزایای قابل توجه نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی است. از طرفی دیگر منابع نفتی کشور می‌تواند در پالایشگاه‌های فراسرزمینی بدون مشکلات تحریم در بازار جهانی به فروش برسد.بیگی‌نژاد با بیان اینکه می‌توان مقاصد صادراتی دانش فنی و مهندسی کشور‌ را افزایش داد، متذکر شد: خوشبختانه برای صدور خدمات فنی و مهندسی کشور‌الگوی خوبی پیدا کرده‌ایم ودر حال رایزنی برای صدور این دانش به دیگر نقاط دنیا می‌باشیم. اگر این مهم به سرانجام برسد و عملیاتی شود، از مسیر رسانه‌های کشور اعلام خواهیم کرد. 

او با اشاره به امکان توسعه خدمات فنی مهندسی همچون برق یادآور شد: در شرایط حاضر پالایش نفت در پالایشگاه‌های فراسرزمینی با موفقیت رو به رو شده و نتایج خوبی را رقم زده است. ممکن است استمرار این روند در آینده‌ای نزدیک موجب انتقال خدمات بیش‌تر حوزه برق، لیزر و… شود. وی در پایان این گفت‌وگو با بیان اینکه از باز‌سازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی باید به‌عنوان یک سیاست در خنثی‌‌سازی تحریم‌ها استقبال کرد، اظهار داشت که خنثی سازی تحریم‌ها و همچنین انتقال دانش فنی مهندسی کشور از مهم‌ترین دستاوردهای نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی می‌باشد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.