افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار رأی کمیسیون تطبیق است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68984
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲:۲۴ |
حمید حاج‌اسماعیلی کارشناس بازار کار:

افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار رأی کمیسیون تطبیق است

حمید حاج‌اسماعیلی، کارشناس بازار کار در تشریح ۳ ماه و نیم بلاتکلیفی در افزایش حقوق بازنشستگان به «رسالت» عنوان کرد: بلاتکلیفی بازنشستگان همچنان ادامه دارد و متأسفانه افزایش حقوقشان تعیین تکلیف نشده است.
افزایش حقوق بازنشستگان در انتظار رأی کمیسیون تطبیق است

گروه اقتصادی
حمید حاج‌اسماعیلی، کارشناس بازار کار در تشریح ۳ ماه و نیم بلاتکلیفی در افزایش حقوق بازنشستگان به «رسالت» عنوان کرد: بلاتکلیفی بازنشستگان همچنان ادامه دارد و متأسفانه افزایش حقوقشان تعیین تکلیف نشده است. مطالبه کارگران و بازنشستگان براساس ماده ۴۱ قانون کار است و مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی نیز این موضوع را تأيید می‌کند. وی افزود: درابتدای امر و برخلاف مصوبه هیئت‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگان سایر سطوح‌بگیر تنها ۱۰ درصد افزایش‌یافته بود که با ناراحتی بازنشستگان و کمیسیون تطبیق مجلس شورای اسلامی با ابطال مواجه شد.
او بابیان این‌که بازنشستگان و کارگران به تغییر مصوبات شورای عالی کار در دولت اعتراض دارند، تصریح کرد: تصمیم دولت در تغییر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان از سوی کمیسیون تطبیق نادرست و مغایر با قانون شمرده شد و با ابطال موردبررسی مجدد قرار گرفت که متأسفانه تاکنون تعیین تکلیف نشده است. امیدواریم بارأی هرچه زودتر کمیسیون این موضوع پایان پیدا کند و بلاتکلیفی‌ها رفع شود. کارشناس
بازار کار همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر رئیس مجلس می‌بایست نظر کمیسیون تطبیق مجلس را به دولت برای ابطال مصوبه دولت ابلاغ کند. اگرچه این موضوع برخلاف رویه مرسوم سال‌های گذشته است اما به دلیل اتفاقات پیش افتاده و بلاتکلیفی حقوق بازنشستگان ضرورت پیداکرده است. پس از اعلام ابطال از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی به دولت ابهامات افزایش قانون بازنشستگان رفع و تکلیفشان معین می‌شود. او در پایان این گفت‌وگو اضافه کرد: بازنشستگان کشور انتظار دارند تا هرچه زودتر افزایش حقوقشان تعیین تکلیف و بلاتکلیفی‌ها رفع شود. امیدواریم به این انتظارات پاسخ داده شود و به‌صورت صریح و شفاف در خصوص تطبیق مصوبه دولت با نظر کمیسیون تطبیق مجلس، این مصوبه برای ابطال به دولت ابلاغ شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.