اصرار ترامپ بر باقی ماندن در کاخ سفید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 35713
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۴۳ |

اصرار ترامپ بر باقی ماندن در کاخ سفید

رئیس جمهور آمریکا قصد ندارد کاخ سفید را ترک کند! او معتقد است که دیوان عالی آمریکا و حزب جمهوری‌خواه، وی را تنها گذاشته اند و در عین حال، تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 محرز است.
اصرار ترامپ بر باقی ماندن در کاخ سفید

گروه بین الملل 
رئیس جمهور آمریکا قصد ندارد کاخ سفید را ترک کند! او معتقد است که دیوان عالی آمریکا و حزب جمهوری‌خواه، وی را تنها گذاشته اند و در عین حال، تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ محرز است. ترامپ هرگز قصد ندارد شکست خود را در انتخابات بپذیرد، اما به نظر می رسد مایک پنس معاون وی در نهایت ناچار خواهد شد تا در نشست روز ششم ژانویه سال ۲۰۲۱، صراحتا شکست ترامپ و پیروزی بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری اخیر اعلام کند. به این ترتیب، دولت ترامپ رسما در حدود یک ماه دیگر به پایان خود خواهد رسید. 
به گزارش یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور  آمریکا می گوید: مانند مردم کشورش از دیوان عالی ایالات متحده «بسیار ناامید» شده است.این اظهارات چهل و پنجمین رئیس جمهور  آمریکا در حالی بیانمی شود که تلاش های او برای تغییر نتیجه انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) بی نتیجه بوده است.دیوان عالی ایالات متحده پیش از رأی گیریروز دوشنبه در کالج الکترال شکایت دادستان کل ایالت تگزاس و شماری از همتایانش در ایالت های دیگر را علیه نتیجه انتخابات رد کرد. این شکایت علیه نتیجه رأی گیری در تعدادی از ایالت هایی که جو بایدن در آن‌ها پیروز شده است تنظیم شده بود.جدیدترین توییت دونالد ترامپ مبنی بر اظهار «ناامیدی» از دیوان عالی در حالی منتشر شده که سه نفر از ۹ قاضی عالی ترین مرجع قضائی آمریکا از سوی او منصوب شده اند.با این حال به نظر می رسد در نهایت، ماجرا به گونه ایکه ترامپ از دیوان عالی و قضات منتخب خود می خواست پیش نرفت! در هر حال، هدف ترامپ ابطال آرای حداقل ۴ و حداکثر ۶ ایالت آمریکا بود! خواسته ای که اجابت آن از سوی دیوان عالی آمریکا چندان آسان نبود! 
مجلس سنای آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری صلاحیت ایمی کنی برت، سومین گزینه دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را تأیید کرده بود. به این ترتیب محافظه کاران اکنون ۶ کرسی از ۹ کرسی دیوان عالی ایالات متحده را در اختیار دارند.رأی گیری در کالج الکترال روز دوشنبه  هفته  گذشته انجام شد و جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور  آمریکا انتخاب شد.رئیس جمهور  کنونی آمریکا پیش از این گفته بود که در صورت رأی کالج الکترال به
 جو بایدن حاضر به ترک کاخ سفید خواهد شد. این در حالی است که شبکهCNN گزارش داده که دونالد ترامپ با مشاورانش درباره عدم ترک کاخ سفید در روز تحلیف جو بایدن گفت‌وگو کرده است.
بنا به همین گزارش رئیس جمهور  ایالات متحده به سخنان برخی مشاورانش از جمله رودی جولیانی، وکیل شخصی خود مبنی بر وقوع «تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری عمیقا باور دارد.
او در همین راستا در جریان گفت‌وگو با مشاورانش ضمن «انکار» نتیجه انتخابات از احتمال عدم ترک کاخ سفید پس از پایان دوره ریاست جمهوری سخن گفته است. با این حال در گزارشCNN آمده که مشاوران دونالد ترامپ او را از این گزینه منصرف کرده اند هر چند احتمال چنین رخدادی برای آن‌ها «هشدارآمیز» بوده است.دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ۳۳ روز دیگر به پایان می رسد. جو بایدن پس از تأیید نتیجه رأی گیری در کالج الکترال در روز ششم ژانویه (۱۷ دی) در نهایت در روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به عنوان رئیس جمهور  آمریکا سوگند یاد خواهد کرد.
یورونیوز

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.