اسماعیلی: پیش‌بینی خودکفایی در تولید کاغذ تا نیمه دوم سال ۱۴۰۲ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81039
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲ |

اسماعیلی: پیش‌بینی خودکفایی در تولید کاغذ تا نیمه دوم سال ۱۴۰۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه‌های تولید کاغذ در کشور، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که برای نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به خودکفایی در صنعت کاغذ برسیم.
اسماعیلی: پیش‌بینی خودکفایی در تولید کاغذ تا نیمه دوم سال ۱۴۰۲

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به لزوم خودکفایی کشور در صنعت کاغذ گفت: اساساً بخش عمده‌ای از موضوع خودکفایی در صنعت کاغذ بر عهده بخش خصوصی است و ما نقش حمایتی و تسهیل‌گری داریم.

وی افزود: هم‌اکنون بخش عمده‌ای از این کار در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران انجام می‌شود و بخش دیگری در یک مجموعه بسیار خوب در استان فارس که در حال راه اندازی است و یکی دو مجموعه دیگر در استان خوزستان پیش خواهد رفت که ان‌شاءالله اگر این‌ها در کنار هم اتفاق بیفتد، ما در سال آینده تمام نیازهای داخلی کاغذ را پوشش خواهیم داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: قراردادی که همین امسال وزارت آموزش و پرورش بسته است، بیش از ۷۰ درصد کاغذهای کتاب‌های درسی را با تولید داخلی تأمین می‌کنیم. هم‌اکنون شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ماهی هزار تُن کاغذ را در اختیار معاونت فرهنگی ما قرار می‌دهد تا میان ناشران توزیع کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: ما پیش‌بینی می‌کنیم که برای نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به خودکفایی در صنعت کاغذ برسیم. هم‌اکنون قرارداد برای تأمین بخشی از نیاز کاغذ آموزش و پرورش و ناشران بسته شده و ناشران ما ماهی هزار تُن کاغذ دریافت می‌کنند که اگر این تقریباً به دو یا سه برابر افزایش پیدا کند، ما تمام نیاز داخلی‌مان را پوشش داده‌ایم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.