اسلام‌ستیزی سیستماتیک در فرانسه و اروپا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 32250
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۴ |
ماکرون و مقامات غربی به دنبال چه‌هستند؟

اسلام‌ستیزی سیستماتیک در فرانسه و اروپا

 سخنان وقیحانه امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از اقدام وقیحانه یک معلم تاریخ در نشان دادن کاریکاتورهای هتاکانه علیه ساخت پیامبر گرامی اسلام صل‌الله علیه و آله، مولد اعتراضات و خشم گسترده‌ای در جهان اسلام و حتی دیگر نقاط دنیا بوده است.
اسلام‌ستیزی سیستماتیک در فرانسه و اروپا

گروه  بین‌الملل
 سخنان وقیحانه امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از اقدام وقیحانه یک معلم تاریخ در نشان دادن کاریکاتورهای هتاکانه علیه ساخت پیامبر گرامی اسلام صل‌الله علیه و آله، مولد اعتراضات و خشم گسترده‌ای در جهان اسلام و حتی دیگر نقاط دنیا بوده است. رئیس‌جمهور فرانسه در سخنان وقیحانه خود، توهین به پیامبر اکرم صل‌الله علیه‌و‌آله را مصداق آزادی بیان در کشورش دانسته و از میلیاردها مسلمان در جهان به‌عنوان«تروریست» یاد کرد. این اظهارات ماکرون در حالی صورت می‌گیرد که فرانسه ، یکی از اصلی‌ترین منابع نظامی و مالی تأمین‌کننده تروریسم تکفیری در منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود.همچنین فرانسوی‌ها ( اعم از جمهوری‌خواهان و سوسیالیست‌ها) در طول چهار دهه اخیر ، بذر اسلام هراسی سیستماتیک را در کشور خود کاشته و اکنون در حال پرده‌برداری از این اقدام وقیحانه خود هستند. 
 آزادی بیان مضحکانه فرانسوی‌ها! 
حدود ۱۰ سال قبل، یعنی در سال ۲۰۱۰ میلادی یک معلم تاریخ فرانسوی صرفا به جرم« پرسش در خصوص ماهیت هولوکاست» و تلاش برای بررسی این موضوع، توسط مقامات فرانسوی از کار اخراج شد! بر اساس اعلام مقامات فرانسه اين معلم تاريخ متهم به شست‌وشوی مغزی 
دانش آموزان شده بود.  اين معلم تاريخ كه در شهر نانس فعاليت می‌کرد پس‌ازآنکه تحقيقات وزارت آموزش فرانسه نشان داد او مدت‌زمان زيادی را صرف ياد دادن و تكرار مسائل مرتبط با هولوكاست كرده از كار بركنار شد. اين معلم همچنين متهم است كه مدت‌زمان زيادی را صرف فراهم كردن مقدمات سفر دانش آموزان به کمپ‌های نيروهای‌آلمان‌نازی در لهستان و جمهوری چک كرده است. اين موضوع زمانی برملا شد كه در ماه دسامبر 
سال ۲۰۱۰ میلادی وزير آموزش  وقت فرانسه در بازديد از محل تدريس اين معلم با شكايت دانش آموزان در رابطه با زیاده‌روی در تدریس موضوعات مربوط به هولوكاست مواجه شد و دستور رسيدگی به آن را صادر كرد.این اقدام در دوران ریاست جمهوری «نیکولا سارکوزی» صورت گرفت. فردی که به‌مانند «فرانسوا اولاند»و« امانوئل مکرون» ترویج اسلام هراسی را یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های خود در فرانسه می‌دانست. 
 اسلام هراسی سیستماتیک در فرانسه 
اظهارات وقیحانه ماکرون علیه مسلمانان، پرده از اسلام هراسی سیستماتیک در فرانسه برمی‌بردارد. این اسلام هراسی ساختاری، از سوی نهادهای رسمی و امنیتی در فرانسه ترویج شده و هدف از آن‌ها، اعمال فشار مضاعف علیه مسلمانان و به انزوا کشاندن آن‌ها در جامعه اروپاست. فراتر از آن مقامات فرانسوی و اروپایی در صددند تا با ترویج این نوع اسلام هراسی( از طرق تقویت جریان‌های افراطی و اسلام‌ستیز) زمینه را برای اخراج میلیون‌ها مسلمان فراهم سازند. 
نکته تأسفبار این‌که اسلام هراسی سیستماتیک ماکرون و دیگر مقامات کاخ الیزه در حالی نمود یافته که طی سال‌های اخیر، شاهد افزایش تصاعدی حملات علیه مسلمانان در فرانسه هستیم. به‌عنوان مثالحملات ضد اسلامی در فرانسه در سال ۲۰۱۹، نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد افزایش یافته است. 
بر اساس اعلام شبکه«TRT»در ترکیه،  بیشترین حملات انجام شده در کشور در منطقه ایل-دو-فرانس ازجمله رون- آلپ، پایس و پاریس رخ داده است.تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۵۴ حمله به مسلمانان صورت گرفته است.  این تعداد نسبت به ۱۰۰ حمله سال ۲۰۱۸ میلادی  ۵۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.حدود ۵ میلیون مسلمان در فرانسه زندگی می‌کنند که بیشتر آنان از آفریقای شمالی می‌باشند.فرانسه در بین کشورهایی که بیشترین تعداد مسلمانان در اروپا دارند در رتبه اول جای دارد.حملات ضد اسلامی در فرانسه در سال ۲۰۱۹، نسبت به سال گذشته ۵۴درصد افزایش یافت.طبق برآوردهای موجود، این حملات در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۹ نیز حدود دو برابر افزایش یافته است. به عبارت بهترشاهد به وجود آمدن یک فاجعه تمام‌عیار علیه مسلمانان ساکن در فرانسه و حتی دیگر کشورهای اروپایی هستیم. نکته قابل‌توجه دیگر این‌که تعداد ذکرشده، تنها مربوط به حملات ثبت‌شده از سوی نهادهای رسمی فرانسه می‌باشد. بسیاری از توهین‌ها حملات فیزیکی و لفظی علیه مسلمانان از سوی پلیس و مقامات امنیتی فرانسه در زمره «حمله به مسلمانان» تعریف نمی‌شوند!
رسانه‌های فرانسوی مروج اسلام‌ستیزی هستند 
نقش رسانه‌های فرانسوی در پیشبرد این نقشه‌های شوم علیه مسلمانان در فرانسه غیرقابل انکار است. مراکز اسلامی در فرانسه طی هفته‌های گذشته  بارها در خصوص افزایش حملات اسلام هراسانه هشدار داده بودند. حدود یک هفته قبل، یعنی قبل از اظهارات اسلام هراسانه اخیر ماکرون، دو زن مسلمان الجزایری‌تبار در نزدیکی برج ایفل با چاقو هدف حمله دو زن سفید‌پوست قرار گرفتند. پلیس این حمله را نژادپرستانه خوانده و اعلام کرد که تحقیقات در خصوص این حادثه در جریان است. تحقیقاتی که در صدها و بلکه هزاران مورد دیگر نیز در جریان بوده و البته قرار نیست به نتایج مشخصی ختم شود.اسلام‌ستیزان  و نژادپرستان در فرانسه از حمایت کامل دولت و نهادهای رسمی و امنیتی در این کشور برخوردار هستند. دستگاه قضائی به‌ظاهر مستقل فرانسه نیز بستر لازم را برای ارتکاب صدباره جنایت علیه مسلمانان و توهین به آن‌ها فراهم ساخته است. پس از حادثه قتل معلم فرانسوی در حومه پاریس فشار بر مسلمانان و سازمان‌های اسلامی این کشور به‌شدت افزایش یافته است.در این میان ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه که به‌شدت مشتاق واریز شدن آرای اسلام‌ستیزان افراطی به سبد رأی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ می‌باشد ، سعی دارد با استفاده از تعبیر و واژگان اسلام ستیزانه، زمینه را برای تحقق این موضوع فراهم سازد. اظهارات اخیر ماکرون نشان داد که جامعه غرب، خود را برای تقابلی تمام‌عیار علیه مهاجرین مسلمان فراهم ساخته است. این نقشه ، مدت‌هاست در اتاق‌های فکر اروپا و از سوی احزاب و جریان‌های به‌ظاهر طرفدار دموکراسی و آزادی بیان چیده و ابزارهای تحقق آن نیز مشخص شده است. آنچه مسلم است این‌که مسلمانان سرتاسر جهان باید ضمن اتحاد با یکدیگر، مانع از تحقق این نقشه شوم از سوی رئیس‌جمهور فرانسه و سیاستمدارانی امثال وی شوند. در این صورت، می‌توان نقشه خطرناک و شوم مقامات اروپایی در راستای توجیه و  ترویج اسلام‌ستیزی سیستماتیک در غرب را خنثی کرد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.